Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-07-2013, 18:24   #271
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

W podklejonych tematach masz tabelę kolorów z oznaczeniami...

__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2013, 13:57   #272
Piątek
ford::amateur
 
Imię: anna
Zarejestrowany: 25-04-2013
Skąd: Mazowsze
Model: Ford KA
Silnik: 1300
Rocznik: 2000
Postów: 6
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Witam,
musze zrobic progi w kaczuszce, na jaki wydatek mniej więcej mam sie szykować?
pozdrawiam
ann
Piątek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2013, 08:14   #273
zygyfy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-07-2013
Model: Ford Focus Mk2
Silnik: 1.6 90km
Rocznik: 2009
Postów: 21
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Witam.

Od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem Foczki z 2009r. Ostatnio otwierając bagażnik (kombi) rzucił mi się brzydki widok w oczy na lewym zawiasie. Na prawym nic nie widać, wygląda OK. Przyznam, że nie wiem czemu wcześniej tego nie zauważyłem, ale czy jest to powód do paniki przed korozją czy może to normalne i idzie to samemu jakoś wyleczyć.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Autko niby nie było bite i poza tym mankamentem wygląda na zdrowe.
zygyfy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2013, 21:59   #274
Himek33
ford::average
 
Avatar Himek33
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 04-03-2012
Skąd: Pos & Dw
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 ecoblue 190
Rocznik: 2019
Postów: 93
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Przecież to Focus, uprzedzę Cię jakbyś zgłosił to do ASO tez by nie uznali tego jako wadę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mondeo Mk5 19r 2.0 ecoblue 190 | 508 19r 2.0 BlueHdi 180
C3 1,6 BlueHdi, 16r | Mk3 FL 1,5 TDCi 120, 16r
Master 2.3 Dci 170- 2 szt | Berlingo 1.6 e-hdi 13r- 2 szt
Himek33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2013, 14:27   #275
zygyfy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-07-2013
Model: Ford Focus Mk2
Silnik: 1.6 90km
Rocznik: 2009
Postów: 21
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Czyli samemu o to zadbać i żyć z tym a nie przejmowac się ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zygyfy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2013, 18:19   #276
Anperis
ford::average
 
Avatar Anperis
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: KNW
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 PB
Rocznik: 2005
Postów: 88
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Dokladnie takGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Anperis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2013, 14:19   #277
aris93
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-02-2013
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2008
Postów: 10
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Prosze o pomoc!
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
z gory dzieki
aris93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2013, 20:21   #278
tommo1982
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 27-01-2013
Skąd: POLSKA
Model: Ford Mondeo MkII kombi
Silnik: 1.8TD Endura-DE
Rocznik: 1997
Postów: 55
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Planuję zrobić progi w swoim Mondeo. Jeden, połowa to jest dziura, drugi jeszcze się trzyma, ale kto wie jak długo. Zastanawiałem się nad kupnem pistoletu do piaskowania na allegro. Kosztuje jakieś 70zł, wujek ma sprężarkę. Jest sens inwestować w coś takiego? Sprawdzi się taki pistolet do oczyszczenia progów?
tommo1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2013, 02:19   #279
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Poradzę się i ja.

Mam C-Maxa, który zanim go kupiłem miał malowane kilka elementów po jednej stronie. Na "wpyłkę" czy jak wy to tam nazywacie, także praktycznie nie było widać różnicy na elementach.

Kolor do malowania "milusi", bo Moondust Silver - niech go szlak.

Coś jednak skopali na drzwiach, gdyż sam róg wyglądał jakby go pomalowali tylko bezbarwnym. Potem ten kawałeczek lakieru - około 1cm2 odparzyło, odlazł i trzeba się było tym zająć, żeby nie zakwitło na rudo. Jak to zwykle bywa przy oglądaniu tego nie zauważyłem, inni też nie zauważyli, ASO też nie zauważyło, a potem trzeba się było z tym bujać.

Naprawili mi to, pomalowali fragment drzwi, były też odpryski na krawędzi obu błotników, to się nimi też zaopiekowali, aby dalej nie poszło. Lakier dobrany idealnie ... do klapki, niestety lakier klapki nie był dobrany idealnie do reszty samochodu i mi się błotniki odcinają do tej pory od klapy i drzwi lewych.

W tamtym roku jeden patafian mi wgniótł sam koniec tylnego błotnika i zarysował przy okazji zderzak, w tym ktoś mi dwa razy w ciągu miesiąca "wyprowadził gwoździa na spacer" po tylnej klapie - do ocynku/blachy, ale na razie niczym nie zachodzi. Dodatkowo trochę mi znowu wypiaskowało sam koniuszek tych drzwi już dwa razy naprawianych oraz blenda na klapie w końcu przedrapała się przez lakier - co za pitafon to zaprojektował to ja nie wiem, ale ewidentnie w tym miejscu ma zacząć wyłazić rude - tak chciał konstruktor. Jakaś kumulacja, szkoda, że nie w Totka.

Reasumując mam do naprawienia:
fragment rantu drzwi tylnych prawych
klapę bagażnika - do zaszpachlowania, zamalowania i zabezpieczenia Rów Mariański żmudnie wyżłobiony przez blendę w lakierze klapy oraz dwa inne zrobione jakimś gwoździem lub czymś podobnym
rysa na zderzaku
wgniecenie na błotniku wielkości gęsiego jajka do wypchnięcia, pomalowania
na drugim błotniku trzeba się przyjrzeć, bo nie wiem czy odpryski lakieru nie zaczęły się przeradzać w małe rude wulkany, które po zimie wybuchną.

Jak byś się na to zapatrywał?
Jakby chciał na full wypasie, to mi wychodzi 5 elementów do pomalowania, a po lokalnych cenach, to się robi grubo ponad 10% wartości samochodu, a i tak nikt mi tego nie odda (może poza błotnikiem i zderzakiem, za który mam zamiar w końcu wywalczyć odszkodowanie z OC sprawcy).

Jutro wrzucę jakieś fotki będzie łatwiej ocenić rozmiar prac.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2013, 19:44   #280
jumka03
ford::beginner
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 18-01-2013
Skąd: De
Model: Focus II
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 28
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Witam.
Mam pytanie dotyczace CZYM uszczelnic "SZPARE" pomiedzy blachami?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Otoz dzisiaj zobaczylem, ze mam wode w bagazniku,znalazlem miejsce gdzie woda cieknie - jest to z tylu kolo zawiasu od klapy(kombi). Woda dostaje sie do wnetrza przez pekniecie na szpachli na laczeniu elementow (chyba dachu z Bokami). Czym to najlepiej uszczelnic, czy moge uzyc silikonu czy sa jakies inne srodki? Czy moge teraz docelowo nasmarowac to czyms tlustym zeby to na razie uszczelnic? czy potem bede mial problem to odtluscic?
I jeszcze jedno pytanie: Czym usuwac zabrudzenia z lakieru ? Ostatnio "lakiernik" usuwal mi benzyna ekstrakcyjna, drugi znow mowil, ze benzyna wchodzi w reakcje z lakieremGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

p.s przepraszam, ze nie uzywam polskich znakow, ale mam niemiecka klawiature, a jak przelacze na pl to zamiast polskich znakow wyskakuja mi jakies skroty

Ostatnio edytowane przez jumka03 ; 19-08-2013 o 19:48
jumka03 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.