Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-12-2013, 20:29   #31
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,048
Domyślnie Odp: Rozprogramowanie kluczyka

Cytat:
Napisał marcus19671 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...awangardowe rozwiazania, wiedza jest z pewnoscia domena ludzi, ktorzy myla wiedze posiadania z jej posiadaniem.
...
Elokwencja niestety nie zawsze oznacza inteligencję... Inteligencja to na przykład umiejętność wpisania w polu "szukaj" allegro zwrotu "programowanie kluczy Ford" (z ewentualnym zaznaczeniem opcji coby w opisach przedmiotów też szukało...) lub podobnego i już po 25 sekundach analizy wysnucia wniosku, że potrzebny jest sprzęt oraz nawet informacja jaki to sprzęt...
Takie skorzystanie z inteligencji pozwala następnie nie "nadymać" się na forum, że dostało się odpowiedź dokładnie odpowiadającą treści zadanego pytania...

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2013, 09:02   #32
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Rozprogramowanie kluczyka

muszę sobie zapisać powyższy tekst na przyszłość (jeśli tedi nie liczy za dużo za copy rights)

Dla tych co już kupią IDSa, to tu jest kluczykowe foto-story:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
good luck Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2014, 20:38   #33
pietrek111
ford::amateur
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 23-07-2014
Skąd: gdynia
Model: focus mk2
Silnik: 16tdci
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Rozprogramowanie kluczyka

Witajcie!Mój problem jest następujący:wypralem kluczyk w pralce( FOCUS mk2)próbowałem go otworzyć i osuszyć ale niestety zniszczyłem,więc zacząłem szukać co należy poczynić zakupiłem używany kluczyk przyłorzyłem pilota,4 razy od 0 2 pik w konsoli pik w pilocie i hurrra dziala auto sie otwiera zamyka...super...ale nie kręci silnik pomocy co teraz a nie posiadam CZERWONEGO kluczyka tylko czarny jajko z 3-ema przyciskami.jakies pomysly???zgóry dziekuje.POZDRAWIAM
pietrek111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2014, 23:08   #34
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,048
Domyślnie Odp: Rozprogramowanie kluczyka

Pilot to pilot a IMMO to osobna "pastylka"... Pilota przełożyłeś ale nie do końca rozumiem gdzie i jak oraz jakiego? "Scyzoryk"? w "scyzoryku" pastylka jest w tej części z grotem.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2014, 14:57   #35
Antkus
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-07-2014
Model: Focus II
Silnik: 1.6 TDCi 90KM
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Rozprogramowanie kluczyka

Mam Focusa II 1.6 Tdci 90km. 2007, odkodowałem sam, łącznie z imobilliserem. Pomogę w Krakowie.
Antkus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2014, 15:18   #36
ixx
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-10-2014
Model: focus mk2 combi
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Rozprogramowanie kluczyka

Wczoraj przestał działać mi pilot, mogę otworzyć/drzwi tylko kluczykiem, pilot od centralnego nie reaguje. Dziś kupiłem i wymieniłem baterie.

Robiłem wszystko wg instrukcji programowania klucza z instrukcji obsługi i do chodzę do momentu kiedy rozbrzmiewa sygnał bo 4krotnym przekręceniu programowanego kluczyka.
wg. instrukcji po sygnale akustycznym, w momencie jak kluczyk jest w stacyjce wciskam dowolny guzik i powinno śmigać
Tak robię ale nic nie reaguje na wciskanie guzików.

Gdzie robie błąd??

Czy konieczna jest wizyta w punkcie Forda?

Chyba że jest ktoś z okolic Częstochowy???


Cytat:
Napisał foka2006 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PROGRAMOWANIE PILOTA ZDALNEGO STEROWANIA
Możesz zaprogramować maksymalnie osiem pilotów zdalnego sterowania dla Twojego pojazdu (łącznie z tymi, które były dostarczone z pojazdem). Podczas procedury programowania nadajniki zdalnego sterowania
muszą pozostawać wewnątrz pojazdu. Zapnij pasy bezpieczeństwa przednich siedzeń i zamknij wszystkie drzwi, aby sprzeczne brzęczyki sygnalizacyjne nie rozbrzmiewały podczas programowania
Aby zaprogramować nowe nadajniki zdalnego sterowania, obróć kluczyk
zapłonowy w położenie II cztery razy w ciągu sześciu sekund.
Ustaw kluczyk zapłonowy w położeniu 0. Sygnał akustyczny potwierdzi możliwość zaprogramowania nadajników zdalnego sterowania w ciągu 10 sekund.
Naciśnij dowolny przycisk na nowym nadajniku zdalnego sterowania.
Potwierdzeniem będzie sygnał akustyczny. Powtórz ten ostatni krok ze wszystkimi nadajnikami zdalnego sterowania, włącznie z oryginalnym. Nie wyjmuj kluczyka z włącznika zapłonu podczas naciskania przycisku na tym nadajniku zdalnego sterowania.
Ponownie włącz zapłon (kluczyk w położeniu II) lub odczekaj 10 sekund nie
programując kolejnego nadajnika zdalnego sterowania, aby wyjść z trybu
programowania kluczyków. Do otwierania i zamykania pojazdu możesz teraz użyć tylko nadajników zdalnego sterowania, które właśnie zaprogramowałeś.

Próbował ktoś (np. na surowym kluczu), czy to działa?
Jeśli mam centralny zamek w aucie, to co będzie po włączeniu przycisku z pilota przycisku otwierania bagażnika? Otworzy właśnie tylko klapę?

Ostatnio edytowane przez ixx ; 20-11-2014 o 21:02
ixx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2014, 12:07   #37
ixx
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-10-2014
Model: focus mk2 combi
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Rozprogramowanie kluczyka

Czy ktoś ma jakiś pomysł?? Sądziłem że na forum są chętne do pomocy osoby.
ixx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2014, 17:23   #38
aksokol
ford::average
 
Avatar aksokol
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 27-05-2012
Skąd: Jelenia Góra okolice
Model: Focus MK2 FL Silver X
Silnik: 1,8 TDCI 115KM
Rocznik: 2008
Postów: 92
Domyślnie Odp: Rozprogramowanie kluczyka

Programowanie nowego pilota zdalnego sterowania

1. Włóż kluczyk do włącznika zapłonu.
2. Obróć kluczyk z położenia 0 do położenia II, a następnie z powrotem do położenia 0 cztery razy w ciągu sześciu sekund.
3. Pozostaw kluczyk w położeniu 0 i naciśnij dowolny przycisk na pilocie zdalnego sterowania w ciągu 10 sekund. Otrzymasz potwierdzenie pomyślnego wykonania programowania za pośrednictwem sygnału
akustycznego lub diody LED.

Wskazówka:
Można teraz zaprogramować kolejne piloty zdalnego sterowania.
4. Naciśnij dowolny przycisk na każdym dodatkowym pilocie zdalnego sterowania w ciągu 10 sekund jeden od drugiego.

Dodam od siebie nie miałem żadnego potwierdzenia sygnałem i lub diodą LED.
__________________
Była Hanka 1,4 jest Foczka 1,8 TDCi
Pozdrawiam
Kris
aksokol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2014, 20:37   #39
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,048
Domyślnie Odp: Rozprogramowanie kluczyka

Nadajnik centrala (w pilocie) to urządzenie elektroniczne. Ma prawo "paść". Całą resztę układu łatwo sprawdzić doprogramowując pilot zaufanego znajomego. Operacja jest bezpieczna dla znajomego, bo pilot może być doprogramowany do dowolnej liczby samochodów.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2014, 07:36   #40
ixx
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-10-2014
Model: focus mk2 combi
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Rozprogramowanie kluczyka

czy jeśli kupie taki pilot, to da się go doprogramować.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czy może jest jakieś tańsze rozwiązanie...

Obecnie mogę zamknąć/ otwożyć z zapasowego pilota, także wina leży w starym pilocie.

Ostatnio edytowane przez ixx ; 23-11-2014 o 07:39
ixx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
licznik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.