Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-06-2013, 14:21   #31
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,997
Domyślnie Odp: Test wtryskiwaczy w serwisie Delphi.

Cytat:
Napisał zaksiu1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
paliwo idzie do pompy z baku przechodząc przez filtr.
Nie do końca tak jest... Paliwo do pompy idzie ze zbiornika oraz częściowo z... przelewu pompy. Dopiero nadmiar przelewu z pompy wraca do zbiornika.
Cytat:
Napisał zaksiu1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dlatego jest nie możliwe zapowietrzenie układu od strony przelewu.
Jednak jest możliwe, bo przelewy z wtryskiwaczy są połączone bezpośrednio z pompą - i nigdzie indziej. Dlatego otwarty wężyk przelewu z wtrysków powoduje zapowietrzenie pompy - nie od razu, bo częściowo zasysa ona paliwo z filtra. Przelewy pompy i wtryskiwaczy to dwa zupełnie odrębne obwody...

Jeżeli masz wątpliwości, to w poniedziałek wrzucę schemat paliwowy układu Delphi.

__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 16-06-2013 o 14:35
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2013, 14:42   #32
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: Test wtryskiwaczy w serwisie Delphi.

schemat paliwowy to ja znam na pamięć bo sie tym zajmuje.
załózmy ze masz racje.
I tu pojawia sie pytanie.
Dlaczego jak zapowietrzy sie układ od strony wejscia paliwa do wtryskiwaczy to koniec albo plak i modlitwy albo wyciąganie wtryskiwaczy mycie itd, a jak sie zapowietrzy układ od strony przelewu przejdzie przez filtry, pompe i wejdzie do wtryskiwaczy to niby sie odpowietrzy jakos tam?

I jeszcze mam pytanie> jak wiadomo kabelki rózne wiszą w aucie, raz wyżej raz niżej (mowa tu o przlewie), a co się stanie jjak pęcherzyk powietrza znajdzie się najnizej takiego przewodu? Pomyślcie o tym...


'Nie do końca tak jest... Paliwo do pompy idzie ze zbiornika oraz częściowo z... przelewu pompy. Dopiero nadmiar przelewu z pompy wraca do zbiornika."

dobry kierunek ale nie do końca

Ostatnio edytowane przez zaksiu1985 ; 16-06-2013 o 15:17
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2013, 21:15   #33
peterpz
ford::professional
 
Avatar peterpz
 
Zarejestrowany: 31-07-2006
Skąd: Warszawa
Model: [MK4] Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM)
Rocznik: 2012
Postów: 1,056
Domyślnie Odp: Test wtryskiwaczy w serwisie Delphi.

Cytat:
Napisał zaksiu1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
paliwo idzie do pompy z baku przechodząc przez filtr.
Według waszych terori to jak by nie było zawsze pełnego baku to by sie zapowietrzał non stop, dlatego jest nie możliwe zapowietrzenie układu od strony przelewu.
Problemem jest miejsce rozpięcia. Jak powrót kończy się w baku to jest to nisko i nie zostanie zassane powietrze. Rozłączając przy wtryskach jesteś w najwyższym punkcie i stamtąd idealnie cofie się paliwo.

Podstawowe zasady.
__________________
Aktualnie: Mondeo MK4 Liftback, 2012, 2.0TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM) oraz Fiesta MK7 5D, 2015, 1.0 80KM
W rodzinie również: Mondeo MK3 HB, 2004r, 2.0TDCi; Mondeo MK2 HB, 1999r, 1.8TD
peterpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2013, 21:29   #34
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: Test wtryskiwaczy w serwisie Delphi.

W baku jest pompa elektryczna lub w pompie wysokiego ciśnienia jest pompka przetłaczająca (nie ma róznicy czy bosch, delphi ...). Więc zassanie powietrza z baku jest nie możliwe. TU JEST ZGODA ale z innych powodów.

I co z tego że paliwo się cofnie z przewodów przelewowych wtryskiwaczy, skoro natychmiast po uruchomieniu auta idzie przelew z wtryskiwaczy do tego przewodu a następnie do baku i się koło zamyka cyzli tak jak wzyej.
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2013, 21:37   #35
toomi2
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-05-2013
Skąd: Węgorzewo
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 93
Domyślnie Odp: Test wtryskiwaczy w serwisie Delphi.

Ale temat się rozkręcił.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W tym tyg. zabieram się do wymiany zaworków i w sumie temat zapowietrzenia będzie mi ważny. Moja wizja wymiany to zatkanie przelewów, wtrysk przed montażem zanurzyć w ropie (?), założyć, dokręcić lekko przewód paliwowy bez wtyczki el. i pokręcić trochę by wydusiło paliwa, dokręcić przewód i wpiąć wtykę. Dobrze rozumuję?
toomi2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2013, 21:39   #36
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: Test wtryskiwaczy w serwisie Delphi.

faktycznie sie rozkręciło i oto chodzi.
Całego nie wkładaj (chodzi o złącze elektryczne wtryskwiacza).
Czasami jest tak ze jak je zanurzysz w ropie, myjce czy czym kolwiek to lubi się zrobić przebicie- takie draństwo.
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2013, 21:41   #37
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Test wtryskiwaczy w serwisie Delphi.

Nie wiem czy nie mniej albo tyle samo zapłacisz za wymiane w warsztacie ponieważ oni mają duże zniżki na części i załóżmy sama wymiana zaworka ( o ile sie zgodzą) , powtarzam , wymiana to dla nich pestka i nie wezmą dużo
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2013, 21:43   #38
toomi2
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-05-2013
Skąd: Węgorzewo
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 93
Domyślnie Odp: Test wtryskiwaczy w serwisie Delphi.

Cytat:
Napisał zaksiu1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
faktycznie sie rozkręciło i oto chodzi.
Całego nie wkładaj (chodzi o złącze elektryczne wtryskwiacza).
Czasami jest tak ze jak je zanurzysz w ropie, myjce czy czym kolwiek to lubi się zrobić przebicie- takie draństwo.
A zaleje się wkładając do połowy? Nie będzie tam jakiejś poduszki powietrznej uniemożliwiającej wejście paliwa?

Bump:
Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem czy nie mniej albo tyle samo zapłacisz za wymiane w warsztacie ponieważ oni mają duże zniżki na części i załóżmy sama wymiana zaworka ( o ile sie zgodzą) , powtarzam , wymiana to dla nich pestka i nie wezmą dużo
Zapytam, choć nie chce mi się wierzyć że wyjdzie tanio.. Jak pisałem we wcześniejszych postach wydałem już u nich 870zł a nastawiałem się na 400 z groszami a usterka nadal jest a wg nich wtryski w miarę ok.
toomi2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2013, 21:49   #39
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: Test wtryskiwaczy w serwisie Delphi.

chodzi o to by ropa nie wleciała od strony tych pinów co je widzisz gdy zdejmiesz wtyczke elektryczną. Ja wrzucam do myjkitak by lustro wody było na 1cm nizej od tych pinów, myje 10min, i potem odwracam wtryskiwacz do góry "nogami" i myje filtr kolejne 10min.

Tylko uwazaj na bolczyk bo jak wypadnie to adijo.

a gdzie robisz te wtryski?

Ostatnio edytowane przez zaksiu1985 ; 16-06-2013 o 21:51
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2013, 21:56   #40
toomi2
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-05-2013
Skąd: Węgorzewo
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 93
Domyślnie Odp: Test wtryskiwaczy w serwisie Delphi.

Cytat:
Napisał zaksiu1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a gdzie robisz te wtryski?
Robiłem w AutoMazury w Mrągowie. Teraz nastawiłem się zrobić sam bez mycia ich, ewentualnie jak to było opisywane w innym temacie - wd40. Mam dostęp do kluczy i kompa by wprowadzić je do ecu.
toomi2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.