Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-11-2010, 01:28   #21
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Czyszczenie wtrysków Motul System Clean

Cytat:
ja tankowałem na lotosie dopóki mi się spreżynka nie zapaliła:/ myślałem że leje dobre paliwo ale... no cóż ja się na lotosie zawiodłem
Na każdej stacji "firmowej" czy też nie zdarzają się kiepskie paliwa. Teoretycznie na ty "firmowych" powinno to się zdarzać rzadziej... :/ Ja raz zalałem paliwo klasy premium, V-power na shellu, i na trasie w czasie wyprzedzania pojawiła się sprężynka i tryb awaryjny (byłem miesiąc po wymianie wtrysków). W serwisie w którym robiłem wtryski, pierwsze pytanie gościa od wtrysków było czy zatankowałem wzbogacone paliwo typu verva, ultimate czy V-power... delikatnie mi wytłumaczył ze jak tak dalej bede robił to mogę zatrzeć zaworki (czy czymś takim) wtryskiwaczy jak również moze sie pompa CR zacząć zacierac, bo te paliwa nie dają wystarczającego smarowania w/w elementom - mi akurat wówczas ECU zgubił kod jednego wtrysku. Od tego momentu leje tylko "zwykłego" diesel`a na: Statoil (zazwyczaj), Shell (rzadziej), Neste (rzadko), OMV MOL Benzina Lukoil - jak jestem w trasie na Bałkanach i na razie odpukać zero problemów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wracając do twojego pytania kolego wkk, myślę ze srodki do czyszczenia typu STP, Wynn`s, Millers, Motul itp. możesz stosować bez obaw, w odpowiednich ilosciach oczywiscie, zeby nie przesadzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja stosuję obecnie STP - stos. tani i dobry.
Jeśli chodzi o Mixol to ja się wolę nie odzywać, ale poczytaj sobie linki które zamieściłem we wcześniejszym poście. Powodzenia

__________________
FORD MONDEO Mk4

Ostatnio edytowane przez ethernal ; 13-11-2010 o 01:32
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2010, 06:39   #22
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: Czyszczenie wtrysków Motul System Clean

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wielu użytkowników TDCi tak robi i jakoś nikt nie narzeka, co nie dziwi bo tego typu oleje mają świetne własciwości smarujące co jest szczególnie pożyteczne przy naszych pompach CR, które jak wiadomo czasami "lubią" się łuszczyc - odpowiednie smarowanie zapobiega tym praktykom. Wtryski też muszą byc odpowiednio smarowane
Gdyby tak rzeczywiście było, to taki dodatek byłby stosowany przez koncerny paliwowe albo zalecany przez producenta. Czy jesteś w stanie przytoczyć wyniki jakichkolwiek badań, które potwierdzą, że dolewanie mixolu do paliwa cokolwiek daje w przypadku tego silnika? Bo to, że "ktoś dolewa i nie narzeka" jest argumentem całkowicie bzdurnym. Jeśli ktoś postanowi np. pluć do baku lub oddawać doń inne płyny (byle nie za dużo) to pewnie też nie będzie "narzekał" bo przy takich proporcjach nie będzie to miało po prostu znaczenia i nic nie zmieni, a autosugestia podpowie, że jest lepiej.

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja raz zalałem paliwo klasy premium, V-power na shellu, i na trasie w czasie wyprzedzania pojawiła się sprężynka i tryb awaryjny (byłem miesiąc po wymianie wtrysków). W serwisie w którym robiłem wtryski, pierwsze pytanie gościa od wtrysków było czy zatankowałem wzbogacone paliwo typu verva, ultimate czy V-power... delikatnie mi wytłumaczył ze jak tak dalej bede robił to mogę zatrzeć zaworki (czy czymś takim) wtryskiwaczy jak również moze sie pompa CR zacząć zacierac, bo te paliwa nie dają wystarczającego smarowania w/w elementom - mi akurat wówczas ECU zgubił kod jednego wtrysku.
ECU to nie leśny skrzat, żeby coś zgubił albo znalazł. Przypuszczam, że ów "gość od wtrysków" po prostu zapomniał zakodować Ci ten wtrysk i stąd problemy. Ewentualnie, co mało prawdopodobne, wystąpiła jakaś awaria w obrębie ECU, w następstwie której ECU stracił kod jednego wtrysku i stąd sprężynka. Jeśli ECU nie ma kodu wtrysku (który mówi o jego parametrach) to po prostu mniej lub bardziej niepoprawnie steruje dawką paliwa.

Ostatnio edytowane przez Rijndael ; 13-11-2010 o 06:48
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2010, 08:46   #23
wkk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK III
Silnik: TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 39
Domyślnie Odp: Czyszczenie wtrysków Motul System Clean

Ok w takim razie przyjmuje taktykę następująca: lanie tańszego paliwa na dobrych stacjach ( wg. mnie statoil, schel i łukoil ( nie mam przekonania do orlenu)), oraz dolewam co mniej więcej 3-4 tyśki km srodka stp na oczyszczenie układu i wtryskówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. uffff czasem dialogi na takie tematy są pokrętne ale na ogół bardzo konstruktywne. Dzięki chłopkai Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdro
wkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2010, 08:54   #24
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: Czyszczenie wtrysków Motul System Clean

Cytat:
Ok w takim razie przyjmuje taktykę następująca: lanie tańszego paliwa na dobrych stacjach ( wg. mnie statoil, schel i łukoil ( nie mam przekonania do orlenu)), oraz dolewam co mniej więcej 3-4 tyśki km srodka stp na oczyszczenie układu i wtryskówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. uffff czasem dialogi na takie tematy są pokrętne ale na ogół bardzo konstruktywne.
Do tej taktyki możesz jeszcze ewentualnie dopisać wymianę filtra paliwa przy każdej zmianie oleju, koniecznie na oryginał. Wiele to nie kosztuje, a może pomóc.
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2010, 08:54   #25
Ar2rB
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Skąd: Lublin
Model: MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003 FL
Postów: 281
Domyślnie Odp: Czyszczenie wtrysków Motul System Clean

Ja od dawna leje tylko zwykły ON i to obojętnie na jakiej stacji byle była by markowa i nie byla franczyzowa (tylko stacje własne koncernów - nowe po remontach). I tego się należy trzymać. A paliwa i tak sa z jednego składu, czy to orlen, czy bp, czy shell czy cokolwiek innego - to paliwo z Płocka (przynajmniej na lubelszczyźnie). Na północy Polski pewnie większość jest z rafinerii lotos :-).
Ar2rB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2010, 09:11   #26
wkk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK III
Silnik: TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 39
Domyślnie Odp: Czyszczenie wtrysków Motul System Clean

Filtr paliwa już zmieniłem niedawno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tylko zapomniałem go zalać ropą i się zapowietrzył:/ no ale cóż ponownie go zdemontowałem zalałem i za drugim razem przepchną powietrze i puścił pięknego czarnego dymka który zasmolił pół podwórkaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.D
wkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2010, 15:12   #27
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Czyszczenie wtrysków Motul System Clean

Ale ......... głupoty. Niech se każdy leje to co chce i na co go stać. Ja zawsze od kąd mam Mondeo tankuję tylko na jednej Stacji SHELL VPOWER DIESEL, zalewam ok 100ml mixolu od nie dawna, i zdecydowanie ciszej pracuję. Potem STP. Co do stacji, odradzam LUKOIL, kolega się przejechał raz na ropie od nich.
Tak samo sprawa ma się do kodu wtrysków, częstą usterką, raczej problemem jest gubienie kodów wtryskiwaczy przez ECU i niech nikt mi tu nie wmawia, że to nie możliwe.

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 10-12-2010 o 14:17
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2010, 15:37   #28
toomekk6
ford::advanced
 
Avatar toomekk6
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-09-2010
Skąd: Białystok
Model: Mk4 FL PowerShift
Silnik: 2.0 TDCi 163(138)/192 PS & 344/408 Nm by TuneFORCE ;)
Rocznik: 11.2011 prawie 2012 :P
Postów: 400
Domyślnie Odp: Czyszczenie wtrysków Motul System Clean

Co do mixolu to i ja jestem zwolennikiem tej praktyki. Wg mnie co kilka tysięcy należy dolać ok 100ml Mixolu na pełny bak. Mixol smaruje końcówki wtryskiwaczy w TDDi a w TDCi jeszcze pompę wysokiego ciśnienia. Niestety ON nie ma tak dobrych właśności smarujących.
Robię tak w mondeo i Tolku 1.9TDi 00'r.
toomekk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2010, 15:42   #29
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Czyszczenie wtrysków Motul System Clean

Cytat:
Napisał Rijndael Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ECU to nie leśny skrzat, żeby coś zgubił albo znalazł. Przypuszczam, że ów "gość od wtrysków" po prostu zapomniał zakodować Ci ten wtrysk i stąd problemy. Ewentualnie, co mało prawdopodobne, wystąpiła jakaś awaria w obrębie ECU, w następstwie której ECU stracił kod jednego wtrysku i stąd sprężynka. Jeśli ECU nie ma kodu wtrysku (który mówi o jego parametrach) to po prostu mniej lub bardziej niepoprawnie steruje dawką paliwa.
Normalnie ręce opadają... ale ok, raz jeszcze się wysilę Kolego Szanowny: twoje przypuszczenia są na szczęście tylko przypuszczeniami które nie mają potwierdzenia w rzeczywistości. Wtryski robiłem w najlepszym serwisie diesli na śląsku - jako pierwszy w PL miał maszynę i certyfikat Delphi - goście zrobili to porządnie, nie było problemu ze cały czas "patrzyłem im na ręce" (bardzo ciekawe doswiadczenie i poszerzenie wiedzy), kodowanie wtrysków też sie odbyło jak należy - wogóle to mam pełną dokumentację z tej operacji. Zadnej awarii ECU nie było i nie ma! A tekst w stylu "ECU to nie leśny skrzat, żeby coś zgubił albo znalazł" świadczy o kompletnej niewiedzy dot. omawianego problemu i jest na poziomie forum onetu.
PS1. Jeśli chodzi ustosunkowanie się do twojej niezacytowanej wypowiedzi to nie zamierzam się powtarzać.
PS2. Przeczytaj sobie powyższy post kolegi Snajpera_881.
Pozdrawiam
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2010, 15:58   #30
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Czyszczenie wtrysków Motul System Clean

Coś ostatnio dziwne nastroje panują na forum...
Odnośnie tego mixolu, sam się zastanawiam czy to wlać czy nie.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.