Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-06-2017, 14:40   #31
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie przy włączonej klimie

Masz racje jak najbardziej, ale nie jest prawdą że pracuje cały czas - tak jak pisałem pracuje cyklicznie włącza się i wyłącza na przemiennie ( tak sprzęgiełko jest od tego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). I dlatego jest odczuwalne zmienne obciążenie silnika.

__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2017, 16:10   #32
TomFoc
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-11-2006
Skąd: Ciechocinek
Model: FF I FL
Silnik: 1,6 ZETEC SE
Rocznik: 2004
Postów: 234
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie przy włączonej klimie

User madamsz pisze prawdę. W moim klimatroniku sprężarka załącza się, pracuje kilkanaście sekund i się wyłącza. Po kolejnych kilkunastu sekundach ponownie się załącza itd. Słychać wtedy metaliczne stuknięcie gdy elektrosprzęgło przyciągnie koło pasowe. Podczas jazdy nie jest to słyszalne. Wiem, wiele razy spotkałem się z opinią (na tym i innych forach), że coś jest nie teges z moją klimą. Być może. Ja tego nie neguję. Mój focusik jest z 2004r, od samego początku nim jeżdżę (już 14-ty rok) i klima działa w taki sposób od zawsze i bardzo dobrze tj. wydajnie. Co roku jeżdżę na serwis.
TomFoc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2017, 18:40   #33
gik
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-06-2012
Skąd: opolskie
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI 115 km
Rocznik: 2012
Postów: 150
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie przy włączonej klimie

Tak samo pracował kompresor w mojej poprzedniej maździe, chwilę chodził i się rozłączał, tak to było zaprojektowane.
gik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2017, 21:04   #34
kolos87
ford::beginner
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 09-06-2017
Skąd: BESKID ŻYWIECKI
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 12
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie przy włączonej klimie

Dlatego zabierając głos w dyskusji użyłem zwrotu "wydaje mi się" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Specem nie jestem i dlatego moje wywody trzeba czytać przez palce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Natomiast moim zdaniem takie załączanie i wyłączanie się co kilka sekund sprężarki klimy nie wróży świetlanej przyszłości sprzęgiełku...

Przynajmniej ja nie spotkałem się z takim systemem działania klimatyzacji, bo to oznaczałoby, że sprężarka dobija ciśnienie ponad graniczną normę i czujnik wysokiego ciśnienia ją wyłącza, a kiedy to ciśnienie spadnie, sprężarka znów jest załączana...

No ale może tak ma być. Ja tego nie neguję, tylko nie wyobrażam sobie jak sprzęgiełko, które musiałoby wykonać ileś dziesiąt-set cykli na godzinę zwłaszcza przy prędkościach 140-160 km/h kiedy panują dość wysokie obroty silnika..., miałoby to znieść. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez kolos87 ; 11-06-2017 o 21:24
kolos87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2017, 21:24   #35
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie przy włączonej klimie

To wyobraż sobie dwie grube stalowe blachy, które z eacji swojej pracy, nazywane są sprzęgiełkiem, nie ma tam żadnej okładziny ciernej, są tylko 3 gumowe amortyzatory, które potrafią się wytopić wtedy, jak nawali łożysko koła pasowego, wytworzy z racji zatarcia tak wysoką temperaturę, że nawet te gumy potrafią się zapalić.
Ale to są skrajne przypadki.
W normalnej eksploatacji, takie sprzęgiełko wytrzymuje nawet 10 lat i więcej, nawet w systemie przerywanej pracy sprężarki.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2017, 21:32   #36
kolos87
ford::beginner
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 09-06-2017
Skąd: BESKID ŻYWIECKI
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 12
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie przy włączonej klimie

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] nie muszę sobie tego wyobrażać, bo rozbierałem to wielokrotnie, i z racji właśnie, że nie ma tam żadnych okładzin jest to dla mnie dziwne. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Moja foka jest z 2002 r i Bóg jeden wie ile poprzedni właściciel jeździł ze ślizgającym sprzęgiełkiem. Dziwne, że łożysko za jego kadencji nie powiedziało "papa". Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Natomiast Ty wyobraź sobie, że koło pasowe kręci się kilka godzin dziennie z prędkością ok 3500 obr/min i co kilka sekund włącza się i wyłącza sprzęgiełko, które po wyłączeniu zatrzymuje się. I tak w kółko....

Jeszcze raz powtarzam, nie neguję tego, że tak nie jest. Po prostu jestem zdumiony.

Chciałbym widzieć stalową tarczę sprzęgłową po 10 kkm. Nie bez powodu montuje się tam okładziny.

Ostatnio edytowane przez kolos87 ; 11-06-2017 o 21:38
kolos87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2017, 21:42   #37
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie przy włączonej klimie

99 procent klim tak pracuje, widziałem tylko jedną klimę w aucie Peugeot 306 w której faktycznie, nie wiem do dziś dlaczego sprężarka przy wlączonej klimie pracowała cały czas, aż chciałem zrobić zakład, że się zatrzyma, i pewnie bym przegrał, a że to pojazd mojego syna, to do zakładu nie doszło.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2017, 21:45   #38
kolos87
ford::beginner
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 09-06-2017
Skąd: BESKID ŻYWIECKI
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 12
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie przy włączonej klimie

Hehe i pewnie skrzynkę browca trzeba by było postawić z racji tego zakładu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kolos87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2017, 21:48   #39
lando
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Słupsk
Model: Focus MK1 2001, Focus MK2 FL, Mondeo MK4
Silnik: 1,8 TDCI 115, 1,6 TDCI 110, 2,0 TDCI 140
Rocznik: 2001, 2008, 2009
Postów: 466
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie przy włączonej klimie

Jak masz klimatronik przy opcji auto tez nie chodzi cały czas osiągnie żądaną i się wylaczy. Jak mało czynnika i nastawiona na max chłodzenie to chodzi cały czas.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
lando jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.