Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-02-2010, 08:43   #11
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: czy można przerobić radio firmowe ford cd 6000 żeby odtwarzał pliki mp3

"Jeśli masz radio z focusa 2 bez przycisku AUX na froncie, to aby przełączyć się na AUX dwa razy naciskasz przycisk od CD - "...
a to mnie zaskoczyłeś... W takim razie cofam co powiedziałem:-) Jeżeli to prawda, to rewelacja! Muszę to obczaić...

maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2010, 08:58   #12
Sender
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 01-09-2009
Skąd: Koluszki
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 121
Domyślnie Odp: czy można przerobić radio firmowe ford cd 6000 żeby odtwarzał pliki mp3

dzieki za mądre mysli . nie sztuka wstawić inne ale sztuka przerobić już istniejące Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sender jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2010, 09:04   #13
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: czy można przerobić radio firmowe ford cd 6000 żeby odtwarzał pliki mp3

Jeszcze jedno. Czy mam rozumieć, czy w kwadratowym 6000CD (to niższe na Twoim zdjęciu ze stołem:-) ) bez przycisku AUX i tak jest wejście AUX?
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2010, 09:21   #14
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,554
Domyślnie Odp: czy można przerobić radio firmowe ford cd 6000 żeby odtwarzał pliki mp3

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze jedno. Czy mam rozumieć, czy w kwadratowym 6000CD (to niższe na Twoim zdjęciu ze stołem:-) ) bez przycisku AUX i tak jest wejście AUX?
Witam
Jestem w pracy i nie bardzo mam czas szukać po forum.
Poszukaj w dziale Fiesta - tam chyba było na ten temat - w wolnej chwili poszukam tego wątku

Teraz nie pamiętam który z przycisków trzeba nacisnąć dwa razy:
- czy klawisz CD
- czy klawisz CDDJ

[...]
Znalazłem

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 03-02-2010 o 09:45
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2010, 14:24   #15
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: czy można przerobić radio firmowe ford cd 6000 żeby odtwarzał pliki mp3

A miało być tak pięknie... Niestety, u mnie podwójne naciśnięcie CD nie działa. Zatem, temat aktualny... Coś zamiast zmieniarki jako AUX in.
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2010, 15:56   #16
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,554
Domyślnie Odp: czy można przerobić radio firmowe ford cd 6000 żeby odtwarzał pliki mp3

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A miało być tak pięknie... Niestety, u mnie podwójne naciśnięcie CD nie działa. Zatem, temat aktualny... Coś zamiast zmieniarki jako AUX in.
Rozwiń wypowiedź, bo nie do końca rozumiem co i jak robiłeś i w czym problem?!
Czy masz gniazdo AUX w schowku pasażera?

Nie wiem czy się dobrze rozumiemy.
Podwójne naciśnięcie przycisku "CD" to tylko wybór źródła dźwięku (jak przełączanie między radiem a odtwarzaczem CD)
Musisz mieć kabelek + złacze AUX np. w schowku.
Wtedy:
- do gniazda AUX podłączasz odtwarzacz MP3
- włączasz odtwarzacz MP3
- w radiu, dwa razy (jeśli wcześniej byłeś w trybie radia) naciskasz przycisk "CD" aby przełączyć się na odtwarzacz MP3

Mam nadzieję, że nikt nie oczekiwał, że podwójne naciśniecie przycisku CD pozwoli na odtwarzanie w radiu Ford płyt CD z muzyką w formacie MP3.


Polecam lekturę tego wątku
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


pozdrawiam
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 03-02-2010 o 15:59
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2010, 18:34   #17
lech12
ford::amateur
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 01-02-2010
Skąd: Świdnica
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: czy można przerobić radio firmowe ford cd 6000 żeby odtwarzał pliki mp3

Witam.
Miałem również podobny problem z MP3 w radiu z MKI. Poeksperymentowałem z NERO i efekt zupełnie przyzwoity osiągnąłem. Po pierwsze - CD musi być jak najlepszej jakości (Verbatim, TDK, LG). Po drugie - płyty należy nagrywać opcją "utwórz dysk CD z danymi". Oczywiście na płytę ma wejść ok. 20 utworów a nie kilkaset. Zauważyłem, że taka płyta nie zawsze chce wystartować od pierwszego utworu (odtwarzacz nieraz wyrzuca CD). Wyczaiłem, że po włożeniu płyty należy nacisnąć kilka razy przycisk przełączania między utworami (nim zdąży wyświetlić error). Wówczas płyta wystartuje od np. trzeciego utworu. A potem już leci. I jeszcze jedno - chcąc zmienić utwór, należy dać mu pograć 10-15 sek. i dopiero zmienić na następny. Gdy się to zrobi zbyt szybko, lubi płytę wypluć. U mnie to działa! Pozdrowienia.
lech12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2010, 19:30   #18
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: czy można przerobić radio firmowe ford cd 6000 żeby odtwarzał pliki mp3

Arturek, rzucasz się, a sam się motasz w tym co piszesz.
1. Link przesłałeś do radia owalnego, a wcześniej pisałeś, że AUX jest też w radiu kwadratowym.
1. Owszem jest też w kwadratowym, ale nie każdym. Sprawdza się to tak, że wciska się dwa razy CD i powinien się pojawić napis AUX IN. Niestety nie zawsze to działa - pewnie zależy od softu, albo jeszcze nie wiadomo czego. Znalazłem to w linku, który podałeś wcześniej - chyba sam go nie czytałeś. Zatem: u mnie nie działa ta opcja, czyli: U mnie nie da się tak poprostu wrzucić wejścia AUX IN!

Tego:
"Mam nadzieję, że nikt nie oczekiwał, że podwójne naciśniecie przycisku CD pozwoli na odtwarzanie w radiu Ford płyt CD z muzyką w formacie MP3."
Wyjątkowo nie poddam żadnemu komentarzowi...
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2010, 01:16   #19
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,554
Domyślnie Odp: czy można przerobić radio firmowe ford cd 6000 żeby odtwarzał pliki mp3

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Arturek, rzucasz się, a sam się motasz w tym co piszesz.
1. Link przesłałeś do radia owalnego, a wcześniej pisałeś, że AUX jest też w radiu kwadratowym.
[...]
1. Radio owalne można różnie rozumieć
Dla mnie radio "owalne" to radio z focusa 1
Fakt że w linku na stronę konkurencyjnego klubu jest słowo "owalne" - wolę określenie używane przez innych kolegów = "radio jajowate" = występuje w focusie 2 PO lifcie
2. Podkreślam
- można dołożyć AUX w radiu w Focusie 2
- nie dołożysz AUX (w znaczeniu dołożenia 2 kabelków) w radiu z Focusa 1 i tym się nie zajmujemy

Powtarzam - w radiu w Focusie 2 można mieć aux

Podałem kilka linków - który masz na myśli (że nie cały czytałem)
3. Mam mondeo i tam miałem takie radio Ford 6000 jak w focusie 2 - fabrycznie było gniazdo AUX w schowku. Mając Radio ford NIE sprawdzałem przełączania na AUX.
Obecnie wymieniłem radio Ford 6000 na radio Ford-Sony. Bez zmiany czegokolwiek (w instalacji elektrycznej auta) przełącza się na AUX. Nie wiem jak powinno się zachować radio Ford gdy nie masz kostki do złącza AUX. W wielu przypadkach radia są "inteligenten" i nie pokazują funkcji które nie są podpięte, np.
- nie pojawia się FADER jeśli nie masz tylnych głośników
- w radiu Ford-Sony nie pojawia się opcja obsługi radia z tylnych siedzeń jeśli nie masz tego modułu
Przykłady ogólne więc proszę "nie łapać" mnie za słowa (w odniesieniu do konkretnego modelu)
4. Ostatnio znajomy kupował w komisie Forda Fiestę z radiem kwadratowym (jak w Focusie 2), podpowiedziałem mu aby zażyczył sobie dołożenie gniazda AUX i mu dołożyli.

5. WRÓĆMY do wątku
"ubolewam że nie mozna odtwarzać w tym radiu plików mp3. może ktoś wie czy ten typ radia Ford 6000 mozna przerobić żeby czytał też pliki mp3 ?"

Chyba możemy napisać, że do radia w focusie 2 powinno się dać dołożyć złacze AUX i jest to najtańsza opcja słuchania MP3?
Najważniejsze aby nasze wypowiedzi pomogły autorowi pytania

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tego:
"Mam nadzieję, że nikt nie oczekiwał, że podwójne naciśniecie przycisku CD pozwoli na odtwarzanie w radiu Ford płyt CD z muzyką w formacie MP3."
Wyjątkowo nie poddam żadnemu komentarzowi... [...]
Ponieważ miałem wątpliwości dlatego napisałem prośbę o wyjaśnienie.
Czasami ludzie różnie interpretują to co przeczytają więc wolę wyjaśnić sprawę czy myślimy o tym samym.

Cytat:
Napisał lech12 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Miałem również podobny problem z MP3 w radiu z MKI.[..].
Czy masz na myśli radio fabryczne w focusie 1?
Zgaduję, że wymieniłeś radio Ford w Focusie 1 na inne radio, no chyba że masz radio Ford MP3.
Fabryczne radio Ford w focusie 1 oraz focusie 2 NIE czyta plików MP3
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 04-02-2010 o 05:21
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2010, 07:23   #20
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: czy można przerobić radio firmowe ford cd 6000 żeby odtwarzał pliki mp3

To może podsumujmy temat (mówimy o FOCUSIE II !!!):

1 możliwość: Radio owalne, jajowate srebrne z przyciskiem AUX: w tym przypadku na ogół kable już są za schowkiem. Wystarczy podpiać stosowne złącze jack lub wlutować się w kable. Można to znależć pod linkiem?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

2 możliwość: Radio kwadratowe, szare z przyciskiem AUX: tutaj też jest spoks. Mogą być kable za schowkiem, a jeżeli nie, to należy kupić stosowny kabelek i wpiąć się w radio z tyłu.

3 możliwość: Radio kwadratowe, szare, ale...BEZ PRZYCISKU AUX:-((. Tutaj dwie opcje:
a) po naciśnięciu CD dwa razy pojawia się napis AUX IN (bez żadnych kabelków itp. Koleś na innym forum pisał, że nawet jak radio miał na stole, to funkcja działała). Wtedy trzeba poszukać albo kabla w schowku, albo znowu wpinać się w radio: opisane na forum,

b) po naciśnięciu CD dwa razy pojawia się napis: NO CD - to jest najbardziej bznadziejny przypadek. Ja tak ma. Można wtedy stosować przejściówkę i podpiać Jacka pod kable od zmieniarki, albo... no właśnie nie wiem :-((( Jeszcze nie znalazłem rozwiazania innego. Być może jakoś można się wpiąć, ale nie mam jeszcze pomysłu. Może ktoś ma?

Jeżeli coś pomieszałem czekam na komentarze:-]
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.