Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-05-2005, 09:35   #31
fokasa
FCP member
 
Zarejestrowany: 27-09-2004
Skąd: Kraków
Model: KA
Silnik: 1.3
Rocznik: 2003
Postów: 11
Domyślnie

Witam


No to wygląda na to że doszedłem do ładu ze swoim Blosem. Jak to zwykle bywa źródłem niedomagań mojego blosa był... brak podstawowych wiadomości na temat urządzenia u montażystów, powiedziałbym że standart Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Musiałem sam zdobyć opis techniczny Blosa (jak ktoś potrzebuje ten dokument to mogę pomóc w tej kwesti jest w wersji angielskiej, francuskiej hiszpańskiej i włoskiej ;-))) i sam sobie ustawić urządzenie.

Więc po kolei;
dynamika - lepiej niż benzynka
wolne obroty - stabilne jak nigdy co najmniej takie jak na benzynie, a subiektywnie sądzę że lepiej,
spalanie - miasto z klimą 15,5 l/100 km, trasa jeszcze przy tych ustawieniach nie sprawdzałem ale rokuje nieźle
wszystko chodzi na jednym parowniku 140 kW (tak przy okazji mam w związku z tym do sprzedania parownik BRC AT90E 100 kW, który mi został po wszystkich tych operacjach jak ktoś ma ochotę to zapraszam na priva)

A teraz co było źródłem problemów;
po pierwsze sposób ustawienia samego blosa czyli musi być ustawiony dopływem gazu do góry minimalnie odchylony od pionu,
po drugie przewód doprowadzający fazę lotną gazu do blosa, może być dowolnie długi ale nie może mieć na całej długości żadnych śrób, złączek itp.

To chyba tyle jak sobie coś jeszcze przypomnę to oczywiście dopiszę

PS utwierdziłem się w swoim przekonaniu - nie wierzę "fachowcom".


pozdrawiam
Marcin

A no i żadne tam kombinacje z dwoma parownikami bo to nie służy blosowi ;-)), jeden a dobry to klucz do sukcesu.

fokasa jest offline  
Stary 08-05-2005, 13:25   #32
corejack
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-12-2004
Skąd: Mazowieckie
Model: mondeo-wspomnienie
Silnik: 2.5v6
Rocznik: 1995
Postów: 114
Domyślnie

Ostatnio rozmawiałem z zakładem, gdzie założyłem obecną instalkę i odradzali mi wymianę na jedynego chyba dostępnego obecnie blosa BRC z silnikiem krokowym. Koleś stwierdził, że najlepsze blosy jakie zakładał były tylko mechaniczne
i produkowała je firma AEB. Obecnie raczej nie do znalezienia; produkcja skończyła się ok. 2 lata temu.

Fokasa,
jeśli mógłbyś to napisz dokładniej co to za blos i jaki masz parownik oraz ile konkretnie za nie trzeba zapłacić?
corejack jest offline  
Stary 08-05-2005, 14:07   #33
fokasa
FCP member
 
Zarejestrowany: 27-09-2004
Skąd: Kraków
Model: KA
Silnik: 1.3
Rocznik: 2003
Postów: 11
Domyślnie

Witam

Fakt Blos z silnikiem krokowym to porażka, miałem go na próbę założonego i był spory dramat, natomiast nie do końca prawdą jest że nie do zdobycia jest blos "mechaniczny", ja mam właśnie taki i to jest produkcja BRC, z tego co wiem to w hurtowni BRC w Krakowie można kupić takiego blosa za ok. 400 zł.
Nie do zdobycia jest blos do większych mocy powyżej o ile pamiętam 200 KM nie jest po prostu produkowany już od dłuższego czasu, ale można to obejść przez montaż dwóch "małych" blosów.

U mnie instalka wygląda tak;
parownik BRT AT90E 140kW, połączony "na krótko" bez żadnych złączek trójników itp z blosem, to jest bardzo zasadniczy element tej konstrukcji i gwarancja sukcesu

to co musiałem zmienić w pierwotnie zamontowanej instalacji to;
układ dolotowy (mam V6 a tam są dwa doloty powietrza)
filtr powietrza stożkowy
przewód wysokiego ciśnienia zbiornik-parownik (była 6 a jest 8 ) w górnym zakresie obrotów trochę mu brakowało gazu i było podejrzenie że to właśnie on rozrabia,
parownik był założony BRC 100 kW, wymieniłem na taki sam tylko 140kW (to musiałbym i tak to zrobić bo 100 kW to stanowczo za mało do V6)

I to by było na tyle jeśli chodzi o zmiany,

Postaram się w tygodniu porobić zdjęcia i gdzieś je wstawić.

pozdrawiam
Marcin
fokasa jest offline  
Stary 08-05-2005, 14:33   #34
corejack
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-12-2004
Skąd: Mazowieckie
Model: mondeo-wspomnienie
Silnik: 2.5v6
Rocznik: 1995
Postów: 114
Domyślnie

Dzięki za info. Wreszcie mam jakieś pojęcie co i jak...
Przydałby się jeszcze jakiś namiar na tę hurtownię, jakiś telefon czy coś...
Szperam po necie i jakoś znaleźć nie mogę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
corejack jest offline  
Stary 08-05-2005, 14:53   #35
fokasa
FCP member
 
Zarejestrowany: 27-09-2004
Skąd: Kraków
Model: KA
Silnik: 1.3
Rocznik: 2003
Postów: 11
Domyślnie

Polecam stronę [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (to dystrybutor BRC w Polsce) tam są adresy hurtowni w Polsce i myślę że znajdzeisz tam coś bliższego sobie niż Kraków,

pozdrawiam
Marcin
fokasa jest offline  
Stary 08-05-2005, 14:56   #36
corejack
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-12-2004
Skąd: Mazowieckie
Model: mondeo-wspomnienie
Silnik: 2.5v6
Rocznik: 1995
Postów: 114
Domyślnie

Ten adres już zwiedzałem; niestety z rozmowy z kolesiem z hurtowni w Krakowie wynika, że mają jedynie badziew z silnikami krokowymi. A to jest - jak sam wiesz - porażka... Podzwonie jeszcze w poniedziałek, może coś znajdę.
A wiesz ile chcą za ten niewypał?? 440pln! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
corejack jest offline  
Stary 08-05-2005, 17:12   #37
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie

Piro ma chyba jeszcze kilka na składzie - może odkupisz od niego.
Struna jest offline  
Stary 09-05-2005, 12:17   #38
corejack
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-12-2004
Skąd: Mazowieckie
Model: mondeo-wspomnienie
Silnik: 2.5v6
Rocznik: 1995
Postów: 114
Domyślnie

Cytat:
no ja jeszcze nie skończony - parownik nie wydalałi dołożylęm drugi
A czy modyfikowałeś jakoś dolot? Jeśli tak to w jaki sposób?
corejack jest offline  
Stary 09-05-2005, 12:34   #39
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie

no jest wyspawany taki wielgaśny trójnik na dolot żeby to przez jedną rurę puścić.
Struna jest offline  
Stary 09-05-2005, 12:39   #40
corejack
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-12-2004
Skąd: Mazowieckie
Model: mondeo-wspomnienie
Silnik: 2.5v6
Rocznik: 1995
Postów: 114
Domyślnie

no tak, zpomniałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u ciebie są przecież oryginalnie 2 doloty...
a co z filtrem? Stożkowy jakiś, czy został stary?
corejack jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.