Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-06-2013, 20:14   #21
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: 2.4 tddi nie odpala

Cytat:
Napisał palelek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
trzeba czekać aż ostygnie i zaskakuje bez problemu, czy to jak się rozgrzeje może mieć aż taki wpływ, ze pompa nie daje ciśnienia takiego bo paliwo jest rzadsze i gdzieś tam przelatuje a jak jest chłodne to jest geste,
Raczej nie paliwo, tylko skurczyły się metalowe elementy pompy.A dokładnie części od sekcji WYSOKIEGO CIŚNIENIA. Skurczyły się (po schłodzeniu pompy), - znaczy zacieśniły i sekcja daje kompresję mimo iż jest nieco zużyta ...
Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale zawsze jest dobrze w takiej sytuacji sprawdzić czujnik położenia wału. Często przestaje pracować kiedy jest gorący.
to też jest dobry Wojtku wąteczek ku uwadze w sprawie ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D

Ostatnio edytowane przez ziemek56 ; 24-06-2013 o 20:18
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2013, 21:37   #22
palelek
ford::beginner
 
Imię: pawel
Zarejestrowany: 06-06-2010
Skąd: IRL, radom
Model: transit, alhambra 2001 1,9 , 115k
Silnik: 2,4 tddi, 1,8tddi
Rocznik: 06,03
Postów: 37
Domyślnie Odp: 2.4 tddi nie odpala

czujnik położenia wału podmieniłem z innego tranzolka który odpalał za każdym razem i już go zostawiłem w aucie aczkolwiek nie zauważyłem poprawy, chyba że miałem takie szczęście że ten drugi coś szwankuje.
Jeszcze takie pytanie co myślicie o firmie bratford z radomia , bo mógłbym dać tam pompę do regeneracji ewentualnie, nie chodzi już o kasę tylko czy mają pojęcie co robią nadmienię że jestem za granicą a będę w radomiu za miesiąc i mógłbym to sobie załatwić, dzięki.
palelek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2013, 21:40   #23
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: 2.4 tddi nie odpala

Cytat:
Napisał palelek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co myślicie o firmie bratford z radomia
Dobrze o niej myślimy - opinie dobre są ...
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2013, 23:17   #24
palelek
ford::beginner
 
Imię: pawel
Zarejestrowany: 06-06-2010
Skąd: IRL, radom
Model: transit, alhambra 2001 1,9 , 115k
Silnik: 2,4 tddi, 1,8tddi
Rocznik: 06,03
Postów: 37
Domyślnie Odp: 2.4 tddi nie odpala

Czyli jak bym się zdecydował na regenerację pompy to lepiej kupić nowa czy zregenerować swoją bądź wziąć pompę po regencji a swoją się zostawia chyba, a czy oprócz tego coś robić np: wytryski czyścić za jednym podejściem czy teżmuszę wytryski zabrać razem bo to coś współgra. Czy tylko wykręcić samą pompę i pełną kieszeń gotówyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
palelek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2013, 07:54   #25
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,994
Domyślnie Odp: 2.4 tddi nie odpala

Jednoznacznie upewnij się, że to problem wypracowanej pompy - kiedy gorący nie chce odpalić, schłodź pompę . Wystarczy mieć w aucie baniaczek 5l wody, bardzo cieniutkim strumyczkiem, delikatnie schładzasz pompę, nagła zmiana temperatury może ją uszkodzić. Jeżeli po takim schłodzeniu odpali bez problemu - można być prawie pewnym, że to pompa padła od strony mechanicznej.
Bratford jest o tyle dobry, że specjalizuje się w Fordach i ma mnóstwo części na magazynie - i nowych i zamienników. Poradzą sobie także z immo - pompa jest razem ze sterownikiem, który zmieniony wymaga przekodowania immo. Inaczej auto nie odpali. Można zostawić stary sterownik, ale to wymaga dłubania, lutowania itp.
Co do samej pompy - jak w Bratfordzie sobie z tym radzą - to nie wiem. Regeneracja wymaga nowych części, bardzo drogich, jeżeli już - to bym robił w dobrym zakładzie Boscha. Natomiast wymianę na "gwarantowaną" używkę można zrobić u nich.
Co do wtryskiwaczy - jeżeli auto będzie miało robiona pompę, to jest to dobra okazja do ich sprawdzenia. Czy leją i jakie jest ciśnienie otwarcia. Ale jest takie stare powiedzenie pompiarzy: nie ma wtryskiwaczy które nie leją. Ocena wtryskiwaczy czy leją czy nie jest wielce subiektywna i często w dużej mierze zależy od tego czy... chcą ci sprzedać inne czy nie.

Niezależnie od wszystkiego - czy podłączałeś tester i czy sczytałeś błędy. Może jest jakiś błąd, który coś wyjaśni. Nigdy nie wiadomo...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 25-06-2013 o 08:02
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2013, 17:11   #26
Haymaker
ford::average
 
Avatar Haymaker
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-04-2012
Skąd: Krotoszyn
Model: Focus / Mondeo/ Mondeo ST220
Silnik: 1.6 100KM / 2.0 Ecoboost 240 PS / 3.0 V6
Rocznik: 2010 / 2011 / 2006
Postów: 155
Domyślnie Odp: 2.4 tddi nie odpala

Witam.

Posiadamy transita 2000r 2.4 TDDI. Nasz problem wygląda troszkę inaczej jak kolegów wyżej. Auto jak jest ciepło tak od 5 stopni pali ładnie zero problemów. Jednak jak temperatura spada poniżej 5 a nawet wchodzi na -, to nasze autko ma problem. Kręci i kręci i załapać nie może. Cyknie i zgaśnie, tak z 5-10 razy i odpala. Dzieje się to po dłuższym przestoju. Wymieniliśmy świece na nowe, prąd do nich dochodzi. Co poradzicie?
Haymaker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2013, 17:33   #27
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,994
Domyślnie Odp: 2.4 tddi nie odpala

Zacząłbym od pomiaru sprężania.
Jeżeli jest ok, to trzeba pompę sprawdzić, czy podaje prawidłową dawkę rozruchową.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2013, 22:25   #28
palelek
ford::beginner
 
Imię: pawel
Zarejestrowany: 06-06-2010
Skąd: IRL, radom
Model: transit, alhambra 2001 1,9 , 115k
Silnik: 2,4 tddi, 1,8tddi
Rocznik: 06,03
Postów: 37
Domyślnie Odp: 2.4 tddi nie odpala

Wracając do tematu sprawdziłem pompę według porad z wodą ,mianowicie około 3x go musiałem uruchomić z polewaniem zimną wodą i muszę przyznać że zadziałało odpalił od razu, czyli powiedzmy że pompa, dzisiaj byłem na sprawdzeniu pompy pod komputerem i wyszły 2 błędy (raport w załączniku)jak mam je rozumieć co one znaczą, bo panowie tylko mi raport dali i powiedzieli że coś jest z nią nie tak ale bez wyciągania nie są powiedzieć co to, a to już kasa inna. Czy według tego raportu mogę być pewien że pompę muszę wyciągać i do regeneracji do radomia brać..
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20130723_215931.jpg (87.4 KB, 27 wyświetleń)
palelek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2013, 08:21   #29
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,994
Domyślnie Odp: 2.4 tddi nie odpala

Trudno wyrokować i dawać rady jednoznaczne rady, kiedy błędy wskazują na coś innego jak sama pompa... Znalazłem na Forum przykładowy opis:
Cytat:
Napisał Dinar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moja pompa, a sterownik pompy była robiona 1,5 roku temu,
błędy na komputerze to,

P 1563 -zatrzymanie silnika
P 1564 -dawka wtrysku
P 1664 -sterownik pompy,zakłócenia działania

podczas jazdy zgasł i już nie odpalił-koszt całkowity 1800zł -Bosch Oława,
700zł sterownik-700zł naprawa,400zł uszczelki plus kodowanie,rok gwarancji,
po zamontowaniu zapalił za pierwszym razem,chodzi do dzisiaj[70tyś zrobione]
żadnych wtrysków nie robili,bo sami powiedzieli że jak rozgrzebią to nic z tego dobrego nie będzie,
mam obecnie 200tyś i hula.
Poszukaj dobrego pompiarza, tak na odległość nikt ci nie da jednoznacznej diagnozy...

Awarię sterownika przy tych błędach potwierdzają ogłoszenia naprawiaczy sterowników, np. : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 24-07-2013 o 08:33
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2013, 17:32   #30
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,529
Domyślnie Odp: 2.4 tddi nie odpala

P1564 P1664- uszkodzony sterownik
Wymontuj pompę wyślij do Sandomierza
Koszt z wysyłkami 400zł
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.