Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-07-2009, 13:40   #11
Norwid
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-03-2009
Skąd: Radom
Model: mk3
Silnik: 2,o TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 9
Domyślnie Odp: Dziwny , niepokojacy dzwiek pod maska

Witam !

W moim MK3 kupionym kilka miesiecy temu slychac bylo to sami. Wymieniono rolki, napinacze, pasek, kolo, alternator i cichutko jak makiem zasial. Koszt okolo 1500. Pozdrawiam. Norwid

Norwid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2009, 10:25   #12
cincin
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: s-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 91
Domyślnie Odp: Dziwny , niepokojacy dzwiek pod maska

jaki jest sens kupowania uzywanego kola pasowego to nie wiem .za robocizne, wymiane calego kompletu(kolo, napinacz ,rolki) znajomy mechanik w wawie chce 100zl
cincin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2009, 19:01   #13
dax6666
ford::beginner
 
Avatar dax6666
 
Zarejestrowany: 25-07-2009
Skąd: Holland-Niemcy-PL
Model: Mondeo Ghia Sedan
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 15.12.2004
Postów: 20
Domyślnie Odp: Dziwny , niepokojacy dzwiek pod maska

Wszystko co potrzeba , zostalo wymienione. Napinacz , rolki . Pasek byl nowy. Do tego doszlo lozysko amortyzatora ( to pod kielichem ) . Przyczyna tego drzenia i jakby dudnienia , nie bylo kolo dwumasowe lecz napinacz. I na dotatek nie sam w sobie , lecz drgal i uderzal o oslone rozrzadu. Niestety, po wymianie po krotkim czasie jest to samo. Pod srobe napinacza nalezy wlozyc podkladke od strony bloku silnika. 1,5 mm wystarczy aby go odsadzic od obudowy i drzenie zniknie bez sladu. To przy nastepnych odwiedzinach PL. A kolo dwumasowe o ktore sie obawialem , jest w doskonalym stanie.
dax6666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2009, 09:37   #14
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Dziwny , niepokojacy dzwiek pod maska

Cytat:
Napisał dax6666 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystko co potrzeba , zostalo wymienione. Napinacz , rolki . Pasek byl nowy. Do tego doszlo lozysko amortyzatora ( to pod kielichem ) . Przyczyna tego drzenia i jakby dudnienia , nie bylo kolo dwumasowe lecz napinacz. I na dotatek nie sam w sobie , lecz drgal i uderzal o oslone rozrzadu. Niestety, po wymianie po krotkim czasie jest to samo. Pod srobe napinacza nalezy wlozyc podkladke od strony bloku silnika. 1,5 mm wystarczy aby go odsadzic od obudowy i drzenie zniknie bez sladu. To przy nastepnych odwiedzinach PL. A kolo dwumasowe o ktore sie obawialem , jest w doskonalym stanie.
Dziękuję Ci Kolego!
Dzisiaj byłem umówiony z mechanikiem na standardowy przegląd, a mam bardzo podobny problem. Dlatego pozwoliłem sobie wydrukować opis kolegi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i dam go mechanikowi, moze akurat u mnie będzie to samo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze raz dzięki! Pzdr

PS. Na szkoleniach dla obsługi w ASO powinni obowiązkowo dostarczać jako materiał szkoleniowy posty z tego forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2009, 12:08   #15
kowal76
ford::average
 
Avatar kowal76
 
Imię: krzysiek
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: lubuskie
Model: mondeo mk5 vignale 2019
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2019
Postów: 141
Domyślnie Odp: Dziwny , niepokojacy dzwiek pod maska

Cytat:
Napisał dax6666 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dziekuje za podpowiedzi ,

kola dwumasowego nie mam , bo to automat , ale pewnie w manualu moze to halasowac. To auto ma 89.000 km przejechane , wiec lancuch rozrzadu pewnie jeszcze sie nie odzywa. Silnik jest calkowicie suchy. zadnych wyciekow.
Stawiam bardziej na te wszystkie napinacze i kola pasowe. Nie wiem z jakim kosztem sie liczyc. Moze zamowie cos na Allegro..?
Co konkretnie powinienem kupic ?
witaj masz na 100% koło 2 masowe małe i na 99 % jest tez duża dwumasa
mala ostatnio zmieniałem z kompletem rolek i paskiem pk =1300 pln
kowal76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2009, 13:27   #16
dax6666
ford::beginner
 
Avatar dax6666
 
Zarejestrowany: 25-07-2009
Skąd: Holland-Niemcy-PL
Model: Mondeo Ghia Sedan
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 15.12.2004
Postów: 20
Domyślnie Odp: Dziwny , niepokojacy dzwiek pod maska

kolega przespal troszke temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kolo male tak , ale duze nie. Wystepuje tylko w manualu.
dax6666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2009, 09:54   #17
kowal76
ford::average
 
Avatar kowal76
 
Imię: krzysiek
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: lubuskie
Model: mondeo mk5 vignale 2019
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2019
Postów: 141
Domyślnie Odp: Dziwny , niepokojacy dzwiek pod maska

Cytat:
Napisał dax6666 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kolega przespal troszke temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kolo male tak , ale duze nie. Wystepuje tylko w manualu.
nie chce sie wyklucac ale czy przypadkiem nie jest tak ze jesli wystepuje male kolo 2 masowe to z drugiej strony nie powinna byc duza dwumasa przeziez te kla masowe sluza do tlumienia drgan a sprzeglo rozni sie tylko tym ze w automacie jest jakos sie to nazywa ...kinetyczne..
po za tym jak myslisz o co zazebia rozrusznik podczas odpalania auta?. bo napewno nie o sprzeglo!
jesli wiesz cos na tem temat to mi napisz bo ja juz zglupialem?!
kowal76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2009, 11:04   #18
dax6666
ford::beginner
 
Avatar dax6666
 
Zarejestrowany: 25-07-2009
Skąd: Holland-Niemcy-PL
Model: Mondeo Ghia Sedan
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 15.12.2004
Postów: 20
Domyślnie Odp: Dziwny , niepokojacy dzwiek pod maska

to akurat co kolega opisuje , nie jest zasada. Kolo dwumasowe sluzy do tlumienia drgan poprzecznych.Wystempuje od strony napinacza paskow w konfiguracji ze skrzynia automatyczna . Ze skrzynia manualna z obu stron.
Sprzeglo hydrokinetyczne ze wzgledu na swoja budowe i sposob dzialania, samo wytlumia drgania poprzeczne. Zastosowanie dwumasy tylko by zdublowalo te wlasnosci.

Mozna sobie zainstalowac Microcat Ford ( zamiescilem link na Forum ) i tam poogladac budowe samochodu. fajna rzecz.Mozna sie wiele nauczyc.

pozdrawiam
dax6666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2009, 11:24   #19
kowal76
ford::average
 
Avatar kowal76
 
Imię: krzysiek
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: lubuskie
Model: mondeo mk5 vignale 2019
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2019
Postów: 141
Domyślnie Odp: Dziwny , niepokojacy dzwiek pod maska

dax6666
dziękuję za wyjaśnienie
kowal76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2009, 12:53   #20
crom
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 04-09-2008
Model: Kuga 3
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2020
Postów: 13
Domyślnie Odp: Dziwny , niepokojacy dzwiek pod maska

"Mozna sobie zainstalowac Microcat Ford ( zamiescilem link na Forum ) i tam poogladac budowe samochodu. fajna rzecz.Mozna sie wiele nauczyc."

Witam
Gdzie mogę znaleść ten link?

Proszę o info na ogólnym lub PW

Pozdrawiam
crom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.