Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-10-2016, 07:35   #201
grodzian
ford::average
 
Avatar grodzian
 
Zarejestrowany: 07-12-2012
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Benzyna 100km
Rocznik: 2006
Postów: 106
Domyślnie Odp: Jaki olej?

Cytat:
Napisał ogimas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie chce dolewać oliwy do ognia, ale wynalazłem w necie info, że:
- Castrol Magnatec Prof 5W30 ma CCS -30C na poziomie 4680
natomiast
- Millers xf LongLife Eco 5w30 na CCS -30C na poziomie 6600.

Czy to nie przemawia na korzyść Castrola? Czy gdzieś tu się mylę?

Ponadto czy Castrol Magnatec Prof 5w30 i Motorcraft Xr 5w30 i Formula F 5W30 to to nie to samo?
No właśnie z tego co słyszałem w warsztacie gdzie robią tylko Fordy to te oleje to to samo tylko etykieta i cena różna. Ja postanowiłem w końcu sprawdzić czy jest sens lania czegoś lepszego czy to tylko plecabo...i okazało sie że jak zalałem Motul 913D to juz po dwóch tankowaniach spalanie spadło o ok 1.6 litra w mieście/edit po dokładnym obliczeniu/. Więc teraz wierze ze było warto dołożyć troche kasy./wcześniej lałem magnateca/


Ostatnio edytowane przez grodzian ; 19-10-2016 o 14:48
grodzian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2016, 07:41   #202
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Jaki olej?

Castrol Magnatec Prof 5w30 i Motorcraft Xr 5w30 i Formula F 5W30

wklejałem kiedyś specyfikację i okazuje się, że nie to samo, przynajmniej po etykiecie. teoretycznie magnatek najlepszy z tych 3 o ile dobrze pamiętam
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2016, 08:29   #203
ogimas
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 04-12-2010
Skąd: Gościno
Model: Focus Kombi GHIA (FL)
Silnik: 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 76
Domyślnie Odp: Jaki olej?

Tylko co z tym wskaźnikiem CCS dla -30C? Przecież im niższy tym lepiej dla silnika przy mrozach.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
ogimas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2016, 12:01   #204
ukiuki
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 29-10-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus II FL
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 125
Domyślnie Odp: Jaki olej?

Ja kiedyś słyszałem, że formuła f i motorcraft to to samo a castrol niby jest lepszy...ale kłócić się nie będę. Inna sprawa...zaryzykowałem i zmieniłem z formuły f na ....... naszego Specola..narazie jeszcze za dużo nie powiem,bo to świeża sprawa ale na pewno chodzi trosze ciszej na obrotach jałowych ( zarówno zimny i ciepły ) przy wyższych nie widzę różnicy...będę obserwował
ukiuki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2016, 17:27   #205
john_mlody
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-02-2015
Model: Focus Mk2 kombi FL Ghia
Silnik: 2.0 Duratec 145 KM
Rocznik: 2009
Postów: 15
Domyślnie Odp: Jaki olej?

Za klika tygodni wymieniam olej. Obecnie jeżdżę na Lotosowskim syntetyku (przynajmniej tak mam napisane na opakowaniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) 5W40. Po 11 miesiącach i przejechaniu 13 tys. km oleju ubyło od maksymalnej kreski do połowy zakresu na bagnecie. Przebieg całkowity 223 tys. km.

Pytanie mam takie: jakich korzyści mogę się spodziewać po zmianie na olej 5W30 Liqui Moly lub Millers Oil? Mam na myśli korzyści zarówno zauważalne okiem i uchem, jak i te ukryte pod korpusem silnika.
Pytam całkiem serio, bo mój Focus jest całkiem zdrowy i nie oczekuję, że zmiana oleju na jakiś przez was polecany sprawi, że auto dostanie sterydowego kopa (no dobra, auto mogło by się zbierać od 1800 obr., a nie od 2200 jak obecnie).
john_mlody jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2016, 19:37   #206
miery
ford::advanced
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 03-06-2015
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Focus MK1 Sedan
Silnik: 1.6L Zetec-S
Rocznik: 2002
Postów: 409
Domyślnie Odp: Jaki olej?

Zasadniczo zmiana lepkości oleju dużo nie poprawi, jak bierze olej to brać będzie dalej. Jeżeli zmniejszysz lepkość to może trochę więcej może brać. Jeżeli zwiększysz to może trochę mniej, ale gwarancji nie ma.
Co do poprawy "kopa" to raczej olej większego wpływu nie ma, jego główne zadanie to ochrona przed tarciem i odprowadzanie ciepła.

Ciężko z fusów wróżyć, ale mały remont silnika pewnie by pomógł.

Tak poglądowo wg instrukcji.
Cytat:
(W celu podniesienia poziomu oleju w zbiorniku z MIN na MAX należy dolać około 0,75 litra (w silniku Diesel - 1,5 litra) oleju.

Ostatnio edytowane przez miery ; 06-11-2016 o 19:48
miery jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2016, 19:47   #207
john_mlody
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-02-2015
Model: Focus Mk2 kombi FL Ghia
Silnik: 2.0 Duratec 145 KM
Rocznik: 2009
Postów: 15
Domyślnie Odp: Jaki olej?

miery, za głównego winowajcę ubytku oleju obwiniam turbinę. Kolektor dolotowy powietrza mam mokry od oleju, ale bez tragedii, nie cieknie z niego strugą oleju.
Czytając ten wątek odniosłem wrażenie, że oleje po 200 - 300 zł za 5 litrów podobno czynią zauważalne korzyści. Stąd moje pytanie z poprzedniego wpisu. Ja uważam, że istotna jest częstotliwość wymiany oleju. To, co różni tani olej (taki, jak obecnie na promocji w Biedronce/Lidlu, czyli ok. 50 zł/4,5 litra) od oleju Millersa, to częstotliwość wymiany - im olej droższy i wyrafinowany, tym rzadziej można go wymieniać. Przykładowo nie co 15 tys. km, a co 20 tys.
john_mlody jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2016, 20:06   #208
miery
ford::advanced
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 03-06-2015
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Focus MK1 Sedan
Silnik: 1.6L Zetec-S
Rocznik: 2002
Postów: 409
Domyślnie Odp: Jaki olej?

Nie wiem jak duży wpływ ma jakość oleju na osiągi. Wiadomo, lepszy olej - mniej nagaru itp to może i osiągi lepsze.
Skoro mowa o jakości to oleje np. Millersa pewnie mają lepsze właściwości, mniej osadów się wtrąca itd. Przez co większe interwały wymiany. Co do ceny to raczej prawa rynku mają największy wpływ. Np w Biedronce kupisz olej średniej jakości zakupiony hurtowo przy minimalnym zysku ze sprzedaży, oleje szeroko reklamowane będą droższe ze względu na jej koszt. Za to olej w markecie jest tańszy jak niektórzy twierdzą ze względu na odległą datę produkcji i utratę właściwości ze względu na warunki przechowywania.
Książkę można by napisać. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
miery jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2016, 06:57   #209
Kabann
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-08-2016
Skąd: poznań
Model: Focus
Silnik: 1.8 16v
Rocznik: 1999
Postów: 9
Domyślnie Odp: Jaki olej?

Witam mam takie pytanie bo chcę wymieniać olej u siebie a nie wiem jaki wcześniej był wlany i mam zamiar wlać olej Millers i mam zamiar też użyć ich płukanki ale czy płukanka jest bezpieczna bo znajomy mi podpowiada że mam nie używać bo wypłucze się cały nagar i po silniku
Kabann jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2016, 07:07   #210
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Jaki olej?

olej płukankę i zalej olej

masz auto 17 letnie, bez przesady
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus , olej silnikowy , olej wymiana , tdci



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.