Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-01-2018, 20:32   #21
jedrus84
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-10-2011
Skąd: Ślask
Model: Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2003
Postów: 33
Domyślnie Odp: klocki hamulcowe - dylematy

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... W fordzie trzeba mocno cisnąć, żeby był efekt. Nie podoba mi się taka charakterystyka pracy układu.
ja mam odmienne odczucia. Ojciec ma focusa mk2 FL i zdarza mi sie wjeżdżać tym autem do garażu. mam cholerny problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. co lekko musnę pedał hamulca to auto staje dęba. I jak idiota podjeżdżam do ściany na 3 razy. Ale ojciec zmieniając klocki uparł się żeby zakupic mu te na pierwszy montaż (o 100 zł drozsze jak motorcrafty) i szczerze dobrze zrobił. W Fieście na początku efekt był ten sam - jazda pasażera bez pasów po lekkim dohamowaniu kończyła sie jego wizyta pod przednią szybą. Wiem że części sie zuzywają (m in. pompa) ale mam wrażenie że klocki Motorcrafta są średnie. Na początku hamują super a czym bardziej zużyte tym musze mocniej cisnąć żeby auto wyhamowało.

jedrus84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2018, 20:43   #22
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: klocki hamulcowe - dylematy

Cytat:
Napisał jedrus84 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale ojciec zmieniając klocki uparł się żeby zakupic mu te na pierwszy montaż (o 100 zł drozsze jak motorcrafty) i szczerze dobrze zrobił.
A od jakiego producenta są te klocki? Bo od pierwszego montażu kilka lat temu, to się pięć razy mógł dostawca zmienić. No chyba, że jeszcze nie wiesz, że nie ma tarcz czy klocków wyprodukowanych przez forda.

"Staje dęba" to pojęcie bardzo względne, dlatego właściwie nic nie znaczy.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2018, 20:47   #23
marcin'ek
ford::advanced
 
Avatar marcin'ek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: SR
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 295
Domyślnie Odp: klocki hamulcowe - dylematy

Jesli mialbym znowu zmieniac klocki (a pewnie ten dzien nastapi) to bralbym Ferrodo. W sumie w od czasu Seicento jesli wymieniam to na Ferrodo. A co do pylenia to niech sobie pyla - felge mozna umyc ☻

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
Było: Focus mk1 1.8 TDDI HB, mk2 FL 1.8 TDCI kombi, Fiesta VI 1.25 HB
Jest: KIA cee'd 1,4 T-GDI kombi, Fiesta VII/mk8 1.0 EB HB
marcin'ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2018, 20:50   #24
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: klocki hamulcowe - dylematy

Cytat:
Napisał marcin'ek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jesli mialbym znowu zmieniac klocki (a pewnie ten dzien nastapi) to bralbym Ferrodo. W sumie w od czasu Seicento jesli wymieniam to na Ferrodo.a
To chyba jakieś podrobione (jak dawniej na targach "panasonix").


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


:-)
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2018, 20:58   #25
marcin'ek
ford::advanced
 
Avatar marcin'ek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: SR
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 295
Domyślnie Odp: klocki hamulcowe - dylematy

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To chyba jakieś podrobione...
Czepiasz sie literek, wiadomo o co chodzi

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
Było: Focus mk1 1.8 TDDI HB, mk2 FL 1.8 TDCI kombi, Fiesta VI 1.25 HB
Jest: KIA cee'd 1,4 T-GDI kombi, Fiesta VII/mk8 1.0 EB HB
marcin'ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2018, 21:02   #26
jedrus84
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-10-2011
Skąd: Ślask
Model: Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2003
Postów: 33
Domyślnie Odp: klocki hamulcowe - dylematy

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A od jakiego producenta są te klocki? Bo od pierwszego montażu kilka lat temu, to się pięć razy mógł dostawca zmienić.
Oznaczenie klocka to : FER 4273 FF Ferodo ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tylko premier czy ds2500?

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... No chyba, że jeszcze nie wiesz, że nie ma tarcz czy klocków wyprodukowanych przez forda.
wiem doskonale

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
..."Staje dęba" to pojęcie bardzo względne, dlatego właściwie nic nie znaczy.
jeżdze : Toyotą Hilux, Citroenem Berlingo, Dacią Duster, Clio IV i w porównaniu do tych samochodów to Focus MK2 FL ojca po prostu hamuje. W stosunku do mocy i ciężaru nigdy nie było problemu nawet przy nagłym i gwałtownym hamowaniu.
jedrus84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2018, 21:27   #27
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: klocki hamulcowe - dylematy

Cytat:
Napisał jedrus84 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oznaczenie klocka to : FER 4273 FF Ferodo ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tylko premier czy ds2500?
Jasne, że zwykłe.

Ferodo szczyci się przy tym, że klocki pochodzące z tej firmy są fabrycznie instalowane w 75% samochodów osobowych najlepiej sprzedających się w Europie.

Źródło: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez weuek ; 07-01-2018 o 21:32
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2018, 21:29   #28
jedrus84
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-10-2011
Skąd: Ślask
Model: Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2003
Postów: 33
Domyślnie Odp: klocki hamulcowe - dylematy

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jasne, że zwykłe.
No to chyba zdecydowałem sie na Ferodo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jedrus84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2018, 13:00   #29
WojSas94
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 26-02-2018
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Fiesta MK6
Silnik: 1.4 80km
Rocznik: 2005
Postów: 9
Domyślnie Klocki hamulcowe które i do ilu ?

Drodzy Klubowicze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem totalnie zielony, Fiesta to moje pierwszy auto. Chcę wymienić klocki i tutaj pojawia się pytanie, jakie najlepiej kupić, cały komplet na przód i tył. Jeśli jest możliwość to poprosiłbym o jakieś linki do sklepu czy coś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Auto to Ford Fiesta MK6 2005r 80 KM.
Z góry dziękuję.

Ostatnio edytowane przez WojSas94 ; 26-02-2018 o 13:19
WojSas94 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2018, 13:56   #30
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,669
Domyślnie Odp: Klocki hamulcowe

Z tyłu masz hamulce bębnowe.
Z przodu polecam klocki ATE.
Sklep np Iparts pl
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.