Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-03-2011, 18:34   #21
krzkop
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: W-wa
Model: Mondeo
Silnik: 1,6 125km
Rocznik: 2009/2010
Postów: 18
Domyślnie Odp: Stuki w zawieszeniu MK4

Cytat:
Napisał yeero Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie tez stuka z przodu z lewej(przebieg 28tysKm), mam wrazenie ze jak jest zimno to jest to glosniejsze, teraz jest okolo +7C i jakby mniej to slychac. Znajomy mechanik nic nie znalazl - nie ma luzow, sprawdzenie na szarpakach tez nic nie wykazalo. Jak sie wjedzie na prog zwalniajacy lub jakas gleboka poprzeczna nierownosc to slychac. Pewnie amortyzator tak jak piszecie. Jeszcze bede nasluchiwal i ew. pojade do ASO w koncu jeszcze prawie rok gwarancji...
Dokładnie takie same objawy były w moim mondziu i jestem po wymianie obu amortyzatorów przy przebiegu 16 tys km. I podobnie ASO było zdziwione, że tak szybko padły no i generalnie to ich pierwszy przypadek. Na miejscu kolegi nie czekałbym do przyszłej zimy tylko teraz zażądałbym wymiany.

krzkop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2011, 12:04   #22
krzychpip
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-03-2011
Skąd: Malbork
Model: Ford Mondeo MK IV
Silnik: diesel 140 KM
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Stuki w zawieszeniu MK4

Witam
mam Forda mondeo kombi 2008 . w tym roku a właściwie na przełomie gdy pojawiły się mrozy pojawiły się stuki . wszysto sprawdzałem - mechanik i wszystkie gumy były sprawne. Drążyłem jednak i jeżdziłem gdzie tylko mozna. Okazało się że jeden amortyzator był słaby miał 40 % . Wymieniłem go na Delphi . Jeden dzień było dobrze a potem znowu pojawiły się stuki . Pojechałem na stacje sprawdziłem ponownie amortyzatory . Okazały się w porządku ale powiedzieli mi , że jak wymieniano amortyzatory to może nie dokręcono śróbę przy poduszce amortyzatora. Pojechałem do mechanika ten zdemontował amortyzator , podłożył pod śrubę dwie dodatkow e podkładki i dokręcił . Skuki ucichły . Tak więc sprawć amortyzatory ich sprawność oraz końcówki wachacza i stabilizatory . Jeżeli jest tam w porządku to sprawdż czy prawidłowo dokręcona jest poduszka. Słyszałem ,że nawet gdy wymienia się amortyzatory na oryginalne to pod obecną nakrędkę warto podłożyc jedna lub nawet dwie podkładki .
U minie jednak jest inny problem , przy dość dużych nieruwnościach płyty pod silnikiem o siebie uderzają a czasami jest odglos jakby całe zawieszenie podskakiwał.
krzychpip jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2011, 12:31   #23
spiczek
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-10-2010
Model: Mondeo MK4 Silver X
Silnik: 1.6 125KM
Rocznik: 2010
Postów: 188
Domyślnie Odp: Stuki w zawieszeniu MK4

Jak brzmi stukanie amortyzatorów? Ja mam coś takiego, że jak jest zimno to na progach zwalniających słychać takie skrzypienie, jak sprężyny w kanapie, ale żadnego puknięcia. Chodzi o taki dźwięk? Przebieg 3kkm. Czy takie zachowanie amortyzatorów jest poprawne?
spiczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2011, 19:12   #24
krzkop
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: W-wa
Model: Mondeo
Silnik: 1,6 125km
Rocznik: 2009/2010
Postów: 18
Domyślnie Odp: Stuki w zawieszeniu MK4

Cytat:
Napisał spiczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak brzmi stukanie amortyzatorów? Ja mam coś takiego, że jak jest zimno to na progach zwalniających słychać takie skrzypienie, jak sprężyny w kanapie, ale żadnego puknięcia. Chodzi o taki dźwięk? Przebieg 3kkm. Czy takie zachowanie amortyzatorów jest poprawne?
takie głuche puknięcie przy dobiciu amortyzatora na progu zwalniającym oraz głębszych dziurach w jezdni, natomiast to o czym kolega pisze to są raczej skrzypiące gumowe obejmy na stabilizatorze a nie amortyzatory przy większych mrozach u mnie również skrzypią do puki auto się nie rozgrzeje
krzkop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2011, 20:31   #25
Spiller
ford::average
 
Avatar Spiller
 
Zarejestrowany: 21-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 185
Domyślnie Odp: Stuki w zawieszeniu MK4

Ja również miałem od nowości takie stuki w lewym przednim kole, też przy minusowych temperaturach. Teraz udało mi się załatwić wymianę kompletu amortyzatorów (przebieg 52kkm). Podobno do 20kkm wymienia się pojedyncze sztuki - powyżej komplet. 29/03 jadę na wymianę.
OT - dodatkowo ASO wymienia mi parujący reflektor i linkę otwierania maski, bo mi w zimie zamarzała. ASO na Dobrej w Wawie - zauważam dziwną zmianę zachowania serwisu - bez problemu załatwiają wszelkie zgłoszone usterki
Spiller jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2012, 07:31   #26
Jerry292
ford::advanced
 
Avatar Jerry292
 
Zarejestrowany: 24-04-2011
Skąd: Gdynia
Model: S MAX , FOCUS
Silnik: 2.0 TDCI 140 km , 2.0 TDCI
Rocznik: 2010 , 2011
Postów: 207
Domyślnie Odp: Stuki w zawieszeniu MK4

Witam . Mi zaczelo cos stukac z tylu po prawej stronie , moze wiecie co to ? Wiem ze napewno mam do wymiany amorek z lewej strony ale tam cisza
Jerry292 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2012, 21:39   #27
dario6273
ford::professional
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 10-01-2010
Skąd: Wrocław
Model: KUGA MK2 ST Line
Silnik: 2.0Tdci-200Km/450N
Rocznik: 2017
Postów: 1,115
Domyślnie Odp: Stuki w zawieszeniu

Witam u mnie stukanie w lewym przednim kole zaczęło się przy przebiegu 18tyś.-nasilało się w zimie przy ujemnych temperaturach a w lecie nic nie pukałoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.-obecnie przy przebiegu 57tyś.-zaczęło nie pukać ale walićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.-skończyło się to wymiana amorka który po rozebraniu macpersona-miał straszne luzy na boki-wygląda na to że te amorki maja od początku jakąś wadę bo to niemożliwe jest żeby tak się szybko zużył i w dodatku z lewej strony a nie z prawej gdzie więcej się jeżdzi po dziurach !!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dario6273 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2012, 18:46   #28
majstr
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-08-2010
Skąd: namysłów
Model: mondeo
Silnik: diesel
Rocznik: 2009
Postów: 12
Domyślnie Odp: Stuki w zawieszeniu

a ja juz rugi raz jestem po wymianie kompletu amortyzatora z lozyskiem. po przevhechaniu tylko 500 km juz puki wracaja delikatnie ale sa
majstr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2012, 11:43   #29
majstr
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-08-2010
Skąd: namysłów
Model: mondeo
Silnik: diesel
Rocznik: 2009
Postów: 12
Domyślnie Odp: Stuki w zawieszeniu

Słowo podsumowania tego całego wątku powinno być następujące:

Stuki, które wynikają z wadliwości łożyska amortyzatora są nieusuwalne. Nikomu nie udało się trwale zlikwidować tej usterki. Odgłosy są mniej słyszalne lub w ogóle nie słyszalne w dodatnich temperaturach. Wymiana amortyzatora i łożyska daje krótkotrwały efekt. Najprawdopodobniej przyczyna problemu jest wada fabryczna w konstrukcji samochodu.

Takie są moje wrażenia. Przykro mi bardzo. Kupiłem nowe auto z zamiarem dużego komfortu korzystania z niego. Teraz okazuje się, że trzeba przymknąć oko na niedociągnięcia, które chyba nie są warte dużych pieniędzy.

Pogrążam się w smutku i pozdrawiam wszystkich
majstr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2018, 23:43   #30
zibi.29
ford::amateur
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 06-09-2015
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI, 140 KM
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Odp: Stuki w zawieszeniu MK4

Cytat:
Napisał Wojtek11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja maiłem podobny problem jak były mrozy... teraz stukanie ustało. Zobaczymy co będzie dalej:/
Witam. Napewno to jest już historia z tym tematem. Ja mam podobny problem, przy moim Mondeo mk4 lift, jak jest zimno to stuków nie ma z przodu auta, czym jest cieplej tym bardziej "drobno" stuka jakby bardziej z pawej przedniej strony, choć też zaczynam delikatnie słyszeć z lewej przedniej strony. Oczywiście luzów nigdzie nie ma, wymieniłem przednie amortyzatory firmy Sachs wraz z łożyskami, odbojnikami i osłonami (profilaktycznie, żeby, to co podejrzewałem weliminować), przez krótki czas jakby było dobrze, ale problem powrócił. Jak przy Pańskim aucie rozwiązał się ten problem? Z góry dziękuję.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
zibi.29 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.