Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-12-2010, 08:54   #21
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,165
Domyślnie Odp: ESP założone!

Cytat:
Napisał Draculescu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MAYAK no to teraz mam co czytać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Coś mi się wydaje że pozostanę jak teoretykiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Skompletuje podzespoły i poszukam speca który podejmie się wykonania modyfikacji na ABS/ESP.
Z wiekiem człowiek robi się wygodny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wracam do tematu pompy.
Czy w grę wchodzą TYLKO pompy zaczynające się od 3М51, czy też mogą być inne od focusa te z oznaczeniem IVD na obudowie?
Nie za bardzo czuję różnicę między IVD, a ESP. Mogę prosić o wyjaśnienie?
IVD (Interactive Vehicle Dynamics) to fordowski marketing, w focusie sprowadza się właśnie do ESP, na pompie nie jest napisane ESP, jest napisane IVD <- wystarczy kliknić na fotki pompy, które umieściłem w pierwszym poście tego wątku

wydaje mi się, że pompy z numerem zaczynającym się od 8 są poliftingowe, a przed liftem właśnie od 3 , ale możesz zapytać się u źródła na ffclub.ru (o kilka rzeczy pytałem się tam, przygotowując posty w translatorze google'owym)

kompletowanie 'fantów' nie trwa długo (wystarczy zapodać: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]), na przykład:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
jak widać w powyższych, sprzedający często nie mają pojęcia że oferując pompę esp+abs a nie abs; ważne aby zdobyć pompę razem z wtyczką i 10cm kabelków wychodzących z wtyczki
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] lub [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (mój ma obudowę plastykową)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] lub [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (na oko sądząc oba się czteropinowe, więc do samego esp, do afs nie będą pasować)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2010, 18:57   #22
Draculescu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Model: Focus
Silnik: 1.6 vti
Rocznik: 2006
Postów: 301
Domyślnie Odp: ESP założone!

Widziałem fotkę z 1 postu i na forum ru, ale nie dawało mi spokoju jaka jest różnica między ESP i IVD, a wydać 400-500pln to lepiej popytać - jeszcze raz dzięki.
Co do oznaczeń zapytam w serwisie forda.
"jak widać w powyższych, sprzedający często nie mają pojęcia że oferując pompę esp+abs a nie abs" i niech tak pozostnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo ceny zaraz wzrosną.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - te są 4 pinowe, pisałem do nich.

Mayak masz może link do wątku o ESP w MONDEO ale z warsztatami które zakładają ten moduł - kiedyś na to trafiłem i nie zapisałem, a teraz nie mogę tego odnaleźć - mimo przewertowania sporej ilości wątków Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy ktoś wie do czego służy ten czujnik?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Draculescu ; 22-12-2010 o 22:20 Powód: uzupełnienie wypowiedzi
Draculescu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2010, 12:45   #23
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,165
Domyślnie Odp: ESP założone!

Cytat:
Napisał Draculescu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mayak masz może link do wątku o ESP w MONDEO ale z warsztatami które zakładają ten moduł - kiedyś na to trafiłem i nie zapisałem, a teraz nie mogę tego odnaleźć - mimo przewertowania sporej ilości wątków Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kojarzę tylko ten wątek: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Cytat:
Czy ktoś wie do czego służy ten czujnik?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
na pewno nie do esp, może do sterowania ehpas (elektro-hydrauliczne wspomaganie kierownicy)
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2010, 22:31   #24
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,606
Domyślnie Odp: ESP założone!

Panowie,
jak się ma temat do focusa mk I ?? Jest ktoś na tyle zorientowany??
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2010, 08:58   #25
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: ESP założone!

A było ESP w Focusie I ?
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2010, 10:53   #26
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: ESP założone!

W przedliftowych to chyba nazywało się TCS a po lifcie już ESP czy jakoś tak. Zakładanie takie jak w FFII tylko bez ingerencji komputerowej. Bo był oddzielny moduł do obsługi tego ustrojstwa. Najprościej znaleźć dawcę i z niego wyciągać co potrzebne bo kupić pojedyncze części to prawie nie możliwość.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2010, 17:35   #27
Focusik2002
ford::average
 
Avatar Focusik2002
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Odp: ESP założone!

Cytat:
Napisał moons Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W przedliftowych to chyba nazywało się TCS a po lifcie już ESP czy jakoś tak. Zakładanie takie jak w FFII tylko bez ingerencji komputerowej. Bo był oddzielny moduł do obsługi tego ustrojstwa. Najprościej znaleźć dawcę i z niego wyciągać co potrzebne bo kupić pojedyncze części to prawie nie możliwość.
Pozdrawiam
No własnie tylko jakie potrzebne żeczy bym potrzebował
Focusik2002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2010, 18:52   #28
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: ESP założone!

Prawie dokładnie to samo co w FFII:
Electronic Stability Program (ESP) module
Czy czujniki od ABS trzeba wymienić tego nie wiem, ale nie wydaje mi się. Najlepiej sprawdzić w ASO czy czujniki są różne.
Przycisk z ramką do tunelu środkowego.
Czujnik na kierownicę i tu prawdopodobnie trzeba wymieniać tak jak w Mondeo całą kolumnę kierownicy. Bo brakuje mocowania na ten czujnik. Prawdopodobnie też taśma kierownicy.
Czujnik przyśpieszenia bocznego
Dwa czujniki przyśpieszenia wzdłużnego
Pompa hamulcowa taka z ESP
Przekaźnik od mrugania stopami.
Do tego trochę kabli i wtyczek do tego wszystkiego bo oczywiście w oryginalnej instalacji tego brakuje. Nie wiem tez czy podejdą oryginalne przewody hamulcowe.
Czyli wygląda jakby mniej różowo niż w FFII, ale jest możliwe ale moim zdaniem tylko i wyłącznie przy znalezieniu kompletnego dawcy.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2011, 22:11   #29
Draculescu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Model: Focus
Silnik: 1.6 vti
Rocznik: 2006
Postów: 301
Domyślnie Odp: ESP założone!

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
moje obserwacje (przy założeniu, że nie masz nawigacji fordowskiej): duży wyświetlacz naraz może pokazać wszystkie informacje (czas, temp., radio, komputer, przebieg) a mały nie wszystkie na raz (czas, temp, radio, i wymiennie przebieg lub komp; a jeśli wyłączone jest radio, to wtedy przebieg i komp)
Czy z poziomu menu masz możliwość aktywacji/dezaktywcji ESP jak na tej stronie?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Draculescu ; 02-01-2011 o 12:11
Draculescu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2011, 12:04   #30
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,165
Domyślnie Odp: ESP założone!

Cytat:
Napisał Draculescu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy z poziomu menu masz możliwość aktywacji/dezaktywcji ESP jak na tej stronie?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
mam taką opcję w menu zegarów, ale nie działa i nie chcę aby działała - dużo wygodniej (szybciej) wyłącza się klawiszem na konsoli - Ty wolisz na odwrót?
tu jest wątek o zamianie wyłączania z zegarów na konsolę, może i można na odwrót - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
esp



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.