Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-04-2017, 13:43   #21
odzien
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-05-2016
Model: kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 14
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI - Klimatyzacja, awaria błąd P0691

w ASO straszą uszkodzeniem modułu PCM.. nie chce mi się w to wierzyć

odzien jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2017, 20:46   #22
odzien
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-05-2016
Model: kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 14
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI - Klimatyzacja, awaria błąd P0691

W aso sprawdzili PCM i kable. Prąd wg. Aso do PCM dochodzi ale nie wychodzi.

Jutro oddam jeszcze do elektryka na sprawdzenie i potwierdzenie tego co mówi ASO ponieważ nie chce mi się wierzyć w uszkodzenie PCM.
odzien jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2017, 13:18   #23
odzien
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-05-2016
Model: kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 14
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI - Klimatyzacja, awaria błąd P0691

300 zł naprawa kabli i śmiga :-)
odzien jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2017, 19:22   #24
odzien
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-05-2016
Model: kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 14
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI - Klimatyzacja, awaria błąd P0691

Ciąg dalszy problemów. Kolejna awaria.

Klimatyzacja działała. Temperatura silnika przy dłuższej trasie osiągnęła ok 140 stopni i klima się wyłączyła. Uruchamia się ponownie gdy temperatura silnika wchodzi w zakres od 135-140 stopni.

W momencie gdy silnik jest zimny i kolejny raz go uruchamiam następnego dnia klima nie działa, tak jakby pamiętała błąd.

Jakieś wskazówki ?
odzien jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2017, 13:01   #25
czullo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-02-2017
Skąd: Radom
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI - Klimatyzacja, awaria błąd P0691

Czy ktos może napisać jak zlokalizowac ten filoetowy kabel gdzie jest ta wiazka idaca do wentylatora?
czullo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2018, 19:59   #26
rfly
ford::beginner
 
Imię: ROBERT
Zarejestrowany: 15-07-2016
Skąd: LIDZBARK WARMINSKI
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI - Klimatyzacja, awaria błąd P0691

Witam.
Odświeżę temat. Otóż przestała mi chodzić klima oraz wentylator chłodnicy. Przeglądam forum o podobnych problemach, może uda się samemu rozwiązać problem.
1. Po pierwsze mam błąd P0691 - Niska wartość sygnału w obwodzie sterującym wentylatorem 1.
2. Na wyświetlaczu klimatronika zapalone AC (brak widocznego i na słuch wahnięcia obrotów silnika przy ponownym wciskaniu przycisku AC ON/OFF.
3. Klima dobita w dniu dzisiejszym (w układzie był czynnik ale trochę za mało).
4. Wentylator sprawdziłem na krótko i działa (Odłączyłem wtyczkę na wyjściu ze sterownika i podpiąłem bezpośrednio do akumulatora. Do tego celu użyłem trochę cienkich kabli i wentylator ruszył ale przewody mocno się zagrzały – obstawiam, że jest sprawny a to że się zagrzały to to że były dużo za cienkie).
5. Wypiąłem wtyczkę na wejściu do sterownika – miernik do ręki i odczyt napięcia na pinach od grubych przewodów (12,65 V, pomiar zrobiony na włączonym i wyłączonym zapłonie, silnik rozgrzany do ok. 90stopni, kolejny pomiar na uruchomionym silniku i napięcie jest).
6. Podpiąłem wtyczkę do sterownika na wejście i pomiar napięcia na pinach na wyjściu – BRAK napięcia, tylko ok 0,12V. Kolejny pomiar to plus konektora miernika do jednego pina na wyjściu a drugi do masy – napięcie 12,65V. Następnie do drugiego pina na wyjściu i do plusa na aku – napięcia BRAK.
Pytania:
1. Jak sprawdzić sterownik na stole i czy się da?
2. Gdzie szukać drugiego końca cienkiego kabelka wchodzącego do sterownika pracy wentylatora (prawdopodobnie on zarządza przejściem masy przez ten sterownik – może jest zgnity/przerwany?
3. Od jakiej temp. powinien załączać się wentylator bez pracującej klimatyzacji (dziś wróciłem z trasy temp. otoczenia 25 stop. na zegarze temp cieczy 90 stop a on nie kręci się)?
4. Jakieś inne sugestie.
Dziękuję z góry za pomoc bo nie idzie jeździć.
rfly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2018, 17:58   #27
rfly
ford::beginner
 
Imię: ROBERT
Zarejestrowany: 15-07-2016
Skąd: LIDZBARK WARMINSKI
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI - Klimatyzacja, awaria błąd P0691

Witam ponownie. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wcześniej opisywali swoje doświadczenia z naprwą klimatyzacji. Dziś zabrałem się do sprawdzenia sprężarki poprzez załączenie przekaźnika na ok. 10 sek. - sprężarka odpaliła więc zabrałem się za fioletowy kabelek. Jak się okazało był walnięty. Nie szukałem dokładnie w którym miejscu była przerwa. Zrobiłem "bajpasa" od wtyczki wejścia do sterownika wentylatora do miejsca za drugim rozwidleniem w kierunku do dołu - KLIMA DZIAŁA. Mała sugestia dla potomnych - ja naprawiałem wiązkę w s-maxie i muszę przyznać że miałem małego stracha bo okazało się, że w wiązce było kilka fioletowych przewodów. Jedne z kolorowymi paskami inne różniły się grubością. Trzeba dokładnie zerkać bo u mnie były dwa całe fioletowe i w jedniej grubości. Polecam sprawdzać jeszcze na nich komputerowy nadruk co kilkanaście cm lub rozpruć całą wiązkę aby uniknąć pomyłki.

Ostatnio edytowane przez rfly ; 15-04-2018 o 18:01
rfly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2019, 08:04   #28
jacekelblag85
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-03-2015
Skąd: Elbląg
Model: Ford KUGA
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Błąd P0691 i brak klimatyzacji

Witam mam taki problem. Nie działa mi klimatyzacja w ford Kuga 2008 r. Nie załącza się sprężarka. Po sprawdzeniu wychodzi błąd P0691 - błąd obwodu sterowania wentylatorem chlodzacym 1. Przewody sprawdzone od wentylatora, moduł wentylatora podmieniony. Wentylator na krótko odpala. Na przekaźniku od klimy brak masy po podłączeniu na krótko działa klima. Przekaźniki podmienione i dalej nic. Żeby już całkiem być pewny wczoraj klima była dobita ale dalej nie odpala. Może macie jakieś pomysły co z tym zrobić?

Ostatnio edytowane przez jacekelblag85 ; 13-07-2019 o 08:06
jacekelblag85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2019, 09:23   #29
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,946
Domyślnie Odp: Błąd P0691 i brak klimatyzacji

fioletowy kabelek przy wentylatorze.. przecież temat stary jak świat..
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2019, 09:37   #30
jacekelblag85
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-03-2015
Skąd: Elbląg
Model: Ford KUGA
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: Błąd P0691 i brak klimatyzacji

Ale przecież napisałem że kable sprawdzone i nawet wymieniony ten kabelek który u mnie był bardziej niebieski niż fioletowy.
jacekelblag85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.