Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-11-2014, 22:23   #31
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Dodanie podświetlenia nóg i schowków w drzwiach

Czy koledzy mogą jednoznacznie potwierdzić, że oświetlenie skarpetek niezależnie od nastrojowego występuje lub nie w FF MK3 titanium. Czy istnieje instalacja z gniazdem pod W5W tak jak w wersji poprzedniej MK2 FL lub mondeo MK4? Jak dla mnie to jednak przydatny gadżet. Oświetlenie nastrojowe to bajer podczas jazdy (potrzebny lub nie - kwestia gustu), ale podświetlenie skarpetek to już przydatna opcja przy otwarciu drzwi. Zarówno w FF MK2 FL oraz mondeo MK4 włożyłem żaróweczki w gniazda i nastała jasność, natomiast w FF MK3 2013 titanium nie wiem czy warto schylać się w ich poszukiwaniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2014, 23:03   #32
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Dodanie podświetlenia nóg i schowków w drzwiach

2013 Titanium nie mają nastrojowego oświetlenia? Może masz wyłączone - w kompie trzeba włączyć. Kiedyś wszystkie miały, ale nie wiem jak teraz. Nie wszystkie miały nastrojowe z możliwością zmiany kolorów - ta opcja była, o ile się nie mylę, dostępna w pakiecie light upgrade wraz z ksenonem. Sterowanie było z panela na podsufitce.

Sama lampka oświetlenia skarpetek od strony kierowcy wygląda tak (byłem chować auto do garażu, to Ci o 12tej w nocy pyknełem fotę... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Atlis ; 05-11-2014 o 23:06
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2014, 05:29   #33
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,553
Domyślnie Odp: Dodanie podświetlenia nóg i schowków w drzwiach

Witam

Jakby kogoś interesowało => znalazłem na Allegro schowek sufitowy z dodatkowym podświetleniem (tylko ta cena 200zł)

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 20-04-2016 o 16:10
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2014, 06:05   #34
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Dodanie podświetlenia nóg i schowków w drzwiach

Atlis, dzięki za poświęcenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pisałem, że mam nastrojowe. Ale chciałem się dowiedzieć, czy niezależnie od nastrojowego jest jeszcze oświetlenie skarpetek (mocne, jasne światło po otwarciu drzwi), które pełni inną rolę niż delikatne światełko. Swoją drogą to od strony kierowcy nastrojowe na nogi mi nie świeci. Pewnie coś się przepaliło. Pytanie tylko co tam jest - dioda czy żarówka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2014, 09:12   #35
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,728
Domyślnie Odp: Dodanie podświetlenia nóg i schowków w drzwiach

Cytat:
Napisał p.saw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dioda czy żarówka
Dioda max 1W.
Nie wiem jak w Focusie, ale w C-maxie lampka nastrojowa w nogach jest zamiast W5W (nie ma dodatkowego gniazda), czyli nie może być jedno i drugie. Ale nie przeszkadza to zbytnio, bo ledowa lampka sufitowa oświetla dobrze przestrzeń na nogi.

Arturek cena lampki to jeszcze ok bo z czujnikami alarmu, sęk w tym że ona prawie nic nie daje poza ciekawym wyglądem tych dwóch pasków. Co ciekawe Ford już z niej zrezygnował, bo w MK3 FL jest ponownie rozwiązanie jak kiedyś, czyli diody w zagłębieniu.

A ja ostatnio dokonałem zakupu kompletu nastrojowego do drzwi za 150zł i zamierzam założyć na tył, bo drażnią mnie trochę podświetlone klamki tylko z przodu.
Jakby ktoś chciał zobaczyć jak to wygląda "od środka" to mogę zrobić fotki.

Ostatnio edytowane przez boncio ; 06-11-2014 o 14:00
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2014, 14:10   #36
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Dodanie podświetlenia nóg i schowków w drzwiach

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dioda 1W.
Nie wiem jak w Focusie, ale w C-maxie lampka nastrojowa w nogach jest zamiast W5W (nie ma dodatkowego gniazda), czyli nie może być jedno i drugie. Ale nie przeszkadza to zbytnio, bo ledowa lampka sufitowa oświetla dobrze przestrzeń na nogi.
Czy ta dioda 1W to coś typowego do kupienia (chodzi o mocowanie, cokół), czy coś specjalnego do kupienia tylko w ASO?
Fakt sufitówka swieci dość mocno w focusie też. Ale w mondeo też sufitówka świeci dość mocno a skarpetki dodatkowo podświetlone. Chyba nie ta klasa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2014, 15:58   #37
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,728
Domyślnie Odp: Dodanie podświetlenia nóg i schowków w drzwiach

Tam nie jest sama dioda, tylko z elektroniką. Jest ona na PCB wielkości ok 1x3cm. Lampkę z nóg kierowcy łatwo się wyjmuje, ale ma mega krótkie kable, więc musiałbyś wyciagnąć wtyczkę z gniazda lampki, żeby obejrzeć dokładnie.
Koszt oryginału w ASO to drobne 180PLN.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2014, 18:34   #38
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Dodanie podświetlenia nóg i schowków w drzwiach

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koszt oryginału w ASO to drobne 180PLN.
No tak... , wykrakałem "wynalazek" forda w cenie z kosmosu. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2014, 17:32   #39
u08mlap
ford::advanced
 
Avatar u08mlap
 
Zarejestrowany: 06-10-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1,0
Rocznik: 2013
Postów: 233
Domyślnie Odp: Dodanie podświetlenia nóg i schowków w drzwiach

czy ktoś wiem gdzie kupić takie lampki nie chodzi mi o ASO bo tam jedna ok 120 zł
u08mlap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2016, 09:13   #40
adnim
ford::average
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 11-03-2016
Skąd: Szczecin
Model: focus mk3
Silnik: 1,6 ti-vti 125
Rocznik: 2013
Postów: 150
Domyślnie Odp: Dodanie podświetlenia nóg i schowków w drzwiach

Gdzie szukać wiązki oświetlenia skarpetek od strony pasażera ? Przy kierowcy znalazłem, ale z drugiej nie mogę namierzyć.
No i lampek szukam, wtyczka widzę inna aniżeli ta od oświetlenia bagażnika. Na allegro pustki.
adnim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.