Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-09-2006, 15:33   #21
BeMoL44
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-12-2004
Skąd: Kartuzy
Postów: 90
Domyślnie

a z jakim wyposarzeniem, silnikiem i jakim przebiegiem masz go kupić no i przede wszystkim za ile?

Ogólnie autko jest spoko. Jeśli dostaniesz model po face liftigu 2006 to powinieneś mieć z głowy główny mankament tego auta czyli trzeszczącej plastikowej deski rozdzielczej. Po za tym jeżdżę nim 2,5 roku( ponad 65.000 km ) i nic się poważnego w nim nie działo. Polecam, chociaż szczerze mówiąc nie jestem pewny czy kupiłbym ten samochód ponownie. Wiem wiem jedno przeczy drugiemu -- Wszystko zależy od tego za ile masz go dostać. Ja wolałbym Focusa
To jest moje zdanie.

__________________
Uważajcie na drogach bo: Jeden koleś kiedyś mieszkał na przeciwko cmentarza-----Teraz mieszka na przeciwko swojego domu

Pozdro wszystkim FORDomaniakom
-BeMoL-
BeMoL44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2006, 19:35   #22
bartolommeo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-09-2006
Postów: 4
Domyślnie

Powiem szczerze że chciałbym go kupić w jak najlepszej wersji wyposażenia, tak się składa że co pół roku w OMC motors są dostawy pó,ł rocznych lub rocznych samochodów i z tego co się orientowałem można kupić fusiona za około 40 tyś w wersji z klimatyzacją i innymi bajerami, ja właśnie na taki samochód poluję.

Zależy mi też na tym by był nie duży by mało palił, a propo jak się mają dane odnośnie spalania benzyny podane w katalogach do rzeczywistości? Miałem dość spory samochód bo nubirę II ale trochę za dużo paliła jak na moje możliwości finansowe.

Pozdrawiam
bartolommeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2006, 19:50   #23
jan 234
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-07-2005
Skąd: Wrocław
Model: Ford Fusion silver
Silnik: benzyna 1.4
Rocznik: 2005
Postów: 22
Domyślnie

Cytat:
Napisał bartolommeo
witam wszystkich miłośników Fusiona (i nie tylko) mam zamiar nabyć nowego-uzywanego w salonie Farda Fusiona, ale nie wiem czy jest godny mojej uwagi, jakie są najczęstrze problemy a jakiezalty,Pozdrawiam MiB
Wady:cyt" Jakość "plastyków" w Fusionie jest fatalna i dotyczy to nie tyle deski rozdzielczej, co przede wszystkim plastykowych pokryć drzwi. Pisząc o jakości mam na myśli nie tyle ich wygląd (fakturka, kolor) co rodzaj tworzywa, grubość (są cieniutkie)i sposób mocowania na"spinkach" - które to powodują, że jazda tym samochodem staje się upiorna z powodu odgłosów jak ze starej skrzypiącej kanapy (albo pocieranego o siebie styropianu). Skrzypi, trzeszczy i stuka niemal każdy plastykowy element tapicerki. I cóż z tego, że Ford zmieni plastyki deski rozdzielczej, skoro dalej będą skrzypić plastyki i uszczelki w drzwiach? "
Poza tym- usterka poważniejsza:Stuki [niemetaliczne]występujące przy przełańczaniu biegów--które pojawiają się przy każdej zmianie biegów w momencie włączania sprzęgła

A oto odpowiedz serwisu na piśmie po [ trzy dni "walczyli"] wymianie całego sprzęgła
cyt:"Informujemy,że w wyniku przeprowadzonych jazd próbnych nie swierdzono nieprawidlowego działania skrzyni biegów i sprzęgla.
Delikatny stuk pojawiający się podczas zmiany biegów powstaje w momencie docisku
łożyska oporowego [ wysprzęg hydrauliczny] do zespolu sprzęgła i jest normalnym objawem pracy ukladu."
I teraz sprubój sprzedać taki samochód-- ze stukami w układzie napędowym.
Serwis Forda --niekompetencja,pracują tam chyba "przypadkowi" ludzie.

A zaletyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.??...
Ja jestem "wściekły" na siebie ,że go kupiłem.
Jeszcze by było można wiele napisać... ale ... nie mam już nerwów.
Pozdrawiam i stanowczo odradzam
__________________
johan
jan 234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2006, 19:25   #24
bartolommeo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-09-2006
Postów: 4
Domyślnie

Dziekuję za opinię i powiem szczerze że wzbudziła we mnie dość spory strach, czy są może jakieś zalety tego auta, cokolwiek? Poważnie się zastanawiam nad kupnem samochodu i bardzo mi zależy bvy się jak najwięcej dowiedzieć, wady znam, kiepskie wykonanie ogólnie rzecz biorąc a są jakieś zalety?
bartolommeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2006, 20:52   #25
dr_Oktan
ford::advanced
 
Avatar dr_Oktan
 
Zarejestrowany: 27-04-2006
Skąd: śląskie
Postów: 361
Domyślnie

Jedna z większych[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
benzyna po 1.5zl ! miałem taki sen.
dr_Oktan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2006, 09:35   #26
BeMoL44
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-12-2004
Skąd: Kartuzy
Postów: 90
Domyślnie

Cytat:
Napisał bartolommeo
Miałem dość spory samochód bo nubirę II ale trochę za dużo paliła jak na moje możliwości finansowe.
Ja też miałem Tylko jedynkę z 1999r. i powiem Tobie szczerze że lepiej wspominam ten samochód przez 4 lata użytkowania niż ten co mam teraz czyli Fusion 1.4 TDCi
Może i dużo palił ale po wstawieniu gazy nie było to tak uciążliwe. Ja i tak mam ciężką nogę i mój Fusion spala ok. 8l ropy, a kopyto Nubira miała większe przy pojemności 1,6 oczywiście. Nie wiem jak jest z Fusionem 1,6 benz. Pewnie spokojnie dałby radę Nubirze. Ale Nubira o wiele lepiej jest wykończona niż Fusion(jeśli chodzi o jakość plastików)
__________________
Uważajcie na drogach bo: Jeden koleś kiedyś mieszkał na przeciwko cmentarza-----Teraz mieszka na przeciwko swojego domu

Pozdro wszystkim FORDomaniakom
-BeMoL-
BeMoL44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2006, 21:49   #27
bartolommeo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-09-2006
Postów: 4
Domyślnie

Dzieki za wszelkie opinie, najbardziej zmartwiło mnie to że jest jeszcze gorzej wykończony niż nubira gdzie jakość plastików i tak nie była wspaniała, zaczynam coraz bardziej zniechęcać się do tego samochodu zwłaszcza że poczytałem sobie o problemach ze skrzynią biegów, sprzęgłem, trzeszczącymi plastikami i wiele innych drobiazgów i właściwie nadal nie jestem pewien czy dobrze bym zrobił gdybym kupił to auto. Chciałbym samochód niezawodny zwłaszcza że mój poprzedni był stosunkowo często w naprawie i prawie że byłem pewien że fusion jest właśnie bez awaryjny. Rankingi rankingami ale tak naprawdę jest zawodny czy nie.... sprzęgło naprawde rozwala się po 30 tysiącach kilometrów? czy biegi nie wchodzą jak należy? Wiem jestem upierdliwy ale kurcze muszę sporo dołożyć do tego auta żeby je kupić a jako że jestem jeszcze studentem no dobrze absolwentem po studiach przeznacze na to auto sporą część swoich oszczędności i nie chciałbym wyżucić tych pieniędzy w błoto w samochód z którego nie byłbym zadowolony i żałowałbym że go kupiłem. Im więcej będę wiedział i znał waszych opinii tym bardziej pomożecie mi w zakupie auta, za co jestem z góry bardzo wdzięczny.
bartolommeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2006, 17:16   #28
Alupin
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-05-2005
Skąd: Warszawa
Postów: 62
Domyślnie

Ja dziś kupiłem Fusiona 1,4 FX Gold , samochód Demo z 2005 r.

Dałem 38K i uważam że jak na "nowe auto" z klimą i resztą dupereli jest spoko.
Jakość wykończenia -> kanał nawet w porównaniu z poprzednim autem żony ( Fiatem Brava z 2001 roku ... )

Prowadzi się jak wóz drabiniasty, ale za te pieniądze nic "nowego" z klimą i resztą udogodnień nie da się kupić..

Tqak więc mierz siły na zamiary..

Silnilk 1,4 16V - 80 KM .. tragedia, Fiatowskie 1,2 16V - też ma 80 KN i cięższe auto, dużo lepiej sobie radzi.
Subiektywnie mam wrażenie, że auto potrzebuje sporo czasu aby się rozkręcić i poniżej 3000 obrotów, to porażka...

Poszukaj diesla ( może uda się coś trafić, bo to zupełnie inna jazda.. )

Autko wykonane tylko odrobinę lepiej od Renault Kangoo ( którym jeździłem 2 lata ) , a dynamina też podobna ;p

Wyprzedzanie w trasie to głównie 3 i 4 bieg..

Jechałem z Koszalina dziś ( 450 km i zmęczyłem się bardziej, niż Mondweo przy 1100 kilometrów.. )

Generalnie do miasta spoko, ale w trasy - porażka...

Przepraszam, jeżeli uraziłem uczucia Fusiono maniaków, ale w zestawieniu z Mondeo ----->>>> nie ma żadnego porównania.....
__________________
Mondeo TDDI 2002
141KM / 338Nm powered by Unitronic
Autobus-Fusion 1,4 FX Gold/Brand new
Alupin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2006, 21:53   #29
dr_Oktan
ford::advanced
 
Avatar dr_Oktan
 
Zarejestrowany: 27-04-2006
Skąd: śląskie
Postów: 361
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alupin
Prowadzi się jak wóz drabiniasty,
Cytat:
Silnilk 1,4 16V - 80 KM .. tragedia,
Cytat:
Jechałem z Koszalina dziś ( 450 km i zmęczyłem się bardziej, niż Mondweo przy 1100 kilometrów.. )
Po coś kupował ten samochód, od razu z nim na złom i kup sobie drugie mondeo :fcp13
__________________
benzyna po 1.5zl ! miałem taki sen.
dr_Oktan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2006, 22:26   #30
Alupin
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-05-2005
Skąd: Warszawa
Postów: 62
Domyślnie

Ano kupiłem, gdyś siła wyższa mnie zmusiła ;p

A poważnie, chciałem oddać żonie swoje mondeo, ale moowi ze za duzy ;p

Poza tym małżonka śmiga wyłącznie po mieście i za te pieniądze nie ma chyba co kupić ( poza Fiestą etc., ale Fuzia-Rózia większa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

POza tym bez sarkazmu proszę..

Za 44 tys. można kupić Mondeo 1,8 z 2004 roku z przebiegiem 70-80 tys.

Lady nie odpowiada, stąd wybór padł na Fuzie..

Obserwacje dotyczące mojej dzisiejszej jazdy są subiektywne i mniemam, że mogę swoje zdanie wypowiadać również na forum..

Pozdrawiam

Robert
__________________
Mondeo TDDI 2002
141KM / 338Nm powered by Unitronic
Autobus-Fusion 1,4 FX Gold/Brand new
Alupin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.