Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-10-2018, 11:36   #341
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] nie ma szans na dwa RWFy z tyłu i samochód mniejszy niż segment D. A i nawet tam zamocowanie RWFa za kierowcą ogranicza jego wzrost do max 180cm. I to tylko przy założeniu, że ten kierownik ustawi oparcie jak należy (czyt. pionowo).
Żeby zamontować dwa RWFy na isofix, jeden z boku a drugi na środku to samochód:
- musi mieć w drugim rzędzie 3 isofixy
- szerokość fotela środkowego musi być taka sama jak bocznych
- szerokość kabiny powinna wynosić przynajmniej około 1550mm

W skrócie, jeżeli chcesz mieć z tyłu dwa RWFy (i słusznie) to musisz mieć samochód segmentu D, np Mondeo. I dalej: jeśli chcesz mieć trzy użyteczne miejsca z tyłu to potrzebujesz S-Maxa/Galaxy.
Innej opcji na wsadzenie dwóch RWFów nie ma.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wyłącznik poduszki można bez problemu dołożyć.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała

Ostatnio edytowane przez latar ; 01-10-2018 o 11:38
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2018, 11:41   #342
Jumatorek
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 30-01-2018
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo MK IV FL VW T6
Silnik: 1.6 EcoBoost 2.0 TDI
Rocznik: 2014 2015
Postów: 18
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

A jak się ma sprawa RWF i Mondeo jest szansa żeby w miarę normalnie podróżowały oprócz fotelika RWF dwie osoby z tyłu??

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
Jumatorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2018, 12:26   #343
djremo
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 21-04-2006
Skąd: Głogów
Model: S-Max MK2 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 180HP
Rocznik: 2016
Postów: 482
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Cytat:
Napisał Jumatorek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak się ma sprawa RWF i Mondeo jest szansa żeby w miarę normalnie podróżowały oprócz fotelika RWF dwie osoby z tyłu??

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
Na krótką trasę ujdzie. RWF traktuj jak dorosłą osobę więc tak jakby miały z tyłu jechać 3 osoby dorosłe czyli ciasno będzie

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
djremo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2018, 12:50   #344
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

A nawet jak dorosłego 120kg. Szczupły dorosły się przesunie na bok trochę robiąc miejsce innym. Z kolei RWF, jeśli odpowiednio zamontowany, ustawi się w zagłębieniu kanapy i nie drgnie. Będzie ciasno.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2018, 13:50   #345
Caribou
ford::average
 
Imię: Caribou
Zarejestrowany: 31-08-2016
Skąd: Warszawa
Model: C-Max // S-Max
Silnik: 1.5 Ecoboost 150A6 // 2.0 Ecoblue 190A8 AWD
Rocznik: 2015 // 2018
Postów: 72
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@Caribou wyłącznik poduszki można bez problemu dołożyć.
tak myślałem, że się da to zrobić ale bardziej mnie boli, że tego nie ma! Nie przyszło mi do głowy sprawdzać czy jest wyłącznik jak kupowałem bo zakładałem, że to standard. W serwisie powiedzieli, że nie ma wyłącznika bo dzieci nie powinno się wozić z przodu w fotelikach bo to niebezpieczne - racja - ale żeby w rodzinnym aucie oszczędzać na tym wyłączniku to mało sensowna polityka :-)
Caribou jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2018, 15:36   #346
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Miej pretensje do poprzedniego właścicielaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W opcji było. Dopłata wynosiła jakieś 400zł.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2018, 16:11   #347
Caribou
ford::average
 
Imię: Caribou
Zarejestrowany: 31-08-2016
Skąd: Warszawa
Model: C-Max // S-Max
Silnik: 1.5 Ecoboost 150A6 // 2.0 Ecoblue 190A8 AWD
Rocznik: 2015 // 2018
Postów: 72
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miej pretensje do poprzedniego właścicielaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W opcji było. Dopłata wynosiła jakieś 400zł.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Jestem 1szym właścicielem. :-) Brałem auto ze stocku więc nie było opcji dołożyć. Ale jestem prawie pewien że nie było takiej opcji w ogóle w cenniku (jesień 2015). Dam sobie rękę uciąć za to.. najwyżej nie będę miał ręki.
Caribou jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2018, 21:18   #348
kruuuf
ford::amateur
 
Imię: Aneta
Zarejestrowany: 01-10-2018
Model: skoda
Silnik: 1.2
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Cytat:
Napisał Jumatorek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak się ma sprawa RWF i Mondeo jest szansa żeby w miarę normalnie podróżowały oprócz fotelika RWF dwie osoby z tyłu??

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
Zdarzało się ze upychalismy się tak w fabii. Rwf jest o tyle przyjemny w tej sytuacji ze dorosly się na kanapie moze wcisnac w strone fotela bo jakby nie bylo fotel całą łupiną nie opiera sie o kanape tylko o przedni fotel. Wiec skoro u nas 2 niezbyt grube osoby dawaly rade to w mondeo tym bardziej powinny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Bardzo dziękuję za opinię, konkretnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kruuuf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2018, 07:19   #349
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,188
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Ja w mondeo Rwf a mam po środku, i dwa szczupłe miejsca bo bokach są. Da się spokojnie jechać nie ma tylko co zrobić z jedną ręką, siła rzeczy ląduje gdzieś na foteliku. Ale Rwf duży bo Axkid
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2018, 20:59   #350
Petru23
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-04-2015
Skąd: Kielce
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0L Duratec-HE PFI 145KM
Rocznik: 2006
Postów: 378
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

pisałem w innym wątku, ale napiszę i tu.
Jako aktualny właściciel cmax (2006) a wcześniej alhambry (2003) oraz fotelika Safety1 primeofix powiem tak.
Chcesz montować dwa foteliki obok siebie - SGA (Sharan/Galaxy/Alhambra), tym bardziej RWF. SGA duże wcale nie jest, gabaryt gulfa 5 w kombi z hakiem. Przez 3 lata bujałem się tym głównie po miescie (Kielce) i problemów większych nie ma z parkowaniem (nawet mniejsze niż w kombi D typu mondeo, passat choćby ze względu na widoczność). Masz tam dobre do gazu benzyny - 1.8T w SA oraz 2,3 w Galaxy. Diesla nie polecam, bo mnie alha z niego wyleczyła.
Cmax z jednym dzieckiem ok. Dwoje i więcej dzieciaków - nie ok.
Petru23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.