Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-11-2009, 16:30   #11
Tjara
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-10-2009
Skąd: Białystok/Szwecja
Model: Mondeo Ghia/Mondeo ST220/ Mondeo MKIV Wszystkie kombi
Silnik: 2,5 benzynka V6/3,0 220KM/ 2,5T
Rocznik: 2004/2007/2009
Postów: 175
Domyślnie Odp: Stukanie - lewa strona przód

Miałem w moim staruszku, 1,8TD z 1998 roku to samo. Stukało rytmicznie po stronie kierowcy, przód. tylko przy niektórych prędkościach. podczas skrętów ustawało. Szczególnie mocno było słychać kiedy jechałem z górki na biegu okolo 60km/h. w sobotę umówiłem sie do mechaniora na poniedziałek i pojechałem do zaprzyjaźnionego garażu w celu zmiany kól na zimowe. po zmianie kół, stukanie ustało. Jedzie gładziutko jak po szynach. Byłem pewny, że to końcówka wahacza, lub coś z łącznikiem, a tu masz. OPONA! Pozdro

Tjara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2009, 19:04   #12
MikiST220
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-11-2009
Skąd: Kraków
Model: Focus ST Mk3
Silnik: 2.0 EcoBoost 250
Rocznik: 2014
Postów: 7
Domyślnie Odp: Stukanie - lewa strona przód

I jak udało się ustalić co to dokładnie stuka? Ja mam tn problem od czasu do czasu na nierównościach i często na skręconych kołach. W ASO powiedzieli że wszystko ok.
MikiST220 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2009, 19:31   #13
puniu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-05-2004
Skąd: Tomaszów Maz.
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 463
Domyślnie Odp: Stukanie - lewa strona przód

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
łącznik może widać ale czasem gołym okiem jak stoi na kołach tego nie stwierdzisz chyba że już jest totalna padaczka ale najlepiej jest odkręcić i sprawdzić luzy. druga rzecz to może być górne mocowanie lub łozysko kolumny mcphersona
ale gorne mocowanie stuka znacznie inaczej niz lacznik - slychac je wyzej i dzwiek jest jakby to powiedziec taki gluchy
__________________
mam i ja
puniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2009, 22:39   #14
ali76
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-07-2009
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 55
Domyślnie Odp: Stukanie - lewa strona przód

Witam, w moim przypadku wymiana końcówek drążków kierowniczych pomogła. Po wymianie stuki ustały. Pozdrawiam
ali76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2009, 13:55   #15
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Stukanie - lewa strona przód

Cytat:
Napisał puniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale gorne mocowanie stuka znacznie inaczej niz lacznik...
mówimy o odgłosach z lewej strony a nie o łączniku stabilizatora więc podaję przykłady co może stukać choć pewnie jeszcze nie wszystkie.

Poza tym odgłos na karoserię może się przenieść tylko przez górne mocowanie kolumny mcphersona albo przez wahacz bo tak zawieszenie jest połączone z nadwoziem. skoro końcówka stabilizatora jest przymocowana bardziej w górnej części do amortyzatora to bardziej prawdopodobne że będzie ją słychać jak to mówisz "wyżej" a odgłos rzeczywiście może być trochę inny.

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 12-11-2009 o 14:01
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2010, 22:16   #16
incognitus
ford::average
 
Avatar incognitus
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 05-08-2009
Skąd: Ostrołęka
Model: Mondeo MKIII Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 175
Domyślnie Odp: Stukanie - lewa strona przód

czy stukanie na laczniku stablizatora przod moze przenosic sie na kierownice?
bylem dzis na szarpakach i stwierdzili ze to lacznik stabilizatora. zastawiaja mnie tylko te lekkie stukniecia na kierze - nikt na forum o tym nie wspomina a u mnie wyczuwalne jest to oprocz charakterystycznych oglosow
__________________
Skoda Octavia II '10 1.6 MPI 102KM po FL ///// Toyota Fortuner '16 4.0L
incognitus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2010, 05:35   #17
massiwo
ford::average
 
Avatar massiwo
 
Zarejestrowany: 25-10-2007
Skąd: Miasto Boga
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 145KM
Rocznik: 2008
Postów: 180
Domyślnie Odp: Stukanie - lewa strona przód

witam, odwieze i zapytam... cos puka z przodu gdy jezdze po dziurach, szczegolnie slyszalne przy mocnych zakretach, co wiecej przesnioslo sie na kierwonice ktora nieco drga jadac prosta droga na wprost, co to moze byc!?
massiwo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2010, 07:06   #18
incognitus
ford::average
 
Avatar incognitus
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 05-08-2009
Skąd: Ostrołęka
Model: Mondeo MKIII Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 175
Domyślnie Odp: Stukanie - lewa strona przód

u mnie to byl lacznik stabilizatora. przy wymianie bierz ten co polecaja na forum - chyba z 80zl - teraz cisza
__________________
Skoda Octavia II '10 1.6 MPI 102KM po FL ///// Toyota Fortuner '16 4.0L
incognitus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2010, 08:02   #19
Cezar77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Szczecin - Gorzów Wlkp.
Model: FF MK3
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: Stukanie - lewa strona przód

U mnie także stuka i żebyście bez sensu nie wymieniali to Ja wymieniłem i co ?, i nic dalej stuka więc to nie stabilizatory. Podejrzewam końcówki ale mechanicy twardo twierdzą że zawieszenie niema luzów, wiec pytam ich to skąd w takim razie wrażenie jakby każda cześć pracowała jak chce i mam wrażenie że zawieszenie jest wywalone na max.
Z doświadczenia wiem że jak się czuje coś takiego na kierownicy to końcówka, czytałem na forum także o kolumnie ale wierzyć mi się nie chce by tak padła i dawała takie objaw. Na domiar tego mondziak jest na tyle wygłuszony że strasznie ciężko stwierdzić co to puka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. W innych autach nie miałem żadnego problemu z diagnozą a tu po prostu masakra. No i tak jeżdżę aż padnie mocniej, może wtedy wyczuje.
Cezar77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2010, 06:32   #20
massiwo
ford::average
 
Avatar massiwo
 
Zarejestrowany: 25-10-2007
Skąd: Miasto Boga
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 145KM
Rocznik: 2008
Postów: 180
Domyślnie Odp: Stukanie - lewa strona przód

wymieniam lewy drazek kierowniczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

u mnie bardzo slyszalny, jak stoje autem np na drodze gruntowej wylozonej kamieniami, kierownica skrecona mocno w lewo i zakrecam... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

...ale mechanik mowi, ze cos silnik nieladnie pracuje, nie ten dzwiek co trzeba
massiwo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.