Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-09-2009, 16:11   #11
tomastepa
ford::average
 
Avatar tomastepa
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 08-01-2007
Skąd: Katowice
Model: MKVII
Silnik: 1.8D
Rocznik: 95
Postów: 114
Domyślnie Odp: Transit 2001r duratorq Olej w układzie chłodzenia

Problemy sie powiekszyły
Gdzies z okolic bloku lub glowicy co jakis czas cieknie troche woda

Przyszedl czas na niego i pojechal do warsztatu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. gdzie tylko forda robia
Maja zdjac glowice i ocenic sytuacje

W silniku juz ktos kiedys grzebal bo widac slady sylikonu na elementach gdzie sa uszczelki

tomastepa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2009, 20:32   #12
tomastepa
ford::average
 
Avatar tomastepa
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 08-01-2007
Skąd: Katowice
Model: MKVII
Silnik: 1.8D
Rocznik: 95
Postów: 114
Domyślnie Odp: Transit 2001r duratorq Olej w układzie chłodzenia

Była uszkodzona uszczelka pod głowicą - naszczescie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodatkowo ciekła popa wody Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Temat zamykam
tomastepa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2009, 19:38   #13
Julek-FST
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-10-2009
Skąd: Warszawa
Model: Scorpio, Scorpio, Scorpio, Transit
Silnik: 2.3 16v, 2.9 24v, 2.0 8v, 2.4 TDDI
Rocznik: '98, '96, '95, '00
Postów: 16
Domyślnie Odp: Transit 2001r duratorq Olej w układzie chłodzenia

Witam wszystkich kolegów!

Pozwolę sobie kontynuować powyższy wątek - mam niestety problem z moim nowym nabytkiem - transit 2000r, tddi 90 KM.

Zaraz po zakupie widziałem paskudny płyn chłodzący, ale nie śmierdział spalinami, auto nie grzało się- tak więc z wadowic do warszawy przyjechałem bez żadnych kłopotów. Niestety ogrzewanie było bardzo słabe, wskazówka temperatury ledwie weszła w pole. Stwierdziłem brak termostatu. Po założeniu wszystko wróciło do normy - temperatura w połowie skali, ogrzewanie w porządku. Układ chłodzenia przepłukany z wielkiego syfu, zalany płynem.

Radość trwała do dziś - ślady oleju w czyściutkim dotąd płynie chłodzącym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pocieszam się, że to może nie uszczelka/głowica - dlatego chciałbym najpierw sprawdzić chłodniczkę oleju. Mój transit jest tylnonapędowy - czy będzie problem z jej demontażem, tak żeby - zgodnie z radą z innego branżowego forum- zaślepić jeden króciec, a pod drugi podać wodę z ciśnieniem, żeby sprawdzić jej szczelność. Zmieniłem świerzo olej z filtrem - muszę to rozmontować, żeby odkręcić samą chłodniczkę, czy dam radę odkręcić ją tylko z 4 śrubek mocujących? Z góry dzięki za pomoc.

jeszcze jedno... przy przygazówkach lekko twardnieją węże, ale po odpuszczeniu gazu, miękną
Julek-FST jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2009, 22:09   #14
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Transit 2001r duratorq Olej w układzie chłodzenia

Węże od cieczy chłodzącej twardnieją? Jeżeli tak, to niedobrze - wskazanie na przedostawanie się spalin do układu chłodzenia. Na początek głowica do zdjęcia...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2009, 07:02   #15
Julek-FST
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-10-2009
Skąd: Warszawa
Model: Scorpio, Scorpio, Scorpio, Transit
Silnik: 2.3 16v, 2.9 24v, 2.0 8v, 2.4 TDDI
Rocznik: '98, '96, '95, '00
Postów: 16
Domyślnie Odp: Transit 2001r duratorq Olej w układzie chłodzenia

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Węże od cieczy chłodzącej twardnieją? Jeżeli tak, to niedobrze - wskazanie na przedostawanie się spalin do układu chłodzenia. Na początek głowica do zdjęcia...
ale czy dla przedostawania się spalin nie jest charakterystyczne twardnienie węży na stałe? tutaj miękną zaraz po odjęciu gazu...
Julek-FST jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2009, 07:56   #16
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Transit 2001r duratorq Olej w układzie chłodzenia

Wszystko zależy od wielkości przedmuchu - jeśli jest, to nieduży (jeszcze). Przy dużym miałbyś zupę w układzie po jednym dniu.
Druga sprawa - jak byś nie mył układu, to zawsze coś zostanie z tych brudów i pokaże się w nowym płynie prędzej lub później - tak, że na 100% nie wiadomo czy coś dostaje się teraz do układu czy nie. Ale jakaś przyczyna przecież była... Puchnięcie przewodów coś w końcu mówi.
Ja bym podejrzewał nieduży przedmuch - daj Boże, aby to była tylko uszczelka.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2013, 07:28   #17
bobas_81
ford::average
 
Avatar bobas_81
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 12-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Transit, Transit Custom
Silnik: 2.0 TDDI 75KM > 93KM, Custom 2.2TDCI 100KM > 125KM
Rocznik: 2001, 2015
Postów: 173
Domyślnie Odp: Transit 2001r duratorq Olej w układzie chłodzenia

Witam.Podepnę się pod temat.Mianowicie parę dni temu zauważyłem iż zmieszał mi się płyn z olejem w zbiorniku wyrównawczym.Tak jak wcześniej było opisywane że najprawdopodobniej uszczelka lub chłodniczka oleju.Trochę poszperałem ponoć przy walniętej uszczelce dodatkowymi objawami są brak mocy, falujące obroty na biegu jałowym,trudności w odpalaniu auta i puszczanie białej chmury z rury wydechowej.Ja oprócz zmieszania płynów nic takiego nie zauważyłem.Druga sprawa:Gadałem z mechanikiem powiedział mi że przed uszczelka sprawdza się najpierw chłodniczkę i ew. wyklucza,mówił mi,że w przypadku fiata ducato wymieniało się w chłodnicy gumowy oring i często to pomagało.Pojechałem do salonu forda spytałem o tą sprawę,usłyszałem iż w fordzie nie ma możliwości dokupienia takiego oringu i wymienia się całą chłodnicę(w salonie 2.300 zł obłęd). Co w takim razie się robi gdy chłodnica jest walnięta szukać jakieś używki? I jeszcze jedno czy takie objawy(zmieszane płyny) świadczą zawsze (oczywiście po wykluczeniu chłodnicy) wymianę uszczelki.Pozdrawiam Łukasz.
bobas_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2013, 08:12   #18
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Transit 2001r duratorq Olej w układzie chłodzenia

Cytat:
Napisał bobas_81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co w takim razie się robi gdy chłodnica jest walnięta szukać jakieś używki?
Ja bym wpierw zajął się chłodniczką oleju. Trzeba dokładnie oczyścić powierzchnie przylegania, rowek uszczelki także, i dać oprócz starej uszczelki dobry silikon. Przypadkiem lepiej nie ruszać czujnika ciśnienia oleju w podstawie chłodniczki, po tylu latach to jest prawie równoznaczne ze zniszczeniem podstawy.
Używki na rynku to najczęściej zdemontowane elementy ponieważ się rozszczelniły. Więc jest duże prawdopodobieństwo, że kupisz jeszcze gorszy element niż ten twój...

Uszczelka pod głowicą leci najczęściej wtedy, gdy ciekł układ i silnik się przegrzał. Jej wymiana to jest już bardzo poważna, gruba robota. Potrzebny jest bardzo doświadczony mechanik znający te konkretnie silniki...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 29-12-2013 o 08:16
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2013, 08:32   #19
bobas_81
ford::average
 
Avatar bobas_81
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 12-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Transit, Transit Custom
Silnik: 2.0 TDDI 75KM > 93KM, Custom 2.2TDCI 100KM > 125KM
Rocznik: 2001, 2015
Postów: 173
Domyślnie Odp: Transit 2001r duratorq Olej w układzie chłodzenia

Dzięki serdeczne Wojtek.Jakiś czas temu rozszczelniła mi się wprawdzie chłodnica i wyciekał płyn ale zanim dojechałem do warsztatu kontrolowałem to i nie dopuszczałem do całkowitego jego wycieku.Poza tym po zespawaniu byłem autem na wakacjach w sierpniu 1.300 km w jedna stronę i nie było mowy o jakimkolwiek przegrzaniu... Mało tego na co dzień jeżdżę w kurierce ok 3.500 km miesięcznie w mieście więc z tego co piszesz zająć się trzeba wpierw chłodnicą .Dzięki i pozdrawiam.
bobas_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2013, 12:36   #20
BSN
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-08-2012
Skąd: Kurpie
Model: 3xTransit/1xGalaxy
Silnik: 1x2.0adblue/2x2,0Tddi/2,3+LPG
Rocznik: 1x 2017/2x2004/1999
Postów: 144
Domyślnie Odp: Transit 2001r duratorq Olej w układzie chłodzenia

Na 99% chłodniczka oleju. Odłącz od niej węże płynu i je "zmostkuj" omijając chłodniczkę.
Wpierw spuść płyn i przepłukaj układ. Możesz spokojnie tak pojeździć i zobaczysz czy dalej wyrzuca olej czy nie.
Niestety nowe chłodniczki są tylko w oryginale w serwisach Forda i koszt tak jak pisałeś, przerabiałem to. W Ostrołęce zapłaciłem coś około 2500 z nowymi wężami, wymianą i płukaniem.
Niestety po pewnym czasie (po gwarancji) odłamał mi się jeden kruciec od węża wodnego
i był wyciek.
Odłączyłem ją i jeżdżę bez obiegu płynu przez chłodniczkę już ze dwa lata i jest OK.

A co do przegrzania silnika to ciężko to zrobić bo po przekroczeniu pewnej temperatury silnik najzwyczajniej gaśnie, i trzeba chwilę odczekać aby odpalił ponownie.
Przerabiałem to gdy olej w płynie zapchał mi przewody i musiałem podjechać jeszcze około 15 km.
BSN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.