Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-12-2012, 20:13   #291
marekpawel
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 06-09-2012
Skąd: Wejherowo
Model: Ford C-Max
Silnik: 1.6L Duratec 16V PFI (100PS) Sigma
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

no i udało się wybrać YES i hula dalej. Wszystko wróciło do normy. Ciekawe na jak długo? chyba jednak trzeba będzie przeprowadzić tę zmiane softu na nowszy i pokusić się o nową mapę.
do ZID: czy nie moge zrobić aktualizacji bezpośrednio do 4.1. Wydaje się ze mam oryginalny soft z 2007, więc o co chodzi z tą płytką z 2008 roku?
Pozdrawiam i dziękuję.


Ostatnio edytowane przez marekpawel ; 13-12-2012 o 21:14
marekpawel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2012, 20:53   #292
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,057
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Wyjąć kartę można bez problemu i włączyć navi bez karty - nic się nie dzieje dziwnego. Można po wyjęciu sprawdzić kartę w komputerze (jak jest jakiś czytnik kart pod ręką) - najlepiej po uprzednim zabezpieczeniu przed zapisem tym przełaczniczkiem na karcie. Można zobaczyć czy komputer też się zabierze za sprawdzanie karty... Wówczas może to oznaczać jakieś uszkodzenie karty. Mapa-karta jest z którego roku?
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 13-12-2012 o 20:57
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2012, 09:23   #293
zid
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-02-2012
Skąd: krosno
Model: ford c-max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał marekpawel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no i udało się wybrać YES i hula dalej. Wszystko wróciło do normy. Ciekawe na jak długo? chyba jednak trzeba będzie przeprowadzić tę zmiane softu na nowszy i pokusić się o nową mapę.
do ZID: czy nie moge zrobić aktualizacji bezpośrednio do 4.1. Wydaje się ze mam oryginalny soft z 2007, więc o co chodzi z tą płytką z 2008 roku?
Pozdrawiam i dziękuję.
Witam, ja miałem orginalną płyte i karte sd z 2008r, pózniej dokupiłem karte z 2010 i mapa chodziła ok. ale fx wolno, zbierał się długo, myslał no i dość często sie wieszał. Nie mogłem zaktualizować fx do 4,1 bo nie miałem opcji aktualizacji z cd, więc jak już było pisane na forum włożyłem tę płytę z 2008 roku i zrobiłem downgrade softu NAV + SYSTEM a póżniej dopiero płyta z nowym softem 4.1. Pojawia sie troche nowych funkcji i wydaje sie ze chodzi o wiele płynniej narazie same plusy. Nie zawiesił się ani razu, no i jest aktualizacja z CD. Jeżeli masz z 2007 r to spróbuj z 2007. Pozdrawiam
zid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2012, 17:08   #294
marekpawel
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 06-09-2012
Skąd: Wejherowo
Model: Ford C-Max
Silnik: 1.6L Duratec 16V PFI (100PS) Sigma
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

ZID: Dzieki piękne. Zrobię tak jak piszesz, jak tylko znajdę chwilę wolnego. Dziękuję i pozdrawiam.
marekpawel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2012, 17:15   #295
johno
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-08-2012
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK IV Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 115 KM
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

A ja mam inny problem z FX. Mondeo rocznik 2009 wersja niemiecka. Na niektórych stacjach radiowych dźwięk jest "spłaszczony". Nie działa na nich korektor, można kręcić dowoli, nic się nie zmienia. A inne stacje działają ok. Żeby było śmieszniej, w momencie przełączenia radia na "felerną" stację, przez jakąś sekundę jest ok, po czym następuje efekt wyłączenia korektora. Zaktualizowałem soft radia i jest to samo co przed aktualizacją, czyli to raczej nie soft. Czy może ktoś spotkał się z takim dziwnym zachowaniem FX-a?
johno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2012, 13:44   #296
koyotee
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-12-2012
Model: Mondeo mkIV kombi
Silnik: 2,0 tdci econetic
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Są już mapy z aktualizacją na 2012 w cenie 350 PLN:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

pytanie jak bardzo różnią się od wersji 2010/2011, które są sporo tańsze.

Czy ktoś zna różnice?
koyotee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2012, 15:55   #297
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,057
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

2011 jest nieco lepsza od 2010. Nie ma jakiegoś przełomu, ale parę różnic zauważyłem nawet przy lokalnych jazdach w Katowicach. Także czekam na wieści o 2012...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2013, 20:29   #298
marekpawel
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 06-09-2012
Skąd: Wejherowo
Model: Ford C-Max
Silnik: 1.6L Duratec 16V PFI (100PS) Sigma
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Ja również przeglądam oferty na allegro i zastanawiam się czy karty z poniższej aukcji są na pewno do FX? Większość użytkowników odnosi się do nawigacji 2011 lub 2010:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Te z poniższej zapewne są ok? choć zastanawia mnie źródło i brak etui:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].
I ostatnie pytanie:
do jakiej nawigacji jest ta karta (kilka w takie "czerwone mazaje" jest na allegro):
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pozdrawiam
marekpawel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2013, 08:28   #299
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,057
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał marekpawel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Karta 2012 do FX. Bardzo dobra cena (w porównaniu do ASO), jeśli ktoś chce mieć mapę w miarę aktualną.

Cytat:
Napisał marekpawel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Te z poniższej zapewne są ok? choć zastanawia mnie źródło i brak etui:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].
Karta do FX w wersji 2011 (nieco lepszej od WE+T 2010).
Nie jest możliwe technicznie skopiowanie kart, więc karty są oryginalne (no chyba, że ktoś będzie podrabiał nalepkę na kartę i oklejał cokolwiek tą nalepką i tak sprzedawał...).
Źródło nie ma znaczenia - licencja na używanie związana jest z kartą: "masz kartę = masz prawo ją używać". Nie ma znaczenia, czy karta była czy nie wcześniej używana. Nie ma pojęcia "aktywacji" karty, więc każda karta (nowa lub używana) działa i to działa legalnie.

Cytat:
Napisał marekpawel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I ostatnie pytanie:
do jakiej nawigacji jest ta karta (kilka w takie "czerwone mazaje" jest na allegro):
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
To są karty do nawi NX w wersji SD.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2013, 18:02   #300
Nano_PL
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-07-2012
Model: Focus II FL
Silnik: 1.8 Duratec Flexifuel
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Witam serdecznie
Niedawno zakupiłem na allegro właśnie tą mapkę z 2012 co podesłał link koyotee. Z początku troszkę się wystraszyłem bo mi przestało czytać kartę po aktualizacji softu (oryginalna niemiecka karta tak umarła), ale po czasie wszystko wróciło do normy i śmiga fajnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam tylko małą zagwozdkę... jak zmusić nawi do przemawiania do mnie kiedy mam skręcić itp ?

Auto mam bardzo krótko, więc jeszcze wszystkiego nie poznałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nano_PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blaupunkt , ford , mp3 , nawigacja



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.