Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-03-2015, 08:20   #201
sseebbaa1
ford::advanced
 
Avatar sseebbaa1
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 20-05-2012
Skąd: Gorzów
Model: Mondeo ST220 / S-Max mk2 / Volvo C70 2.5T
Silnik: 3.0 V6 265 KM / 2.0TDCi 150KM (chip 200 KM) PowerShift
Rocznik: 2005.11 / 2015.07
Postów: 310
Domyślnie Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
myślę z 240tką da się żyć jeżdżąc do 4-5k obr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to słabym elementem tej układanki będzie kierowca. To ja nie wytrzymam. Nie mam w sobie tego ogranicznika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czyli diesel? Kurcze, chciałem teraz benzynkę!


A jak objawiały się uszkodzenia PowerShiftów w połączeniu z tytułowymi EcoBoostami, spowodowane tymi wysokimi obrotami?

sseebbaa1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2015, 09:44   #202
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,806
Domyślnie Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM

niestety, nie przyjmuję już 2.0eb w PS na tuning, za dużo ostatnio o tym się mówi
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2015, 10:54   #203
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM

Cytat:
Napisał sseebbaa1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko, że te 200 KM przydałoby się, albo i więcej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(dla jasności - automat jest pozycją obowiązkową przy moim wyborze S-Maxa)
No jest diesel 200KM przecież. ...tylko ta akcyza:/
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2015, 11:00   #204
pspot
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-12-2013
Model: smax
Silnik: 2.0 EcoBoost 240 KM
Rocznik: 2014
Postów: 137
Domyślnie Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM

Heko, ale o czym się ostatnio za dużo mówi: o tych awariach PS w podkręconych ecoboostach? Pamiętam jak w starym cenniku smaxa PowerShifta wkładali do ecoboostów i do diesla 2.0, w dieslu 2.2 był stary automat, bo ponoć PS słabiej znosiła moment, teraz się okazuje, że moment znosi dobrze, tylko nie lubi obrotów, bo wkładają ją do diesli, a nie do benzyny. ehhh...
pspot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2015, 11:18   #205
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,806
Domyślnie Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM

dokładnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2015, 11:36   #206
pspot
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-12-2013
Model: smax
Silnik: 2.0 EcoBoost 240 KM
Rocznik: 2014
Postów: 137
Domyślnie Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM

hm... ale jak podkręcasz moment i moc a nie zwiększasz zakresu dopuszczalnych obrotów, to wpisujesz się przecież w obecną politykę Forda, tj, że PowerShift nadaje się do silników z większym momentem (diesel)...

ja na forum niemieckim z kolei czytałem, że ford w ogóle wycofuje się z powershifta, dlatego wyprzedaje te skrzynie w bardziej chodliwych modelach (diesle), a teraz opracowuje z Getragiem hydrokinetika z 9 przełożeniami.... Ponoć będzie tańszy w produkcji i bardziej uniwersalny (do wszystkich modeli)
pspot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2015, 21:12   #207
wojtbf1
F1 fan
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 25-05-2008
Skąd: ok.Stargard
Model: Edge ST
Silnik: 2.7 na dwóch turbinach 335 KM
Rocznik: 2019
Postów: 1,033
Domyślnie Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
myślę z 240tką da się żyć jeżdżąc do 4-5k obr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na pewno się da....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał sseebbaa1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kurcze, chciałem teraz benzynkę!
Zawitaj do ZST to Ci na testy wypożyczę.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Bądż NIEBIESKI-zarejestruj się i wstąp do klubu

[B]Było MONDEO MK4 2.0 TDCi Titanium X....był S-MAX 2.0 240KM Titanium S ...czas na nowe..[B]
wojtbf1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2015, 21:41   #208
sseebbaa1
ford::advanced
 
Avatar sseebbaa1
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 20-05-2012
Skąd: Gorzów
Model: Mondeo ST220 / S-Max mk2 / Volvo C70 2.5T
Silnik: 3.0 V6 265 KM / 2.0TDCi 150KM (chip 200 KM) PowerShift
Rocznik: 2005.11 / 2015.07
Postów: 310
Domyślnie Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM

Cytat:
Napisał wojtbf1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na pewno się da....
Pewnie tak, ale jestem beznadziejnym przypadkiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Cytat:
Napisał wojtbf1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zawitaj do ZST to Ci na testy wypożyczę....
Miło to słyszeć! Tak naprawdę to już wcześniej myślałem, żeby z Tobą pogadać o tym napędzie (bo pamiętałem że teraz masz porządną stadninę pod maską). A jakbym sam organoleptycznie mógł poczuć parametry, to byłaby wręcz rewelacja.

Chociaż i tak martwią mnie te informacje odnośnie PowerShifta w połączeniu z benzyniakami 203 i 240.
Ja jak jeżdżę, to raczej cisnę i zarówno przy wyprzedzaniu, jak i przyśpieszaniu na pewno nie będę uważał na obroty. Więc może akurat dla mnie takie połączenie będzie po prostu tykającą bombą?

I jeszcze jedno - usłyszałem, że "PowerShift nie radzi sobie z wysokimi obrotami silników benzynowych".
Ale czy te "nie radzenie sobie" oznacza, że skrzynia wariuje przy wysokich obrotach i nie potrafi np. płynnie przerzucać biegów, czy to, że wysokie obroty powodują uszkodzenia tej skrzyni? Nie jest to dla mnie takie jednoznaczne, bo nie znalazłem konkretniejszych informacji na czym takie uszkodzenia PowerShifta miałyby polegać.
sseebbaa1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2015, 21:49   #209
stingerA6
Tańczący z S-Maxami
 
Avatar stingerA6
 
Zarejestrowany: 11-05-2014
Skąd: Landsberg
Model: Romet
Silnik: Wigry
Rocznik: 1985
Postów: 1,011
Domyślnie Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM

Cytat:
Napisał sseebbaa1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I jeszcze jedno - usłyszałem, że "PowerShift nie radzi sobie z wysokimi obrotami silników benzynowych".
Ale czy te "nie radzenie sobie" oznacza, że skrzynia wariuje przy wysokich obrotach i nie potrafi np. płynnie przerzucać biegów, czy to, że wysokie obroty powodują uszkodzenia tej skrzyni? Nie jest to dla mnie takie jednoznaczne, bo nie znalazłem konkretniejszych informacji na czym takie uszkodzenia PowerShifta miałyby polegać.
Ja jak na razie nie czuje bolączki skrzyni, bo wydaje mi się że przy większych obrotach biegi wchodzą jeszcze płynniej


Cytat:
Napisał sseebbaa1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja jak jeżdżę, to raczej cisnę i zarówno przy wyprzedzaniu,
Miałem okazję to poczuć pewnego razu oglądają plecy maxia


Zapraszam na testy (słabszej wersji 203) u siebie pod nosem
stingerA6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2015, 21:49   #210
wojtbf1
F1 fan
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 25-05-2008
Skąd: ok.Stargard
Model: Edge ST
Silnik: 2.7 na dwóch turbinach 335 KM
Rocznik: 2019
Postów: 1,033
Domyślnie Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM

Cytat:
Napisał sseebbaa1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy te "nie radzenie sobie" oznacza, że skrzynia wariuje przy wysokich obrotach i nie potrafi np. płynnie przerzucać biegów
Wg mnie jest wręcz przeciwnie....im większe obroty tym zmiana mniej wyczuwalna.... ha...czyli nie tylko ja zauważyłem....
__________________
Bądż NIEBIESKI-zarejestruj się i wstąp do klubu

[B]Było MONDEO MK4 2.0 TDCi Titanium X....był S-MAX 2.0 240KM Titanium S ...czas na nowe..[B]
wojtbf1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
silnik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.