Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-09-2022, 10:00   #291
StStS
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-05-2012
Model: S-Max Vignale
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2022
Postów: 54
Domyślnie Odp: Nowy S-Max 2.5i hybryda - opinie?

Cytat:
Napisał kobrys Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tutaj też kolega wie, że diesel ma większą moc (czytaj, że lepiej przyspiesza) jednak bliżej odcinki, a nie na dole i jeśli chodzi o maksymalne osiągi to redukcja także w turbodieslu jest pożądana.
Sugeruję spojrzeć na wykresy.. Różnica między 2500 obr/min a 4000 obr/min jest bardzo niewielka.
Co do zachowań automatu: powiedzmy, że chciałby Kolega przyspieszyć używając takiej mocy, jaka jest dostępna na 2500obr/min przy maksymalnym wciśnięciu gazu. Przy PS to się nie uda, automat zredukuje. Przy manualu owszem. Więc kolega z Q7 mógł mieć trochę racji. Gdyby miał manual, to przyspieszenie, jakiego akurat potrzebował mógłby osiągnąć na niższych obrotach.

Oczywiście mogłem napisać o jeździe 2.0 TDCI, że przyspiesza "generując moc bliską maksymalnej na dość niskich obrotach dzięki wysokiemu momentowi obrotowemu, zamiast wykorzystywać wysokie obroty i niższy moment obrotowy". Ale jak powiem, że przyspiesza niutkami, to (prawie, jak widać) każdy będzie wiedział, że o to mi właśnie chodziło. Zwłaszcza, że ten moment kierowca czuje, dlatego określenie przyspieszania momentem dobrze opisuje subiektywne odczucia.

Skoro Kolega tak lubi fizykę: siła odśrodkowa też jest siłą pozorną, a jednak z jej pomocą można dobrze opisać zjawiska wokół obserwatora nieinercjalnego. Tak samo jest z jazdą niutkami. Więc nie popadajmy w paranoję i hiperpoprawność, tylko wróćmy do S-Maxa FHEV, bo to fajne auto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

StStS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2022, 16:04   #292
zonexy
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-07-2020
Model: Volvo
Silnik: V50
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: Nowy S-Max 2.5i hybryda - opinie?

Według [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Ford kończy produkcje s-maxa i galaxy na wiosnę 2023. Do tego czasu wyprodukują już zamówione pojazdy bo nowe zamówienia są zamrożone od kilku miesięcy i już nie wrócą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zonexy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2022, 09:39   #293
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,623
Domyślnie Odp: Nowy S-Max 2.5i hybryda - opinie?

Fiestę też przestają produkować. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
__________________
Ti-VCT: 115 KM -> 122 KM -> 128 KM -> ~135 KM
Przepustnica 45 mm -> 52 mm
Większy filtr oleju
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2022, 21:54   #294
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Nowy S-Max 2.5i hybryda - opinie?

Cytat:
Napisał zonexy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Według [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Ford kończy produkcje s-maxa i galaxy na wiosnę 2023. Do tego czasu wyprodukują już zamówione pojazdy bo nowe zamówienia są zamrożone od kilku miesięcy i już nie wrócą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

To ciekawe - bo mój diler przy odbiorze auta pare dni temu zaprzeczył i twierdzi że nadal można jeszcze zamawiać maxa. Twierdził nawet, że przyjął niedawno nowe zamówienie.
Nie zmienia to jednak faktu że to pewnie już ostatni wypust...
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2022, 10:09   #295
smokeh
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-12-2012
Skąd: Kielce
Model: Kuga MK3 Titanium X
Silnik: 1.5L 3cyl.
Rocznik: 2020
Postów: 118
Domyślnie Odp: Nowy S-Max 2.5i hybryda - opinie?

Na Mondeo w dyszlu i automacie ludzie też składali zamówienia, które po roku czekania były kasowane, albo dostarczane w słabszej konfiguracji.

"Nie mamy Pana płaszcza i co nam Pan zrobi?"
__________________
Odjechały - Fusion 1.4 LPG / Puma 1.6 LPG / Fiesta 1.25 / Focus MK3.5 1.6 125 kucy
Ino Kuga MK3 Titanium X się ostała
smokeh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2022, 14:58   #296
Danillo
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 07-03-2019
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Nowy S-Max 2.5i hybryda - opinie?

Właśnie dostałem wiadomość od dealera, ze mój zamówiony w kwietniu już jest gotowy i końcem miesiąca będzie do odbioru.

I dziwnie to zabrzmi ale jest to klopocik bo mam jeszcze leasing poprzedniego Smaxa. W odróżnieniu od większości kolegów wolałem żeby przyszedł później ale się nie udało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No ale grunt ze się wyprodukował w ogóle.
Danillo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2022, 15:11   #297
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Nowy S-Max 2.5i hybryda - opinie?

Cytat:
Napisał mat2807 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Słuszna uwaga - będę się temu przyglądał.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
Cześć. Jeśli jeszcze jestes na forum to daj znać jak te końcwki wydechu się sprawują ? Nic się ze zderzakiem nie stało od nich ?
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2022, 22:02   #298
mat2807
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 20-10-2016
Model: MKV
Silnik: 2.0, 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 19
Domyślnie Odp: Nowy S-Max 2.5i hybryda - opinie?

Po przejechaniu ok. 17000 km stwierdzam, że końcówki są ok. Nadal, po myciu, wyglądają jak nowe. Plastik zderzaka w miejscu gdzie styka się z końcówką (górna część końcówki) na samym początku lekko się wyoblił (utworzyła się taka podwiniętą warga na 2-3 mm widoczna z bliska) i nic dalej się nie dzieje. Miałem okazję latem jechać jednorazowo ok. 1200 km autostradą w temp. > 30 oC więc jakiś stress test był Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ogólnie polecam.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
mat2807 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2022, 14:12   #299
mat2807
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 20-10-2016
Model: MKV
Silnik: 2.0, 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 19
Domyślnie Odp: Nowy S-Max 2.5i hybryda - opinie?

I jeszcze zdjęcia:Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez mat2807 ; 22-12-2022 o 21:35
mat2807 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2022, 10:32   #300
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Nowy S-Max 2.5i hybryda - opinie?

Cytat:
Napisał mat2807 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po przejechaniu ok. 17000 km stwierdzam, że końcówki są ok.

Ogólnie polecam.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
Dzięki za info. A kojarzysz może (mierzyłeś) jaką średnicę ma oryginalny tłumik pod kątem dopasowania końcówki ?
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.