Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-05-2017, 14:44   #191
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,729
Domyślnie Odp: Schemat podgrzewania foteli.

Proszzzzz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Pliki
Typ Pliku: pdf schemat podgrzewania i wentylacji foteli Mondeo Mk4.pdf (129.0 KB, 218 wyświetleń)

__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2017, 21:53   #192
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,666
Domyślnie Odp: Schemat podgrzewania foteli.

No dobra, a ja troche bym poszedł na łatwiznę i komuś kto robił to już w polifcie po prostu zlecił. Jacyś chętni? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jedyne co udało mi się do tej pory sprawdzić to to, że mam odpowiednie bezpieczniki. Nie mam na pewno wiązki do przełącznika, co z resztą nie wiem.
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2017, 21:56   #193
lsulima
FCP member
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Skawina
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1,114
Domyślnie Odp: Schemat podgrzewania foteli.

Zapraszam do Krakowa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
lsulima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2017, 17:49   #194
sesser
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4 FL
Silnik: 2.0D 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 112
Domyślnie Odp: Schemat podgrzewania foteli.

Cześć, przewertowałem wątek, niestety nie znalazłem odpowiedzi na pewnie prosty problem.

Udało mi się znaleść okazyjnie (z anglika) grzaną półskóre w bardzo dobrym stanie z przedlift-a Titanium X ze zwykła regulacją góra dół kierowcy, pasażer manual.
Po zamontowaniu (1:1, tzn. fotel kierowcy z anglika trafił w miejsce pasażera itd.) niby wszystko gra (plug-and-play?) ale nie działa regulacja podnoszenia u pasażera (orginalnie fotel kierowcy). Czy brakuje mi jakiegoś przewodu we wtyczce pasażera czy złączka w fotelu jest w złym miejscu?

Mój model to 2011r po lifcie w wersji ambiente.

Przy okazji zapytam czy będzie problem z podłączeniem grzania w takie konfiguracji (fotele z przedlifta do polifta) ?

oraz na koniec troche dziwna sprawa, bo przełącznik (jasny kolor) z dawcy ma piktogram z "wiatrakiem" oraz sprzedawca sugerował, że te fotele mają również wentylacje, ale nie bardzo widzę na spodzie jakiekolwiek wentylatory, czy nie powinno być taki tylko z farelką skoro fotele nie maja wentylacji? (może poprzedni właściciel coś kombinował z fotelami? )
sesser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2017, 18:25   #195
artur1970
ford::expert
 
Avatar artur1970
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Kraków
Model: było Mondeo mk4, jest Fiesta mk7, EDGE
Silnik: 1.25 , 2.0
Rocznik: 2014, 2019
Postów: 3,027
Domyślnie Odp: Schemat podgrzewania foteli.

Cytat:
Napisał sesser Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale nie działa regulacja podnoszenia u pasażera (orginalnie fotel kierowcy). Czy brakuje mi jakiegoś przewodu we wtyczce pasażera czy złączka w fotelu jest w złym miejscu?
Nie, działa ponieważ nie masz w swojej instalacji doprowadzonego głównego zasilania - dwa piny, środek, górny rząd

Cytat:
Napisał sesser Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy okazji zapytam czy będzie problem z podłączeniem grzania w takie konfiguracji (fotele z przedlifta do polifta) ?
będzie ok.


Cytat:
Napisał sesser Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

przełącznik (jasny kolor) z dawcy ma piktogram z "wiatrakiem" oraz sprzedawca sugerował, że te fotele mają również wentylacje, ale nie bardzo widzę na spodzie jakiekolwiek wentylatory, czy nie powinno być taki tylko z farelką skoro fotele nie maja wentylacji? (może poprzedni właściciel coś kombinował z fotelami? )
jeżeli są wentylowane, to musisz widzieć od spodu dwa wentylatory.

coś kombinował - lub sprzedawca zamienił wyłączniki


masz blisko do Krakowa?
artur1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2017, 18:40   #196
sesser
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4 FL
Silnik: 2.0D 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 112
Domyślnie Odp: Schemat podgrzewania foteli.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dzieki za szybką odpowiedź,

Zasilanie najłatwiej "pożyczyć" z fotela kierowcy?

Akurat jestem z Krakowa. Tego się spodziewałem, dobrze że wziąłem je dla wyglądu nie feature'ów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

narazie z podpięciem grzania mi się nie pali, jeszcze jest ciepło, planuje na spokojnie skompletować przełącznik i wiązki, bo napewno czegoś brakuje. Chyba, że uda mi się znaleźć czarny gdzie w Krakoiw, bo srebrnego nie chce. Nie ukrywam, że przydała by się pomoc w sprawdzeniu co będzie potrzebne.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez sesser ; 05-07-2017 o 18:44
sesser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2017, 19:31   #197
artur1970
ford::expert
 
Avatar artur1970
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Kraków
Model: było Mondeo mk4, jest Fiesta mk7, EDGE
Silnik: 1.25 , 2.0
Rocznik: 2014, 2019
Postów: 3,027
Domyślnie Odp: Schemat podgrzewania foteli.

Fabryka prowadzi zasilanie z bagażnika (skrzynka bezpieczników)

Przełącznik, wiązka tunelu - trzeba posprawdzać instalację czy jest przygotowana pod grzanie foteli

Pomoc zapraszam na PW
artur1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2017, 14:27   #198
DawidUK
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 03-04-2017
Skąd: Manchester
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCI 125bph
Rocznik: 2007
Postów: 81
Domyślnie Odp: Schemat podgrzewania foteli.

Cześć

Ją dzisiaj zalozylem grzane skóry do mojego mondka. I teraz kilka pytan.mam wersję titanium ale niestety kabli nie mam. Zakupiłem wlasnie na ebay wiązke kabli z podłączeniem pod przycisk w tunelu. Przycisk kupiłem ale nie mam wtyczki do podłączenia wiec wywnioskowalem ze nie ma kabli. Teraz pytanie czy wiązka ktora zamówiłem z podłączeniem do przycisku to wszystko co potrzebuje ? Czy jakies kable musze doprowadzić do foteli? Obecne mialy wiecej "kolorowych wtyczek w kostce" ale ja kabli jakis luzem nie miałem zeby podlaczyc. Jestem troche zielony...prosze o pomoc

Dzieki !!
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

to jest moja stara wtyczka (od strony pasażera akurat wczoraj zrobiłem zdjęcie)

a tu kable:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

poniżej wtyczka też od pasażera nowa, i fotele


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez DawidUK ; 22-08-2017 o 10:11
DawidUK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2017, 10:13   #199
DawidUK
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 03-04-2017
Skąd: Manchester
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCI 125bph
Rocznik: 2007
Postów: 81
Domyślnie Odp: Schemat podgrzewania foteli.

Poprawiłem zdjęcia, może ktoś pomóc proszę ? chciałbym się cieszyć z moich grzanych stołków ale nie wiem co muszę jeszcze dołożyć ? jak wspomniałem instalację kupiłem o taką

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy to wystarczy? czy jakiś moduł jeszcze czy co ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i jak z podłączeniem przy fotelach bo nie idą do wtyczki kable do tego zielonego i niebieskiego gniazda w fotelach.
DawidUK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2017, 13:52   #200
artur1970
ford::expert
 
Avatar artur1970
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Kraków
Model: było Mondeo mk4, jest Fiesta mk7, EDGE
Silnik: 1.25 , 2.0
Rocznik: 2014, 2019
Postów: 3,027
Domyślnie Odp: Schemat podgrzewania foteli.

Wiązka w tunel - musisz rozebrać tunel,wiązkę wymienić - sprawdź ile kabli dochodzi do wtyczki w którą będziesz wpinał wiązkę

U Ciebie brakuje instalacji do grzania foteli. Sprawdź ile masz skrzynek bezpieczników w bagażniku.

Temat do ogarnięcia - jeżeli chcesz kupić oryginalne kable do dołożenia, tak aby fotele grzały - pisz do mnie PW - posiadam kompletną instalację
artur1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.