Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-02-2008, 10:10   #21
2KORONA
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-01-2008
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2,0TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 235
Domyślnie Re: Źle nabity fabrycznie numer VIN??możliwe??

Możliwe że producent Poprawił numer, bo np. był błąd ale musisz mnieć do tego dokument, a najczęściej jeszcze tabliczka powinna być pod maską informująca o zmianie.Niemasz żadnego papierka na to?Auto z zagranicy?-popatrz dobrze w dokumentach.

__________________
Najlepszym lekarstwem na wszystkie dolegliwości jest zwykła woda. Dwie krople na szklankę wódki i wszystko przejdzie...
---------------------------------------------------
-FORD MONDEO MK3 2,0TDDi
-SUBARU LEGACY 2,5-Bokser
2KORONA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2011, 20:39   #22
bochaczyk
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Źle nabity fabrycznie numer VIN??możliwe??

odświeżam temat ponieważ mam identyczny przypadek a w temacie nic się nie wyjaśniło. Kupiłem sprowadzonego focusa Mk1 który ma poprawione numery vin (w miejscu pod nogami pasażera) identycznie jak u siteman`a. Chcąc zrobić pierwszy przegląd diagnosta doczepił się do tej poprawy i kazał mi to sprawdzić. Na razie nie mam przeglądu a jedyny ślad jaki znalazłem w necie to właśnie ten temat. Bardzo proszę o pomoc jeśli ktoś zna taki przypadek. Dodam że nie mam żadnego dokumentu który wskazuje na poprawę numeru vin. Pozdrawiam!

PS. Czy konieczny jest kwitek skoro numer nie został zmieniony tylko poprawiony ??? Nawet w dokumentach tak się chyba poprawia, na złym tekście XXXXXXXXXX i dalej to co ma być

Ostatnio edytowane przez bochaczyk ; 28-11-2011 o 20:43
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2011, 08:27   #23
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,187
Domyślnie Odp: Źle nabity fabrycznie numer VIN??możliwe??

Tez mialem styczność z takim autem, niemniej nie wiem co Ci doradzić. Wg mnie powinno byc zaświadczenie producenta o poprawce nr VIN. A poprawka jest prawdopodobnie fabryczna, w moim przepadku w numerze brakowało jednego znaku. Za "xx" stary byl i klepniety nowy.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2011, 11:39   #24
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,532
Domyślnie Odp: Źle nabity fabrycznie numer VIN??możliwe??

Witam

1) A nie prościej jechać do innego diagnosty?
2) Szukałem ale na szybko nie mogę znaleźć.
Kiedyś czytałem w Prawie o ruchu drogowym, jaka jest procedura nabijania numerów i przepisy określały przypadek błędnego wbicia numeru
Moim zdaniem nie można domagać się dodatkowego dokumentu potwierdzającego błąd, skoro został poprawiony zgodnie z przepisami
3) ASO nie pomoże, można próbować kontaktu z Ford Polska ale też nie wiem czy pomogą
Dodatkowo, problemem jest się skontaktować z Ford Polska
- kiedyś dzwoniłem przez kilka dni i się nie dodzwoniłem
- na emaila odpowiedzieli po tygodniu
Jeśli chodzi o ASO, to przy mnie klient miał nietypowe pytanie i potrzebował na piśmie, że auto dostawcze miało punkty mocowania pasów (przerabiał na osobówkę)
Facet w ASO stwierdził, że oni takich informacji nie posiadają
Więc może się okazać, że nawet ASO nie będzie w stanie pomóc
4) Poszukaj przepisu o nabijaniu numeru VIN i jaka jest procedura w przypadku błędu w nabijaniu VIN-u
To będzie jakiś załącznik do ustawy - teraz tego nie mogę znaleźć ale dam głowę, że gdziś spotkałem taki przepis

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2011, 21:17   #25
bochaczyk
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Źle nabity fabrycznie numer VIN??możliwe??

sprawa obrała lepszy obrót Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po pierwsze mam już przegląd ! Pojechałem do innego diagnosty któremu wystarczyła tabliczka na podszybiu i silniku, więc już niedługo będę cieszyć się z jazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie mniej jednak jestem w trakcie załatwienia kwitu który wyjaśni sprawę poprawionego nr VIN. Dziś rano skorzystałem z formularza kontaktowego na stronie Ford Polska i wyjaśniłem w nim moją sytuację. Po 10 rano zacząłem dzwonić (nie jest to łatwe żeby ktoś odebrał), polecam dzwonić na recepcję- pani szybko przełączyła mnie do działu który odbiera te formularze. Po rozmowie z Panią która jest tą odpowiedzialną za kontakty z klientami, umówiłem się że prześlę jej zdjęcia tego numeru a ona skontaktuje się z fabryką i na podstawie ich opinii wystosuje dla mnie odpowiednie pismo/zaświadczenie. Czyli teraz rejestruję autko i czekam na odpowiedź z Ford Polska w mojej sprawie.

antek i arturek dzięki za rady Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak dostanę odpowiedź z forda to napiszę jak się to skończyło, ponieważ zgooglowałem Panią spec. ds. kontaktu z klientami i widziałem na forum że niejednego użytkownika wkurzyła odmawiając pomocy :/ Dla mnie wydawała się być miła (i ja też ładnie prosiłem o pomoc), więc na razie wierzę że Ford stanie na wysokości zadania i pomorze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS: Dodaję foto jak to wygląda gdyby ktoś jeszcze miał mieć podobną sytuację:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam!!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2011, 18:42   #26
bochaczyk
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Źle nabity fabrycznie numer VIN??możliwe??

ciężko w to uwierzyć ale już na drugi dzień otrzymałem odpowiedź z Ford Polska !!! Z zapytaniem na jaki adres mają przesłać odpowiednie zaświadczenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jestem w bardzo pozytywnym szoku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po przesłaniu adresu otrzymałem zwrotnego maila z kopią pisma jakie przyfrunie do mnie gołębiem prosto z Niemiec!! W języku Angielskim krótki list opisujący co się stało i zaświadczenie stwierdzające poprawienie numeru VIN w fabryce. Teraz niech tylko ktoś się przyczepi, to mu zaraz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. He he Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam! Jak dla mnie temat zamknięty uffff Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.