Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-06-2014, 13:35   #381
Bodzio00157
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-05-2014
Model: ford Mondeo mk3 tdci
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 71
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

To o czym piszesz nie ma nic wspólnego z tymi czujnikami bo pytałem się w fordzie do czego one służą i na pewno nic takiego nie miało by miejsca...

Może jest ktoś ma tym forum kto na prawdę ma jakieś pojęcie i mógłby mi podpowiedzieć co mogłem źle połączyć bo tempomat działa poprawnie tylko wtedy gdy zwarty jest na stałe dodatkowy obwód czujnika sprzęgła...

Bodzio00157 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2014, 20:38   #382
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

Widze ze ty nie masz o tym zielonego pojecia, a na ekspertow z ASO to brak slow. Pomysl po co sa te czujniki skoro w aucie bez tempomatu ich nie ma a w aucie z tempomatem sa. Zastanow sie co moze byc zle skoro jak zewrzesz czujnik to dziala, a jak go podepniesz to nie dziala. Trudna lamiglowka. Zanim znow cos napiszesz poczytaj o montazu tempomatu w MKII, MKIII to wyczytasz odpowiedz na twoje pytanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !

Ostatnio edytowane przez 1olek ; 23-06-2014 o 20:42
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 12:33   #383
Bodzio00157
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-05-2014
Model: ford Mondeo mk3 tdci
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 71
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

W aucie bez tempomatu tez są czujniki... Dobra żeby skończyć juz tą głupia wymianę zdań to konkretnie Ci napisze do czego służą te czujniki żebyś zrozumiał...

1. Czujnik sprzęgła służy do zmniejszania momentu obrotowego przy wysprzeglaniu co ma zapobiec szarpaniu... Drugi obwód służy do rozłączania tempomatu...

2. Czujnik hamulca służy do uruchamiania świateł stopu (czarny) drugi zielony służy do dezaktywacji tempomatu..

Czujniki te NIE MAJĄ wpływu na bezpieczeństwo jazdy...

Powielam poprzednie pytanie jak ktoś wie które połączenie mogłem źle zrobić to napiszcie bo nie jest moim celem dogryzanie tu komuś ani mądrzenie się tylko chce konkretnej odpowiedzi a może ten czujnik jest niesprawmy ale mierzyłem go i oba obwody działają poprawnie...

Bump: Jeszcze jedno...
Czy jest możliwe że zakupiona przeze mnie wiązka w czujnikami była od Anglika...? Czytałem, że np wiązki od sterowania szyb miały pozamieniane przewody (-+) i trzeba było przerabiać. Może przy tych czujnikach tez jest cos na odwrót...?
Bodzio00157 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2014, 16:14   #384
crossfader18
ford::beginner
 
Imię: Oskar
Zarejestrowany: 20-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 DIESEL
Rocznik: 2003
Postów: 10
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

Witam!
Również usiłuje u siebie zamontować tempo. Prosił bym o potwierdzenie wyprowadzeń przewodów z C200:
PIN 77--> na dodatkowy styk hamulca
PIN 12--> na dodatkowy styk sprzęgła
PIN 60--> C32-1
PIN 57--> C32-7
PIN 13--> C32-13

Jeżeli wszystko się pokrywa zabieram się do roboty, już jutro będą czujniki i poducha z przyciskami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
crossfader18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2014, 22:23   #385
Bodzio00157
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-05-2014
Model: ford Mondeo mk3 tdci
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 71
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

Wszystko się zgadza sprawdź czy masz na wtyczce c32 przewody 1, 7, 13 jak masz to okej... Dołączam zdjęcie jak podłączyłem kabel pod C200
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC_0025.jpg (93.9 KB, 121 wyświetleń)
Bodzio00157 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2014, 06:57   #386
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bodzio00157 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a może ten czujnik jest niesprawmy ale mierzyłem go i oba obwody działają poprawnie...
mierzyles go na stole czy jak jest zamontowany w tempomacie ?

Cytat:
Napisał Bodzio00157 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dobra żeby skończyć juz tą głupia wymianę zdań to konkretnie Ci napisze do czego służą te czujniki żebyś zrozumiał...
Ty nadal nie rozumiesz, zmostkuj sobie je a te fabryczne wymontuj i zobacz czy tempomat ci sie wylaczy jak wcisniesz hamulec, sprzeglo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !

Ostatnio edytowane przez jvc ; 26-06-2014 o 08:04
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2014, 09:48   #387
Bodzio00157
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-05-2014
Model: ford Mondeo mk3 tdci
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 71
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

Kolego 1olek
1. Mierzyłem i na sucho i zamontowany na pedałe... I działa
2. So aktywacji tempomatu okazało się że nie działa wiec zacząłem kombinować i metodą prób i błędów zwierałem poszczególne styki dodatkowych czujników... W pewnym momencie zwarłem na stałe zielony czujnik (piny w kostce) a czujnik wyjąłem. Podobnie zrobiłem z czerwonym czujnikiem tylko ze w nim zwarłem tylko dodatkowy obwód i wsadziłem stary jednoobwodowy czujnik i ku mojemu zdziwieniu możesz wierzyć lub nie ale bajek nie opowiadam wszystko działało i hamulec i sprzęgło dezaktywowało tempomat... Jedyne co potem zrobiłem to dołożyłem zielony czujnik i okazało się że z nim też działa...
Reasumując wychodzi na to, że wciąż jest cos nie do końca dobrze podłączone bo czerwony czujnik działa na jednym obwodzie tym co był a zielony tez nie koniecznie spełnia swoją funkcję bo czy jest czy go nie ma działa tak samo...

Powiedz mi lepiej jeśli się orientujesz czy jest różnica pomiędzy wiązką czujników angielską a europejską bo jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że może kupiłem wiązke z jakiegoś rozbitego anglika i może któreś kable są pozamieniane...?
Czy jest w ogóle taka możliwość...?

Ostatnio edytowane przez Bodzio00157 ; 26-06-2014 o 10:04
Bodzio00157 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2014, 19:18   #388
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

nie ma roznicy, anglik europa, to samo
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2014, 21:35   #389
crossfader18
ford::beginner
 
Imię: Oskar
Zarejestrowany: 20-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 DIESEL
Rocznik: 2003
Postów: 10
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

Koledzy, a mam takie pytanie, nie ma ktoś z was pinów/konektorów do C200? Czujniki już na miejscu poducha z przyciskami także, teraz nic tylko podpiąć i uaktywnić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
crossfader18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2014, 16:57   #390
Bodzio00157
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-05-2014
Model: ford Mondeo mk3 tdci
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 71
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

Na forum ktoś podsunął pomysł z którego skorzystałem... Kupujesz kabel do komputera audio łączący cd rom z płytą główną i wyciągasz piny... Idealnie pasują tylko trzeba dosyć głęboko wsadzić i najlepiej przyblokować czymś kabel od góry żeby się nie wysunął... Ja wcisnąłem wykałaczkę...:-)
Dołączam zdjęcie tego kabla...

Bump: 1Olek pytanie do Ciebie...
Widziałem na forum ale nie jestem pewien czy to Ty montowałes esp...?
Ktoś miał schematy instalacji esp... Masz może te schematy i czy mógłbyś mi ewentualnie wysłać na maila
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Chciałbym zobaczyć czy bardzo to skomplikowane... Mam dostęp do części oprócz kolumny kierownicy i zastanawiam się czy się nie pobawić...;-)
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg f-kabel-audio-cd-rom-cc-audio.jpg (4.6 KB, 40 wyświetleń)
Bodzio00157 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
instalacja , mondeo mk3 , tempomat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.