Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-02-2018, 12:09   #31
Marino166
ford::average
 
Avatar Marino166
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 05-03-2016
Skąd: Pacanów
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 170
Domyślnie Odp: Dysze spryskiwaczy przedlift a polift

Cytat:
Napisał peteypee Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ja dodam ze jak masz grzane to możesz zamówić bez grzalek bo tańsze a grzałki przełożyć. Nacinasz stare dysze a raczej ścianki grze siedzi grzalka , nie ma się co bać bo grzałka w twardej żywicy jest, a potem po prostu mocno wciskasz je w nowe dysze.
Mógłbyś to jakoś bardziej rozwinąć? Bo zamówiłem właśnie bez grzałek i będę musiał je przełożyć

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Marino166 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2018, 13:06   #32
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Dysze spryskiwaczy przedlift a polift

Z racji że się nudziłem to rozbebeszyłem jakaś grzałkę od fordaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Myślę że słowa tu juz zbędne gdzie ciąć. Dodam tylko że grzałka siedzi ciasno więc trzeba delikatnie podważyć.
Do nowej dyszy trzeba ja wcisnąć mocno z czuciem do końca uważając na kabelki żeby się nie przełamały. Myślałem najpierw żeby je troszkę żywica podlać, żeby się przykleiły do plastiku ale nie miałem pod ręką żywicy i na wcisk zostały ale jest ok.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez peteypee ; 26-02-2018 o 13:09
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2018, 16:31   #33
Marino166
ford::average
 
Avatar Marino166
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 05-03-2016
Skąd: Pacanów
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 170
Domyślnie Odp: Dysze spryskiwaczy przedlift a polift

Cytat:
Napisał peteypee Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z racji że się nudziłem to rozbebeszyłem jakaś ...
Dzięki wielkie kolego. Teraz sobie poradzę, tak myślę. Dysze już przyszły, tylko poczekam na lepszą pogodę, co by nie połamać czegoś. Wiszę Ci dobre piwo

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Marino166 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2018, 11:53   #34
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Dysze spryskiwaczy przedlift a polift

Nie ma sprawyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Robota prosta zajmująca 10-15 minut a oszczędności sporo patrzac że podgrzewane koło stówy a bez 30. A jak z chin to jeszcze taniejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodać mogę że jak zamawiałem u chińczyka to kilka par. Jedna pare przerobiłem. W dyszy jest taka "kostka" która odpowiada za wylot i kierunek płynu. Ja znalazłem spryski od jakiegoś citroena (chyba c4) i wymieniłem te kosteczki. Tu robota już gorsza ale teraz jedna dysza pryska mi na prawie cała szerokość szyby, te dysze od citroena pryskają jak "wachlarz" bo te mgłowe forda czy ori czy nie to tak sobieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2018, 13:37   #35
kayne
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 29-03-2017
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI DW10C
Rocznik: 2010
Postów: 36
Domyślnie Odp: Dysze spryskiwaczy przedlift a polift

Nie co zmieniając temat, ja po zmianie na dysze mgłowe po jakimś czasie zauważyłem, że lewa dysza pracuje okej, ale z prawej (na pasażera) leci jednolity strumień płynu.

Jeszcze się nie przyglądałem, i nie wiem czy się nie zabrudziło gdzieś*i przyblokowało, czy uszkodziła się jakaś dysza czy może za silny strumień płynu jest? Ktoś z Was zmieniających na mgłowe zauważyli podobne zachowanie?
kayne jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2018, 14:55   #36
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Dysze spryskiwaczy przedlift a polift

Za silny strumień to raczej nie bo im silniejszy tym lepszy rozbryzg. Ja bym powiedział ze odwrotnie. Może dysza przytkana? Ja u siebie mam założony trójnik z zaworkiem zwrotnym bo mi się ten ori trójnik rozleciał jak dłubałem. Możesz spróbować zamienić dysze jak masz checiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i będziesz widział czy dysza czy gdzie indziej szukac przyczyny
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2018, 09:11   #37
kayne
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 29-03-2017
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI DW10C
Rocznik: 2010
Postów: 36
Domyślnie Odp: Dysze spryskiwaczy przedlift a polift

W sumie, masz rację. Zamienię miejscami i będę szukał dalej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dzięki.
kayne jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2018, 09:29   #38
Marino166
ford::average
 
Avatar Marino166
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 05-03-2016
Skąd: Pacanów
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 170
Domyślnie Odp: Dysze spryskiwaczy przedlift a polift

Wymieniłem zwykłe dysze na mgłowe Forda i powiem szczerze, że jestem bardzo zawiedziony ich działaniem. Pryskają słabo i do tego za nisko, tusz nad wycieraczki. Miałem kiedyś golfa lV, tam to były spryskiwacze, całą szyba była moczona mgiełką. Macie jakieś inne patenty na to?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Marino166 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2018, 10:32   #39
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Dysze spryskiwaczy przedlift a polift

Mam podobne odczucia jak kolega powyżej. Tez założył em mglowe i byłem zawiedziony. Wrocilem do zwykłych. Kiedyś w sluzbowej Fabii to były spryskiwacze, ale tam były umieszczone na podszybiu a nie na masce i tam naprawdę robiły fajna mgielke na calej szybie.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2018, 18:11   #40
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Dysze spryskiwaczy przedlift a polift

Jak macie pod ręka to można spróbować czy przypasują od e46 lub e60, e87... U mnie jeszcze sie taka maska nie trafiła więc nie miałem jak sprawdzić. Od e46 po lifcie a z e 60 chyba przed. Generalnie podobne do tych z fordów więc tylko ktoś kto może sprawdzić.

Ja u siebie wymieniałem środki - te kosteczki z dyszą z citroena albo peugeota. Generalnie lepiej psikają niż fordowskie ale to jest hardcor z wymianą tegoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Testowałem spryskiwacze z volvo s60 mgłowe i fajnie psikały tylko otwory w masce za duże w fordzie.
Dysze od polo chyba do 2001r albo skody fabi testowałem tez i tez sa ok tylko ledwo przykrywają otwory w masce.
Mam jeszcze ochote sprawdzić dysze od octavii II

Ostatnio edytowane przez peteypee ; 07-03-2018 o 18:16
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.