Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-12-2020, 08:27   #11
Bnn358
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-11-2016
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 100 KM benz.
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: 1,6 Ti-VCT - utrudnione opalanie na ciepłym, wypadanie zapłonów na zimnym

Cytat:
Napisał mareszym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodzi mi po głowie sprawdzenie wtryskiwaczy, ale to już chyba tylko w ASO da radę zrobić ....
Możesz sprawdzić wtryskiwacze robiąc np. podmiankę na używaną listwę. U siebie miałem taki problem że auto dziwnie szarpało przy dodawaniu/odejmowaniu gazu, czasami nie odpalało itp. - kupiłem sobie całą listwę za 50 zł (listwa, wtryski, regulator ciśnienia paliwa). Po wymianie problem ustał. Wymiana nie jest jakoś specjalnie skomplikowana góra 20 min roboty pod blokiem. Zawsze jest ryzyko że się kupi jakiś szajs ale to tylko 50 zł. Myślę że w aso raczej skasują Cię więcej a pewnie nic mądrego i tak nie powiedzą. Ogólnie to bym szukał problemu w zasilaniu paliwem (jak już wszystko inne zostało powymieniane/posprawdzane), może któryś wtrysk przepuszcza albo nie ma prawidłowego ciśnienia na listwie itp.

pozdro

Bnn358 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2020, 08:57   #12
mareszym
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-02-2014
Skąd: Olsztyn
Model: Ford MONDEO Trend
Silnik: 1,5 EcoBoost
Rocznik: 2017
Postów: 14
Domyślnie Odp: 1,6 Ti-VCT - utrudnione opalanie na ciepłym, wypadanie zapłonów na zimnym

Dzięki za podpowiedź, na razie umówiłem się do innego warsztatu gdzie wg wiedzy uzyskanej u znajomych pracują mechanicy, którzy zęby zjedli na silnikach Forda. Zobaczymy co zdiagnozują.
Na tą chwilę moje podejrzenia kręcą się koło pompy paliwa, bo rozmawiałem z człowiekiem, który miał podobne objawy aż pompa całkiem padła. Ale tego i tak sam nie ruszę, więc póki co zdam się na warsztat z nadzieją, że znajdą przyczynę.
mareszym jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2020, 10:44   #13
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,608
Domyślnie Odp: 1,6 Ti-VCT - utrudnione opalanie na ciepłym, wypadanie zapłonów na zimnym

Pompę można zdiagnozować mierząc ciśnienie
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2021, 22:38   #14
Grzegorz T
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 15-09-2016
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus mk2 FL
Silnik: 1,6 Ti
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: 1,6 Ti-VCT - utrudnione opalanie na ciepłym, wypadanie zapłonów na zimnym

Sprawdz ścieżki w zegarach. Miałem identyczne problemy. Wypadanie zapłonu, świecące kontrolki, komp pokazywał uszkodzony czujnik połozenia wału korbowego, spalanie na poziomie 25 l/100km. Pomogła regeneracja sciezek w zegarach Podpowiedz dostałem w servisie forda (podobno wiele takich przypadków), wczesniej 3 mechaników rozkładało ręce.
Grzegorz T jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2021, 09:39   #15
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,553
Domyślnie Odp: 1,6 Ti-VCT - utrudnione opalanie na ciepłym, wypadanie zapłonów na zimnym

Ścieżki czy zimne luty?
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2021, 14:07   #16
mareszym
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-02-2014
Skąd: Olsztyn
Model: Ford MONDEO Trend
Silnik: 1,5 EcoBoost
Rocznik: 2017
Postów: 14
Domyślnie Odp: 1,6 Ti-VCT - utrudnione opalanie na ciepłym, wypadanie zapłonów na zimnym

Niniejszym informuję wszystkich obserwatorów tego wątku, że po wielu miesiącach walki z problemem został on definitywnie rozwiązany. Ze wszystkich 3 serwisów zajmujących się moim autem, zwycięskim okazał się JD Kulej w Olsztynie, ASO Forda, które co prawda trzymało u siebie mój samochód przez miesiąc, ale ostatecznie poradziło sobie z problemem, za co wdzięczny jestem ogromnie. Tym bardziej, że finansowy wymiar kary okazał się nie taki wysoki jak się spodziewałem.

Przyczyną wszystkich opisywanych przeze mnie problemów okazał się jeden z wtryskiwaczy (o czym wspominał też na forum kolega Bnn35Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., który lał benzynę w zbyt dużej ilości. Wymiana listwy z wtryskiwaczami (nawet nie na nową, tylko używaną) okazała się lekarstwem na chorobę. Myślę, że swój udział w rozwiązaniu zagadki miała również pogoda, ponieważ po nadejściu solidnych mrozów pod koniec stycznia samochód zwyczajnie przestał opalać bo go zalewało. Być może, gdyby zima była taka jak w zeszłym roku, nikt do dzisiaj nie znalazłby przyczyny :-)

Pozdrawiam
MS
mareszym jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.