Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-11-2014, 16:50   #31
Kowal93
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 09-06-2014
Skąd: Wałcz
Model: Galaxy MK 1
Silnik: 2.3 Pb + Lpg
Rocznik: 1999
Postów: 25
Domyślnie Odp: Wysoki poziom temperatury płynu chłodzącego

Dzisiaj udało się wyjąć czujnik, a raczej wykręcić. Na moje szczęście w 2.0 jest dość miejsca, żeby wykręcić czujnik (u mnie klucz 22) bez odkręcania cewek. Otwór z którego wylewał się płyn zatkałem szmatką. Teraz czekać aż do mnie dotrze i zobaczymy czy wszystko będzie OK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kowal93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2014, 18:48   #32
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: Wysoki poziom temperatury płynu chłodzącego

Wskazaniem temp pewnie będzie OK ale nie rozwiąże to raczej problemu z wentylatorem.


Napiszę tak orientacyjnie przy jakim mniej więcej wskazaniu co się otwiera i załącza.

50* - nagrzewnica zaczyna mocniej dmuchać (wersja z klima-tronikiem ) ( manualna - nie wiem)

Wskazówka na środku N - termostat zaczyna się otwierać temperatura około 87*

Wskazówka między O a R - temperatura silnika około 92* - pełne otwarcie termostatu

Wskazówka między R a M - temperatura około 104* załącza się wentylator.

Wskazania są dość dokładne choć wiadomo czujnik czy wskaźnik mogą być w mniejszym lub większym stopniu niesprawne ale tak to mniej więcej powinno wyglądać.
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2014, 11:31   #33
Kowal93
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 09-06-2014
Skąd: Wałcz
Model: Galaxy MK 1
Silnik: 2.3 Pb + Lpg
Rocznik: 1999
Postów: 25
Domyślnie Odp: Wysoki poziom temperatury płynu chłodzącego

Czujnik wymieniony. O dziwo niby nie ma on wpływu na wentylator, ale jednak okazało się że ma, nie wiem jakim cudem. Wcześniej po nagrzaniu silnika nie chciał się załączyć, po wymianie czujnika przy tej samej temperaturze (103 stopnie, mierzone przez elektryka + diagnostyke live data) wentylator hula aż miło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Teraz kwestia odpowietrzenia układu, muszę to zrobić ręcznie czy jest samoodpowietrzenie ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kowal93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2014, 22:35   #34
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: Wysoki poziom temperatury płynu chłodzącego

Jak wszystko grzeje jak należy to pewnie już się odpowietrzył bo układ odpowietrza się w zasadzie niemal sam bez pomocy.

W razie czego to tutaj masz mniej więcej opisane jak to zrobić skopiowałem z innego tematu

Cytat:
Napisał galo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To że wentylator się załączył w połowie skali oznacza że temperatura silnika wzrosła do MAX więc wszystkie termostaty się otworzyły pompa pompuje płyn i odpowietrza cały układ w tym momencie należało by przez kilkadziesiąt sekund dać obroty silnika na 3000 tak 2-3 razy po załączeniu się wentylatora klimę i nadmuch nagrzewnic najlepiej na czas odpowietrzania wyłączyć – szybciej się odpowietrzy bo szybciej się będzie nagrzewał i układ jest odpowietrzony ponadto mechanik mu odpowietrzał układ.

Cytat:
Napisał Sebek1002
Mechanik odpowietrzał dosyć długo bo podobno był problem po wymianie tej nagrzewnicy ale w końcu się udało. Ja dodam że codziennie dolewałem po trochu bo tak jakby jeszcze się codziennie odpowietrzał jeszcze po trochu potem był spokój

Zgadza się odpowietrzył nie w całości bo potem po trochu dolewał i to jest normalne ale w końcu przestał dolewać i układ ma odpowietrzony.

Ostatnio edytowane przez galo ; 25-11-2014 o 22:52
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2014, 15:17   #35
Kowal93
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 09-06-2014
Skąd: Wałcz
Model: Galaxy MK 1
Silnik: 2.3 Pb + Lpg
Rocznik: 1999
Postów: 25
Domyślnie Odp: Wysoki poziom temperatury płynu chłodzącego

Dzięki wielkie. Wszystko działa cacy. Dziękuję serdecznie za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kowal93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.