Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-01-2009, 21:45   #21
s_czarny
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-01-2009
Postów: 14
Domyślnie Re: [MK3] 2.0 TDDI nie odpala

po 1 primo, filtr paliwka byl wymieniany jakies 2 miesiace temu zaraz po przyprowadzeniu autka z zagranicy wraz z innymi filterkami. moim zdaniem wina lezala w luznym filtrze ktory nie byl idealnie w pionie tylko byl przechylony na jedna strone. nie wiem jak filtr jest zbudowany w srodku ale wydaje mi sie ze paliwko ciagnie z samej gory, a dostarcza sie rurka ktora idzie do dna przechyl spowodowal ze doplyw byl zalany do pelna a odplyw do pompy wypompowal sie do linni poziomu i dlatego brakowalo trosze paliwka w nim i sie zapowietrzyl. przy okazji cos przymarzlo jak uklad byl pusty bo przez 2 dni sobie zeszlo do zbiornika albo cus i tyle. ja tam sie na tym nie znam ale to moja teoria. filterek juz sztywny i idealnie w pionie i autko juz 2gi dzien smiga jak trzeba, wczoraj bylo -24 st w nocy i rano za pierwszym razem zagadal. takze wszytsko wskazuje na ten filtr lub na jakis humorek mondziaka.
a po 2 primo, nie szalalem na sniegu. jeszcze raz dzieki za pomoc i 3majcie sie

s_czarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2009, 16:40   #22
Suchy_80
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-12-2008
Postów: 9
Domyślnie Re: [MK3] 2.0 TDDI nie odpala

kolega mam ten sam dokladnie problem, ten sam silnik, jak tylko jest "-" temperatura to odrazu jest problem z odpaleniem, wymienilem swiece zarowe wczoraj na nowe i d..., dzisiaj rano znwu problem sie pojawil, wymienilem filtr paliwa i dalej nic to samo, zastanawiam sie nad takimi rzeczami jak:

1) zawor na pompie paliwowej czy wogole dziala??
2) czy czasem komputer i immobilajzer czasem nie odcinaja doplywu paliwa do silnika??
3) a moze jest na silniku cos takiego jak zawor zwrotny paliwa i moze to on wlasnie nie trzyma??

Jesli ktos mial podobny problem i jest w stanie pomoc to mile widziane
Suchy_80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2009, 08:42   #23
s_czarny
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-01-2009
Postów: 14
Domyślnie Re: [MK3] 2.0 TDDI nie odpala

moj po odpaleniu po usterce i postawieniu go na mrozie nastepnego dnia nie odpalil za pierwszym razem lecz za drugim. i wymyslilem sobie cos takiego : odkrece sobie po kolei kazdy wtrysk i zobaczymy. i operacja wygladala tak z kazdym ktryskiem. odpalilem samochod jak bym lekko zagrzany (wskazowka sie nie wychylila) i lecialem po kolei wtryski dwa razy, okrec poczekaj chwile i przykrec. po odkreceniu silnik przestaje pracowac na dany cylinder wiec nie przestrasz sie klekotu. (robisz to na wlasna odpowiedzialnosc) i od tamtej p[ory mroz nie mroz autko odpala zawsze za 1-szym razem. pozdrawiam.
s_czarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2009, 15:50   #24
Suchy_80
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-12-2008
Postów: 9
Domyślnie Re: [MK3] 2.0 TDDI nie odpala

Zasytanawia mnie jedna rzecz po co Ty odpowietrzlaes uklad paliwowy?? Nie nardzo rozumiem idee tego co zrobiles z tym odkrecaniem i odpiowietrzaniem ukladu paliwowego bo to nic innego nie jest. Moze o czyms nie wiem i dlatego jestem ciekaw, jak mozesz to czekam na podpowiedz!!!
Suchy_80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.