Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-01-2017, 20:49   #2081
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

A czymś się w tym miejscu różni kombi od sedana?

__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2017, 20:55   #2082
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,160
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Pedały są takie same niezależnie od wersji budy
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2017, 10:34   #2083
Focussssss
ford::beginner
 
Imię: Mati
Zarejestrowany: 31-05-2016
Skąd: DW
Model: MK2 FL
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 13
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Ja wyczytałem, ze jest różnica.
Focussssss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2017, 23:38   #2084
jacek-k-wawa
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-05-2015
Model: Mondeo MK V
Silnik: 2.0 EB 203KM
Rocznik: 2015
Postów: 146
Domyślnie TCM - reaktywacja

Wracam do wałkowanego parę miesięcy temu tematu TCM w Mondeo z aktywowaną nawigacją.

Dla przypomienia - pojawiła się wtedy hipoteza, że:

- licencja do odbioru sygnału TCM jest na karcie z mapami
- do fizycznego odbioru radiowego sygnału TCM potrzeba dodatkowego, 'technicznego' tunera zlokalizowanego albo w ACMie (jak np w Mondeo), albo gdzieś przy nawigacji (jeśli dobrze zrozumiałem tak jest u Tadeusza)
- Ford podjął się heriocznego wysiłku i zamiast produkować jeden typ ACM'a do Mondeo w pełnej konfiguracji to wymyślił, że zaoszczędzi parę USD na tym technicznym tunerze i w samochodach bez fabrycznej nawigacji bedzie montował taki nieco zubożony ACM (pewnie więcej dopłacając do logistyki związanej z utrzymywaniem kilku wersji ACM'a...).

Wszystko to składało się w logiczną całość i wyjaśniało, dlaczego w samochodach w aktywowaną nawigacją nie udawało się uruchomić TCM'a

Na potwierdzenie hipotezy o skąpstwie Ford'a analizując zdjęcia płyty głównej mojego ACM'a (DS7T-19C107-FJ) doszliśmy do wniosku, że prawdopodobnie brakuje mi kości tego 'technicznego' tunera i dlatego nie odbieram TCM.

Niedawno wpadł mi w ręce ACM, który w/g specyfikacji @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] był montowany w Mondeo z fabryczną nawigacją: DS7T-19C107-GJ.
Przegląd płyty głównej w tym ACMie potwierdził hipotezę nr 2: w miejscu, gdzie u mnie był pusty pad jest zamontowany 7006 oraz dodatkowo kilka elementów pasywnych:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Poza tym płyta główna wygląda pratycznie tak samo:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po odpaleniu ACM'a u mnie w samochodzie TCM zaczął działać bez zająknięcia:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Potwierdza to wszystkie 3 hipotezy które założyliśmy powyżej.

OK, można dyskutować, czy walka z TCMem w dobie SYNC3 i google maps ma jeszcze jakiś sens (a tak BTW - czy SYNC 3 odbiera i wykorzystuje TCM?). Ale dla takich jak ja z SYNC2 zapewne jest to ciekawa sprawa, a poza tym mam satysfakcję z doprowadzenia tematu do końca.

Zdecydowane dzięki dla kol @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] za pomoc w konfiguracji ACM'a SYNC'a i ogólne trzymanie kciuków że się uda. No i się udało!!!
jacek-k-wawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2017, 05:36   #2085
BrudnyHenryk
ford::advanced
 
Avatar BrudnyHenryk
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-09-2014
Skąd: Warszawa Wilanów
Model: FORD FOCUS MKIII TREND SPORT KOMBI
Silnik: 1.6 Ecoboost 150KM -> 182KM
Rocznik: 2012
Postów: 318
Domyślnie Odp: TCM - reaktywacja

Cytat:
Napisał jacek-k-wawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i się udało!!!
Gratulacje @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] !
Przy okazji zrobiliśmy też aktualizację zegarów do najnowszej wersji i włączyliśmy cyfrową prędkość na środkowym ekranie.

P.s.: Zegary zarówno w Focus jak i Mondeo można aktualizować na włączonym silniku, zamiast podłączać do prostownika. Sprawdzone!
Polecam tę metodę, bo uważam, że jest bezpieczniejsze niż z prostownikiem.
__________________
Modyfikacje w moim aucie: Moc 182 KM + Radio sync2 + Nawigacja + Kamera wsteczna
<tu wszystko o moim aucie>
§23
BrudnyHenryk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2017, 07:04   #2086
taajniak
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-04-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 EB 260 KM / 415 nm by heko
Rocznik: 2015
Postów: 197
Domyślnie Odp: TCM - reaktywacja

Cytat:
Napisał BrudnyHenryk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gratulacje @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] !
Przy okazji zrobiliśmy też aktualizację zegarów do najnowszej wersji i włączyliśmy cyfrową prędkość na środkowym ekranie.

P.s.: Zegary zarówno w Focus jak i Mondeo można aktualizować na włączonym silniku, zamiast podłączać do prostownika. Sprawdzone!
Polecam tę metodę, bo uważam, że jest bezpieczniejsze niż z prostownikiem.
A mógłbyś po krótce napisać na czym ta metoda polega ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
taajniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2017, 07:33   #2087
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: TCM - reaktywacja

Cytat:
Napisał jacek-k-wawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdecydowane dzięki dla kol @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] za pomoc w konfiguracji ACM'a SYNC'a i ogólne trzymanie kciuków że się uda. No i się udało!!!
Gratuluję Panowie - a czy ktoś porównał jakich elementów biernych brakuje - rozumiem, ze po wlutowaniu tego scalaka i tych paru elementów TCM zacznie hulać w każdym Sync 2. W sumie to wlutowanie tych elementów to jest prosta i tania sprawa ...
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2017, 07:38   #2088
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Nie TCM, a TMC.

Mała różnica, a jednak.

TCM, to Transmission Control Module czyli sterownik skrzyni biegów (występuje chyba tylko w automatach wszelkiej maści).

TMC to Traffic Message Channel. Czyli protokół przesyłania wiadomości (głównie o zdarzeniach na drodze) poprzez RDS.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2017, 07:44   #2089
jacek-k-wawa
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-05-2015
Model: Mondeo MK V
Silnik: 2.0 EB 203KM
Rocznik: 2015
Postów: 146
Domyślnie Odp: TCM - reaktywacja

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gratuluję Panowie - a czy ktoś porównał jakich elementów biernych brakuje - rozumiem, ze po wlutowaniu tego scalaka i tych paru elementów TCM zacznie hulać w każdym Sync 2. W sumie to wlutowanie tych elementów to jest prosta i tania sprawa ...
Parę stron wcześniej w tym wątku powiesiłem zdjęcie ACM'a bez tego technicznego tunera, łatwo więc zlokalizować czego brakuje.

Czy to łatwa sprawa - no to bym nieco polemizował. Drobne doświadczenie w lutowaniu SMD mam, ale nie pojął bym się powlczenia z taką przeróbką ze względu rodzaj obudowy 7006 oraz wielkość elementów biernych część (część rezystorów jest chyba w wielkości 0201). Oczywiście - dla dobrze wyposażonego warsztatu z odpowiednimi narzędziami to pewnie 'bułka z masłem' ale w warunkach domowych raczej nie jest to łatwa sprawa.
jacek-k-wawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2017, 07:46   #2090
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,160
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

do sprawdzenia pozostaje czy trzeba flash'ować radio innym softem czy wystarczy tylko konfiguracja
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blis , cta , mondeo mk5 , montaż , programowanie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.