Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-07-2008, 16:45   #31
paddy
ford::average
 
Avatar paddy
 
Zarejestrowany: 01-05-2008
Skąd: dublin
Model: mondeo
Silnik: 1.8 Zetec
Rocznik: 2002 hatchback
Postów: 82
Domyślnie Re: [MK3] Klimatyzacja - dziala 10 min.

dzieki za podpowiedzi

paddy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2008, 08:09   #32
joj
ford::advanced
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 15-11-2007
Skąd: L-wo
Model: Escape Titanium
Silnik: 2.0 PB + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 218
Domyślnie Re: [MK3] Klimatyzacja - dziala 10 min.

Witam trochę odświerzę temat :fcp1
Miałem też problem w upalne dni że klimka działa kilkanaście minut i sie wyłącza poczytałem co napisał WARCHOL i tak zrobiłem
ale miałem problem bo żadnej podkładki nie znalazłem, albo poprzedni właściciel już to zrobił albo mi gdzieś wypadła ale szukałem i nie znalazłem
jednak po złożeniu problem ustąpił :fcp2 nie wiem dlaczego ale podejżewam że sprzęgło było za słabo dokręcone, bo bardzo łatwo sie odkręciło a jak dokręcałem to sie przyłożyłem :fcp4 i dodatkowo spiłowałem tochę tulejkę sprzęgła (dokładnie 0,3mm) ale nie wiem czy to to pomogło

a oto foty jak to robiłem

po zdjęciu koła i osłony, widać koło pasowe, strzałka wskazuje gdzie jest sprzęgło klimy
[attachment=1:3bsfb2r8]01.JPG[/attachment:3bsfb2r8]

a tak wygląda trarczka sprzęgła klimy, strzałką wskazałem tulejkę, którą troche spiłowałem :fcp3
[attachment=0:3bsfb2r8]02.JPG[/attachment:3bsfb2r8]
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 01.JPG (106.1 KB, 949 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 02.JPG (86.8 KB, 957 wyświetleń)
__________________
było Mondeo MK3 2.0 TDDi 2001 HD
było Mondeo MK3 1.8 V16 2006 Kombi
jest Mondeo MK5 2.5L AT sedan
joj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2008, 10:23   #33
dempsej
ford::professional
 
Avatar dempsej
 
Zarejestrowany: 27-08-2007
Skąd: Nowa Ruda/Wrocław
Model: Ford Mondeo MKI
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 1,098
Domyślnie Re: [MK3] Klimatyzacja - dziala 10 min.

Witam,

niestety już po urlopie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. joj gdybyś miał za słabo dokręconą śrubkę na sprzęgle klimy to uwierz mi miałbyś serce w przełyku tak jak ja podczas jazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a mianowicie miałem za słabo dokręcona tarczę sprzęgła co spowodowało od drgań silnika odkręcenie się całkowicie śrubki a tarcza sprzęgła stanęła pod ukosem między sprężarką a ramą pomocniczą silnika i zablokowała mi koło sprężarki. zawału mało nie dostałem jadąc 130km/h nagle okropny warkot silnika a buda dosłownie zaczęło rzucać. Wystraszyłem się, że poszła albo pompa albo wtryski. Już laweta jechała po mnie jak przez przypadek zauważyłem właśnie tarczę sprzęgła klimy między kołem pasowym a ramą. Ledwo ja udało mi się wyciągnąć no ale przynajmniej laweta została odwołana ja pojechałem dalej niestety bez klimy. N a szczęście tarcza się nie uszkodziła założyłem ją spowrotem ale stosując klej do śrub. Co do podkładki to możliwe, że ją już ktoś wyciągnął wcześniej ale myślę, że dobrze zrobiłeś skracając ośkę tarczy o te 0,3mm.

Pozdrawiam
__________________
Ford Mondeo MK1 1.6 16V hatchback 95r.
dempsej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2008, 14:54   #34
joj
ford::advanced
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 15-11-2007
Skąd: L-wo
Model: Escape Titanium
Silnik: 2.0 PB + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 218
Domyślnie Re: [MK3] Klimatyzacja - dziala 10 min.

może masz rację dempsej z tym niedokręceniem,
piłowanie pomogło :fcp3 najprosztsze rozwiązania najlepsze

"nic na siłę wszystko młotkiem"
__________________
było Mondeo MK3 2.0 TDDi 2001 HD
było Mondeo MK3 1.8 V16 2006 Kombi
jest Mondeo MK5 2.5L AT sedan
joj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2008, 20:59   #35
BolFrank
ford::advanced
 
Avatar BolFrank
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 09-09-2008
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo Kombi [MK3-Trend]
Silnik: 2.0 TDCi (115KM)
Rocznik: 23/08/2004
Postów: 336
Domyślnie Re: [MK3] Klimatyzacja - dziala 10 min.

Witam ... u mnie klima dziala ale ... (w upalne dni tylko w trakcie jazdy) na postoju podczas "korkow" po chwili leci juz tylko cieple powierze, jak rusze i troszke sie rozpedze to wszystko wraca do normy i klima chlodzi elegandzko, co jest nie tak ?

Na poczatku myslalem ze to wina czujnika cisnienia klimy (ten cztero-pinowy) poniewaz jest on odpowiedzialny za utrzymanie prawidlowego cisnienia. Na postoju sprezarka zalancza sie i po chwili rozlancza (tak w kolko) wymienilem go koszt 150zl + 20 zl koszty przesylki, okazalo sie ze to jednak nie to i takim spsobem mam juz dwa dzialajace czujniki cisnienia klimy ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Znajomy mechanik polecil mi abym na postoju z wlaczonym silnikiem polewal woda z weza chlodnice klimatyzacji a sama klime ustawic na LO hmm wtedy sprezarka o dziwo nie rozlanczala sie (klima chlodzi nawet na postoju ... dziala prawidlowo) ... czyli co chlodnica klimy jest do wymiany ???

Dodam ze klima swiezo nabita i wentylator chlodnicy dziala ... sprawdzalem go "na krotko" (ale nie wiem na jakim biegu)

Jesli macie jakies rady to bardzo o nie prosze.
__________________
Duratorq DI 2.0 HPCR; 6 manual; kolor Panther Black Metallic; jasna kremowa skórzana tapicerka; srebrne relingi, alu. 16" (6 ramienne Alutec); przyc. szyby; webasto; tempomat; pod. fotele,szyby,lusterka,spryskiwacze; full elekt; climatronic; system DVD (z bezprz. nagło. słu. x3 + 2 ekrany LCD w zagłowkach)
BolFrank jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2008, 20:46   #36
dominik107
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 26-08-2007
Skąd: Pabianice
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI 163KM PowerShift
Rocznik: 2011
Postów: 65
Domyślnie Re: [MK3] Klimatyzacja - dziala 10 min.

Cytat:
Napisał BolFrank
Witam ... u mnie klima dziala ale ... (w upalne dni tylko w trakcie jazdy) na postoju podczas "korkow" po chwili leci juz tylko cieple powierze, jak rusze i troszke sie rozpedze to wszystko wraca do normy i klima chlodzi elegandzko, co jest nie tak ?

Na poczatku myslalem ze to wina czujnika cisnienia klimy (ten cztero-pinowy) poniewaz jest on odpowiedzialny za utrzymanie prawidlowego cisnienia. Na postoju sprezarka zalancza sie i po chwili rozlancza (tak w kolko) wymienilem go koszt 150zl + 20 zl koszty przesylki, okazalo sie ze to jednak nie to i takim spsobem mam juz dwa dzialajace czujniki cisnienia klimy ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Znajomy mechanik polecil mi abym na postoju z wlaczonym silnikiem polewal woda z weza chlodnice klimatyzacji a sama klime ustawic na LO hmm wtedy sprezarka o dziwo nie rozlanczala sie (klima chlodzi nawet na postoju ... dziala prawidlowo) ... czyli co chlodnica klimy jest do wymiany ?

Dodam ze klima swiezo nabita i wentylator chlodnicy dziala ... sprawdzalem go "na krotko" (ale nie wiem na jakim biegu)

Jesli macie jakies rady to bardzo o nie prosze.


Najprawdopodobniej wiatrak chlodnicy klimy nie chodzi Ci na 1 biegu i dlatego masz taka sytuacje. U mnie jest dokladnie tak samo a na dodatek jeszcze uklad mam nieszczelny i wlasnie szukam przyczyny tego niedomagania.
dominik107 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2008, 05:09   #37
BolFrank
ford::advanced
 
Avatar BolFrank
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 09-09-2008
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo Kombi [MK3-Trend]
Silnik: 2.0 TDCi (115KM)
Rocznik: 23/08/2004
Postów: 336
Domyślnie Re: [MK3] Klimatyzacja - dziala 10 min.

Jak sprawdzic czy wentylator dziala na tzw. "pierwszym" biegu (wychodzi z tego ze na krotko dziala ale na 2 biegu) ?
__________________
Duratorq DI 2.0 HPCR; 6 manual; kolor Panther Black Metallic; jasna kremowa skórzana tapicerka; srebrne relingi, alu. 16" (6 ramienne Alutec); przyc. szyby; webasto; tempomat; pod. fotele,szyby,lusterka,spryskiwacze; full elekt; climatronic; system DVD (z bezprz. nagło. słu. x3 + 2 ekrany LCD w zagłowkach)
BolFrank jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2008, 12:03   #38
Jakub
ford::professional
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-09-2004
Skąd: Bielsko - Biała
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 1,930
Domyślnie Re: [MK3] Klimatyzacja - dziala 10 min.

Cytat:
Napisał BolFrank
Znajomy mechanik polecil mi abym na postoju z wlaczonym silnikiem polewal woda z weza chlodnice klimatyzacji a sama klime ustawic na LO hmm wtedy sprezarka o dziwo nie rozlanczala sie (klima chlodzi nawet na postoju ... dziala prawidlowo) ... czyli co chlodnica klimy jest do wymiany ?

Dodam ze klima swiezo nabita i wentylator chlodnicy dziala ... sprawdzalem go "na krotko" (ale nie wiem na jakim biegu)

Jesli macie jakies rady to bardzo o nie prosze.
Prawdopodobnie masz zasyfioną chłodnicę klimy, weź karcherka i ją umyj, tylko ostrożnie, żeby nie powyginać lamelek.
Jakub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2010, 23:14   #39
Alfioso
ford::average
 
Avatar Alfioso
 
Zarejestrowany: 15-03-2009
Skąd: Warmińsko-Mazurskie
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2001
Postów: 95
Domyślnie Odp: [MK3] Klimatyzacja - dziala 10 min.

BolFrank, rozwiązałeś problem? Mycie pomogło?
Alfioso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2010, 15:55   #40
trafal
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-08-2005
Skąd: Kraków/Warszawa
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI: 115/153 PH
Rocznik: 2002
Postów: 204
Domyślnie Odp: [MK3] Klimatyzacja - dziala 10 min.

Pytanko które zadał kolwa kilka postów wyżej jak sprawdzić czy działa wentylator na pierwszym biegu?
Mam podobna przypadłość, kilma w korku dmucha ciepłym powietrzem, a w trasie jest w porządku - klima dmucha zimnym powietrzem. Czynnik uzupełniłem, po załączeniu klimy wentylator pracuje na 2 biegu non-stop.
Co jets nie tak ?
__________________
Mondeo MK III TDCI 153 PS 363 Nm Powered by Heko

http://www.motostat.pl/user_images/25125/icon1.png
trafal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.