Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-10-2013, 08:47   #251
duh85
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 21-08-2013
Model: Fokus MK2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 17
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zamiast demontować nagrzewnicę najpierw zacznij od weryfikacji, czy panel klimy wystawia żądanie załączenia PTC (+12V na złączu GEM C103 pin 14).
Pisałem już o tym dwa razy,ale moze nie wyraziłem sie dosć jasna. Tak panel po ustawieniu na maksymalną temperaturę i włączeniu nawiewu wystawia na c103/14 sygnal +12v
Przychodzą mi do główny 3 powody
Uszkodzona nagrzewnica
Uszkodzong GEM
Brak ciągłości przewodów sterujących między nagrzewnicom a gem
Niestety brak informacji o sposobie sterowania ptc utrudnia sprawe. Jerzeli odbywa się to potencjalowo na c103/9 to gem nie otrzymuje żadnego sygnału zwrotnego a tym samym nie jest w stanie wykryć uszkodzenia nagrzewnicy co sugerowało by problem z gemem.Gdyby znalazł sie chetny,który dołączył by wtyczke sterujacom i sprawdzil czy wyswietli sie infotmacja o wł/wył ptc był bym bardzo wdzieczny

duh85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2013, 09:22   #252
kris86k
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 25-08-2009
Skąd: Wrocław
Model: Focus 5d Platinium X
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2009
Postów: 199
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Cytat:
Napisał duh85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pisałem już o tym dwa razy,ale moze nie wyraziłem sie dosć jasna. Tak panel po ustawieniu na maksymalną temperaturę i włączeniu nawiewu wystawia na c103/14 sygnal +12v
Przychodzą mi do główny 3 powody
Uszkodzona nagrzewnica
Uszkodzong GEM
Brak ciągłości przewodów sterujących między nagrzewnicom a gem
Niestety brak informacji o sposobie sterowania ptc utrudnia sprawe. Jerzeli odbywa się to potencjalowo na c103/9 to gem nie otrzymuje żadnego sygnału zwrotnego a tym samym nie jest w stanie wykryć uszkodzenia nagrzewnicy co sugerowało by problem z gemem.Gdyby znalazł sie chetny,który dołączył by wtyczke sterujacom i sprawdzil czy wyswietli sie infotmacja o wł/wył ptc był bym bardzo wdzieczny
Jeżeli podejrzewasz przewody to miernik w łapę i sprawdzaj. Wszystko w tym poście jest. Ja niestety swojej nagrzewnicy odłączyć nie mogę bo mam kable na stałe.
Sprawdzałeś w ELM czy nie ma błędów związanych z PTC lub GEM?

Ps. włącz sprawdzanie pisowni bo bije po oczach...

Ostatnio edytowane przez kris86k ; 22-10-2013 o 09:34
kris86k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2013, 09:43   #253
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,065
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Cytat:
Napisał duh85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Niestety brak informacji o sposobie sterowania ptc utrudnia sprawe. Jerzeli odbywa się to potencjalowo na c103/9 to gem nie otrzymuje żadnego sygnału zwrotnego a tym samym nie jest w stanie wykryć uszkodzenia nagrzewnicy co sugerowało by problem z gemem....
Kolega chyba nie czyta wszystkich postów... Napisane wyraźnie, że GEM steruje PTC metodą PWM (modulacja szerokości impulsu - przebieg zmienny o stałej częstotliwości i z zmiennym wypełnieniu). PTC nie raportuje błędów, co najwyżej GEM może wydedukować o sprawności/niesprawności PTC w oparciu o bilans mocy po podaniu sygnału załączenia PTC z określoną mocą (jak dostępna moc z alternatora się nie zmieni, tzn. PTC nie pobrała zadanej mocy - a więc jest niesprawna). Czy tak GEM dedukuje - tego nie sprawdziłem.

BTW - sygnał żądania załączenia PTC wystawiany przez panel klimy do GEM to warunek konieczny, ale nie wystarczający aby PTC została załączona. Jak pisane było wiele razy: inny warunek, to zimny silnik (najlepiej po nocy). PTC załącza się jak jest taka potrzeba (jest żądanie z panelu klimy) i w układzie chłodzenia nie ma dostępnego "ciepła" alternatywnego do załączenia PTC. Pobór ciepła z układu chłodzenia ma priorytet w stosunku do załączenia PTC.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 22-10-2013 o 09:48
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2013, 08:19   #254
michtat
ford::advanced
 
Avatar michtat
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-09-2009
Skąd: Lublin
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: czerwiec 2007
Postów: 240
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Panowie jeszcze jedno pytanko. Wg schematu wtyczka C102 pin 5 kabel zielono-czarny, ma dojść do S48 i stamtąd kabel zielono-pomarańczowy -> do wtyczki PTC C851 pin 1.

Co to jest to S48 i czy mam ciągnąć do PTC z tego s48 czy po prostu podpiąć się do istniejącego przewodu C102 pin 5?
__________________
michtat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2013, 09:01   #255
kris86k
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 25-08-2009
Skąd: Wrocław
Model: Focus 5d Platinium X
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2009
Postów: 199
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

S48 to pewnie jakaś złączka. Ciągniesz bezpośrednio z wtyczki nagrzewnicy do C102. Ja tak zrobiłem jest ok.
kris86k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2013, 09:43   #256
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,065
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Cytat:
Napisał kris86k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
S48 to pewnie jakaś złączka. ....
Przewód napięcia po zapłonie IGN jest zawsze w złączce BSI. Dla potrzeb PTC przewód ten jest łączony/rozdzielany - S48 (albo SP547) to miejsce połączenia przewodu IGN dla potrzeb PTC z pozostała częścią tego przewodu (dla innych układów). W którym miejscu wykona się to połączenie nie ma żadnego znaczenia.

Cytat:
Napisał idn59
Podłączenie sygnału żądania PTC do panelu klimatyzacji manualnej. ....
Jeszcze info o sposobie podłączenia w FF2/C-max sygnału ze złącza GEM C103 pin 14 do panelu klimy. Trzeba je podłączyć do złącza C378 (małe złącze panelu klimatyzacji) na pin 5 (narożny w dolnym rzędzie, bliżej tego wypustu kodującego - na złączu jest naniesiona numeracja pinów).
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg PTC.jpg (44.1 KB, 286 wyświetleń)
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 23-10-2013 o 12:03
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2013, 08:26   #257
michtat
ford::advanced
 
Avatar michtat
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-09-2009
Skąd: Lublin
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: czerwiec 2007
Postów: 240
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Jakby ktoś trafił na panel sterowania 7M5T-19980-Bx to dajcie znać, bo już maili po allegro wysłałem masę i wszyscy mają albo zielone podświetlenie, albo polift bez sterowania PTC
__________________
michtat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2013, 13:31   #258
danielsan51
ford::advanced
 
Avatar danielsan51
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 18-08-2011
Skąd: Ostróda
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 289
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

przystepna cena [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
danielsan51 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2013, 13:41   #259
michtat
ford::advanced
 
Avatar michtat
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-09-2009
Skąd: Lublin
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: czerwiec 2007
Postów: 240
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Cytat:
Napisał danielsan51 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przystepna cena [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Od tego gościa wczoraj kupiłem za 80zł z wysyłką (poza all), tak więc jak ktoś chce to niech pisze do niego. Leży już w domu podobno paczka, więc po południu zobaczę co i jak. Jeszcze któryś mi odpisywał że sprzeda za 100zł z wysyłką - jak ktoś będzie chciał to znajdę w mailach.
Grzałka to pikuś w porównaniu ze znalezieniem panela sterowania w manualu z obsługą PTC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
michtat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2013, 13:48   #260
danielsan51
ford::advanced
 
Avatar danielsan51
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 18-08-2011
Skąd: Ostróda
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 289
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Cytat:
Napisał michtat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Grzałka to pikuś w porównaniu ze znalezieniem panela sterowania w manualu z obsługą PTC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
trzeba pisac do ludzi bo niektorzy maja kilka panelow,co ciekawe sa panele za 20 zl i za 170 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. poki co mozesz zrobic laczac przewody a z biegiem czasu panel sie znajdzie
danielsan51 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.