Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-02-2015, 20:04   #21
PAWEŁ MK2 2006
ford::amateur
 
Imię: paweł
Zarejestrowany: 15-02-2015
Skąd: WIELKOPOLSKA
Model: FOCUS MK2
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 4
Domyślnie Odp: Rozładowany akumulator - nie gasnący wyświetlacz komputera.

Witam, jestem tu nowy. Jak poradziłeś sobie z problemem? Ja niestety mam identyczny po raz 2 w tym samym aucie, pomogła wymiana modułu komforu ale chyba na rok czasu, teraz znów ten sam problem, szukam juz różnych rozwiązań ...

PAWEŁ MK2 2006 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2015, 20:09   #22
grzeniu10
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-03-2007
Skąd: Gorzów Wlkp.
Model: c-max mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 79
Domyślnie Odp: Rozładowany akumulator - nie gasnący wyświetlacz komputera.

Nie poradzilem sobie. Jak ma chec to sie wygasi. Wymienilem akumulator na Banner 62ah i tego akumulatora nie jest w stanie tak latwo pokonac. Od 10 grudnia jestem po 1 doladowaniu akumulatora.
__________________
Grześ
grzeniu10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2015, 20:44   #23
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Rozładowany akumulator - nie gasnący wyświetlacz komputera.

Grzegorz, wiele tematów na forum o niegasnącym wyświetlaczu. Powoli skłaniam się jednak do teorii związanej z upływem prądu na alternatorze. Coś powoduje nieregularne wybudzanie systemu. Był przypadek wymiany mostka w altku, wprawdzie w dieslu, ale dopiero wymiana alternatora na nowy pomogła.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2015, 20:55   #24
PAWEŁ MK2 2006
ford::amateur
 
Imię: paweł
Zarejestrowany: 15-02-2015
Skąd: WIELKOPOLSKA
Model: FOCUS MK2
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 4
Domyślnie Odp: Rozładowany akumulator - nie gasnący wyświetlacz komputera.

Nie jestem jakims specjalista w tym temacie, ale ja juz miałem raz ten sam problem i wymieniłem moduł komfortu - pomogło na rok czasu, teraz ten sam problem i zauważyłem w necie ze coraz wiecej ludzi ma z tym problem, zastanawiam sie czy znów - 2 raz inwestowac w ta naprawe, lub szukam ludzi z podobnym problemem, moze wystarczy jakos inaczej zadziałać niż wymiana modułu komfortu, juz nie pamietam jaki mam moduł , musze poszukac tego co wymieniałem ale wydaje mi sie że nie dh cos mi świta mt , ale ty masz chyba bogatsze wyposażenie, ja mam tez key free i cos podejrzewam ze w tym tkwi problem. Ja jak zostawie na 2 dni to po akumulatorze, teraz mam taki etap że raz sie usypia i gaśnie wyświetlacz a raz nie ale bedzie gorzej. A jak z tym żyjesz bo ja juz nie mam siły ....
PAWEŁ MK2 2006 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2015, 21:33   #25
Harisonl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-08-2013
Model: Focus MK2 FL
Silnik: TDCi 1.8
Rocznik: 2010
Postów: 464
Domyślnie

Znam ten problem nic przyjemnego. Z tym wygaszaniem auta to jest lipa jakich malo. W kazdym normalnym aucie po wylaczeniu wszystko sie usypia a w fordach nie. Generalnie problem polega na tym ze cos wzbudza zegary ktore nie moga sie wygasic. W moim przypadku podmiana gem nie pomogla. Kupilem nowy aku i altek i problem odrazu znikna.
Harisonl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2015, 13:40   #26
PAWEŁ MK2 2006
ford::amateur
 
Imię: paweł
Zarejestrowany: 15-02-2015
Skąd: WIELKOPOLSKA
Model: FOCUS MK2
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 4
Domyślnie Odp: Rozładowany akumulator - nie gasnący wyświetlacz komputera.

Harisonl przy jakim przebiegu wymianiałes alternator ??
PAWEŁ MK2 2006 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2015, 14:26   #27
grzeniu10
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-03-2007
Skąd: Gorzów Wlkp.
Model: c-max mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 79
Domyślnie Odp: Rozładowany akumulator - nie gasnący wyświetlacz komputera.

Tak naprawde to problem nie dotyczy tylko licznika ale czuwania calego auta. Licznik to tylko znak ze nieprawidlowosc wystepuje.
Myslalem ze to licznik jest pozeraczem pradu wiec zainwestowalem w przekaznik ktory odcina napiecie dla licznika w momencie gdy ten sie nie wygasza systemowo. Skutek byl tego taki, ze akumulator wyladowuje sie 2 x wolniej ale wciaz sie wyladowuje.
Jesli chodzi zas o alternator to moj ma obecnie 50 tys przebiegu a problem wystepuje od momentu gdy auto zawitalo do mnie z przebiegiem 33 tys. Podejrzewam ze Niemiec mial ten sam problem.
__________________
Grześ
grzeniu10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2015, 18:23   #28
Harisonl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-08-2013
Model: Focus MK2 FL
Silnik: TDCi 1.8
Rocznik: 2010
Postów: 464
Domyślnie

Cos ok 145 tys km
Harisonl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2015, 19:20   #29
PAWEŁ MK2 2006
ford::amateur
 
Imię: paweł
Zarejestrowany: 15-02-2015
Skąd: WIELKOPOLSKA
Model: FOCUS MK2
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 4
Domyślnie Odp: Rozładowany akumulator - nie gasnący wyświetlacz komputera.

ROZGRYZŁEM MOJEGO!!!!!! PROBLEM TKWIŁ W KEYFREE. ZREZYGNOWAŁEM Z PILOTÓW I TERAZ OTWIERAM DRZWI I ODPALAM NORMALNIE KLUCZYKIEM(WKŁADAM RAZEM Z TYM PLASTIKIEM CO WCHODZI DO TEJ RĘKOJEŚCI ) I GAŚNIE PO OK 10 MINUTACH - ZAWSZE. JA JUZ RAZ WYMIENIAŁEM MODUŁ KOMFORTU ALE TAK NAPRAWDE TO CHYBA WYSTARCZY ZAPROGRAMOWAC NA NOWO KLUCZYKI I POWINNO BYC OK , ALE NARAZIE TO ODPALAM KLUCZYKIEM I TO MI NIE PRZESZKADZA. OD KIEDY GAŚNIE - INNE ŻYCIE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. PRZETESTUJCIE TO NA SWOICH ....
PAWEŁ MK2 2006 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2015, 19:54   #30
grzeniu10
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-03-2007
Skąd: Gorzów Wlkp.
Model: c-max mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 79
Domyślnie Odp: Rozładowany akumulator - nie gasnący wyświetlacz komputera.

Dziękuje kolego. Będę testował. Choć mój ma ostatnio lepsze dni i raczej się wygasza.
Dodatkowo chciałbym podpowiedzieć ze możesz spróbować używać przycisków w pilocie do otwierania drzwi bo system keyfree i centralny zamek działają niezależnie. Doszedlem do tego gdy wyjalem bezpieczniki od centralnego zamka a drzwi po pociagnieciu i tak się otwierały. Naciśnięcie przycisku na klamce zamykało drzwi.
Chyba ze problem jest w samym czuwaniu i antenach systemu. Może wtedy wyjąć bezpiecznik od keyfree dezaktywujac go a piloty pozostawić jako zdalne sterowanie centralnego zamka.
Gdy mojego zacznie znowu trzepac to protestuje i na pewno się odezwę.
Pozdrawiam.
__________________
Grześ
grzeniu10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.