Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-01-2012, 20:33   #21
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Bardzo wysokie spalanie LPG

Cytat:
Napisał angelot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
już piszę - najczęściej odcinki ok 6km, nie ma się za bardzo gdzie rozpędzić ok 50-60 na liczniku, ale praktycznie bez korków, instalka przełącza gaz po ok 1km.
spalanie masz w normie, nie masz czego sie przyczepić. Na tych 6km, silnik nawet sie nie nagrzeje, wiec na dobra sprawe, cały czas jeździsz na wzbogaconej mieszance.
Cytat:
Napisał angelot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no właśnie mi pali 15 odliczając benzynę a koledze 10,5.
a doczytałeś tą wypowiedź do końca?
Cytat:
Napisał konrad_b Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przy odcinkach ok 25km
a nie 6km.

Cały temat skwituje tak.
Szukasz dziury w całym, czytasz wybiórczo, wszystko masz ok, spalanie w normie. Załozyłes gaz, bo myslałes, że bedzie palił 10l/gazu(lub mniej) po mieście na krótkich odcinkach, a tu lipa.
Niestety musisz poczekać do przyszłości, jak zrobia silniki na smieci. Wtedy zatrzymasz sie koło jakiegoś smietnika, wlejesz resztki piwa, wrzucisz pare skórek od banana i zeschły chleb oraz stary kawałek niedojedzonej pizzy i bedzie mało i tanio.


Ostatnio edytowane przez Slawko ; 09-01-2012 o 20:37
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2012, 20:57   #22
angelot
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-02-2005
Skąd: Krasnystaw
Model: Ford Mondeo Kombi
Silnik: 1.8 125 PS
Rocznik: 2005
Postów: 253
Domyślnie Odp: Bardzo wysokie spalanie LPG

Wydaje się, że forum stworzone jest po to, żeby pomagać użytkownikom ale jak widać lepiej wydać o kimś opinie. Zadałem pytanie z prośbą o pomoc. Jeżeli Slawko nie miałeś ochoty pisać to trzeba było tego nie robić. Nie szukam dziury w całym jak to napisałeś. Miałem wątpliwości, tak jak wszyscy, którzy tu zadają pytania i nie powinno Cię to dziwić. Można zamknąć temat.
__________________
Pozdro. Janusz
angelot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2012, 21:01   #23
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Bardzo wysokie spalanie LPG

Twoja frustracja wydaje się być nie na miejscu.
Właśnie Ci pomagamy zrozumieć Twój problem. Moze nie w taki sposób w jaki sobie wymarzyłeś, ale czasami trzeba inaczej.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2012, 19:51   #24
konrad_b
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-11-2009
Skąd: Krk
Model: C-max
Silnik: 1.8 120KM by LPG BRC SQ24
Rocznik: 2004
Postów: 379
Domyślnie Odp: Bardzo wysokie spalanie LPG

Cytat:
Napisał angelot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie szukam dziury w całym jak to napisałeś. Miałem wątpliwości, tak jak wszyscy, którzy tu zadają pytania i nie powinno Cię to dziwić. Można zamknąć temat.
to przy 6km odcinkach może tyle spalić i tu bym nie szukał dziury w całym,
mnie drugie auto 1100kg masy, silnik 1.6 97KM, pali na odcinkach 5km ok 12-13L noPB
z tym że auto też wyjeżdża z garażu, a to zawsze kilka stopni cieplej
latem spalanie jest o ok 2L mniejsze, a jak pojeżdżę na 25km odcinkach to też spada do ok 10L
__________________
konrad_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2012, 17:50   #25
bimbej
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Rossosz
Model: ford focus c max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 6
Domyślnie Odp: Bardzo wysokie spalanie LPG

Cytat:
Napisał angelot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, od momentu założenia instalki, tj. BRC sequent24, mondek bardzo dużo pali i nie wiem czy tak ma być czy gazownik coś schrzanił. Do rzeczy - ostatnio w mieście 330km spalił 36l lpg, do tego jeszcze ok 12l benzyny. Po moim wyliczeniu na gazie wychodzi 10,90l ale nie liczę benzyny. Po odliczeniu benzyny zużytej na odpalanie wychodzi, że gazu spalił w mieście 15,6l. Do tego dochodzą jeszcze problemy z ciężkim odpalaniem auta, rano odpala bez problemu ale po zgaszeniu i ponownej próbie odpalenia jest już gorzej, trzeba dłużej albo dwa razy zakręcić silnikiem. Proszę o opinię na ten temat. Dzisiaj po raz już chyba 7 czy 8 jadę do gazownika , mam zostawić mondka i mają sprawdzić czy układ jest szczelny bo poprzednie regulacje nic nie dały.
Witaj mam mondeo mk3 1,8 125 koni mam to samo instalacja BRC i do rzeczy rano odpalenie jazda około 6 km przerzuca się dopiero na gaz , no musi złapac temperaturę 40 stopni po jezdzie na gazie na krótkich odcinkach robię tak zgaszę silnik i na chwilę wciskam pedał gazu zeby opary się ulotniły spróbuj u mnie pomaga ,a co do spalania to mniej więcej 10 litrów gazu na 100 km w cyklu mieszanym...
bimbej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2012, 06:36   #26
mouzes
ford::advanced
 
Avatar mouzes
 
Zarejestrowany: 03-03-2007
Skąd: Łódź
Model: 525, Smart 600 turbo brabus
Silnik: 2,5l. m51b25, 600ccm turbo75KM
Rocznik: 1995, 1999
Postów: 341
Domyślnie Odp: Bardzo wysokie spalanie LPG

Pomaga? To tam jest linka gazu? Jeśli nie, to przepustnica reaguje na pedał gazu tylko przy odpalonym silniku.
mouzes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2012, 11:36   #27
ArtDark
ford::amateur
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 27-03-2012
Skąd: Opolskie
Model: Mondeo
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 1997
Postów: 1
Smile Odp: Bardzo wysokie spalanie LPG

Witam serdecznie.
Chciałbym małą podpowiedź co do spalania mojego Mondeo mk2. Otóż sprawa wygląda tak: Ford od chwili kupna go przeze mnie posiada zamontowaną instalację LPG starego typu (mieszalnikową), Od początku było coś nie tak z odpalaniem (falowały obroty, gasł samoczynnie). Zrobiłem mały przegląd i okazało się, że spadła rurka podciśnienia, po założeniu wszystko wróciło do normy, aż do pierwszego wystrzału przy jeździe na LPG. Przy każdym wystrzale (zdarzało się często) rurka spadała i znowu falował i gasł w czasie jazdy. Mimo tych niedogodności spalanie było na poziomie ok 9 l benzyny lub ok 11 l gazu w trybie mieszanym. W mieście (trasa codziennie po ok 5 km raczej bez częstego hamowania bo i trasa prosta, silnik nie nagrzewał się nawet odpowiednio) max 12 l gazu. Auto jest świeżo po remoncie silnika (wymiana uszczelki pod głowicą, itp). Dobrnąłem wreszcie do powodu moich problemów z obrotami i gaśnięciem bo okazało się, że kolektor wydechowy był mocno popękany i prawdopodobnie sonda lambda szalała. Sprawdziłem jeszcze wszystkie połączenia elektryczne bo bez przerwy czujniki dawały o sobie znać bez powodu. Pospawałem kolektor, wyczyściłem wszystkie styki elektryczne, czujników przy silniku i jakie się tylko dało. Mondeo odzyskał, moc, czujniki przestały do mnie mnie mrugać kontrolkami, a silnik zaczął pracować równo i bez zająknięć...i tu pojawia się "ale"...auto zaczęło palić dość dużo gazu. Z moich obliczeń wynika że w ostatnim miesiącu auto spaliło około 16 l LPG + benzyna /100 km. Czy ktoś może mi podpowiedzieć, czy ponowna regulacja instalacji LPG pomoże w obniżeniu spalania?
Moim skromnym laickim zdaniem, instalacja była doregulowana/ustawiona na pęknięty kolektor a po naprawie zmieniły sie parametry...mylę się? czy raczej mam rację? Z góry dziękuję za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez ArtDark ; 27-03-2012 o 11:38
ArtDark jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2012, 11:45   #28
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Bardzo wysokie spalanie LPG

Cytat:
Napisał ArtDark Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś może mi podpowiedzieć, czy ponowna regulacja instalacji LPG pomoże w obniżeniu spalania?
jak tego nie zrobisz, to nigdy sie nie dowiemy.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.