Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-09-2014, 05:51   #31
Zbyszek.W
ford::amateur
 
Imię: zbyszek
Zarejestrowany: 17-09-2014
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 8
Domyślnie Odp: Focus mk.2 lift VS Mondeo Mk. 4

Ok, a jakieś argumenty? W focusie rozrząd do wymiany za 100 tyś km, ale nie wiem ile wytrzyma koło i sprzęgło.

Zbyszek.W jest offline  
Stary 23-09-2014, 07:19   #32
potraff
ford::advanced
 
Avatar potraff
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus cztery z kartonem mleka a był mondeusz cztery
Silnik: EB
Rocznik: 2018
Postów: 445
Domyślnie Odp: Focus mk.2 lift VS Mondeo Mk. 4

O wiele większe auto i dużo lepiej wyciszone jest mondeo. Skoro w ASO Ci powiedzieli, że ok to bierz je. Sam mam takiego, też obtarty i z tym jeżdżę. To co byłoby do roboty to jest zrobione.
Sam szukałem astry H lub focusa mk2 i komfort jazdy mondeo...no cóż o wiele, wiele lepszy.
potraff jest offline  
Stary 23-09-2014, 08:42   #33
kael82
ford::advanced
 
Avatar kael82
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 20-12-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (163KM)
Rocznik: 2010
Postów: 250
Domyślnie Odp: Focus mk.2 lift VS Mondeo Mk. 4

Cytat:
Napisał Zbyszek.W Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ok, a jakieś argumenty?
No ale już padły te argumenty i to od Ciebie:
Cytat:
Napisał Zbyszek.W Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mimo że przebieg "spory" to w środku naprawdę przyjemnie. Zadbane, nie poniszczone, generalnie nie wygląda na tyle. Serwisowane w ASO do 200 tyś km. Wymieniony rozrząd, koło 2masowe, sprzęgło, wysprzęglik, uszczelniacze pomp, pokrywy zaworów. Generalnie autko wydaje się być zrobione na kolejne 200 tyś. Byłem na wizycie w ASO (przedzakupowej). Nie mieli się do czego przyczepić oprócz nie działającej klimy
Poza tym - tak jak napisał potraff - Mondek to auto o klasę większe, bardziej komfortowe, przestronne, lepiej wyciszone itd., itp.
kael82 jest offline  
Stary 23-09-2014, 08:50   #34
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Focus mk.2 lift VS Mondeo Mk. 4

Ale Focus mniejszy, zwinniejszy, poręczniejszy, "łatwiejszy" w mieście, lepiej się prowadzi, być może mniej pali. 136KM w Focusie to nie 125 w Mondeo. (to tak w ramach kontry)

Jak chcesz godnie wozić zad i nie jesteś typem 'sportowca'. A chyba nie jesteś bo Xsara w SD to demon raczej nie jest, to takie Mondeo to będzie bajka. Większość wymian i bolączek 1.8 tdci jest zrobiona. Pewnie będziesz miał spokój na dłuuugi czas.
latar jest offline  
Stary 24-09-2014, 15:48   #35
Wojtek O.
ford::advanced
 
Avatar Wojtek O.
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-09-2014
Skąd: Przyczajony z Czajowic :)
Model: Foka mk.3 Dłuuuga
Silnik: 1,6TDCi 95KM
Rocznik: 2011
Postów: 341
Domyślnie Odp: Focus mk.2 lift VS Mondeo Mk. 4

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Vin:
wf0sxxgcdsal29117
Samochodzik wygląda bardzo ładnie lekkie wgniecenie na progu z prawej. Pracuje bardzo cicho, przy gaszeniu silnika deikatne metaliczne stuknięcie(przypuszczam że dwumas). Turbina troszke syczy przy wyższych obrotach ale nei wiem jak powinno to być słychać głośno w tych silnikach. Nowe tarcze i klocki z przodu opony lato/ zima
Był bity róg przód i lewe nadkole prostowane i malowane wraz z maską.
Co sądzicie?
Tyle z moich obserwacji
Wojtek O. jest offline  
Stary 24-09-2014, 16:44   #36
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,946
Domyślnie Odp: Focus mk.2 lift VS Mondeo Mk. 4

Nie chcesz nic sprowadzic ?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
slawek-kali jest offline  
Stary 24-09-2014, 18:11   #37
Wojtek O.
ford::advanced
 
Avatar Wojtek O.
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-09-2014
Skąd: Przyczajony z Czajowic :)
Model: Foka mk.3 Dłuuuga
Silnik: 1,6TDCi 95KM
Rocznik: 2011
Postów: 341
Domyślnie Odp: Focus mk.2 lift VS Mondeo Mk. 4

Może być z 1,8 przebieg w granicach 120 tyś. Z opłatami i rejestracją zmieścić sie muszę w 25 tyś. nie starsze niż 2009. Inaczej nie dostanę dofinansowania do zakupu.

Bump:
Cytat:
Napisał potraff Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O wiele większe auto i dużo lepiej wyciszone jest mondeo. Skoro w ASO Ci powiedzieli, że ok to bierz je. Sam mam takiego, też obtarty i z tym jeżdżę. To co byłoby do roboty to jest zrobione.
Sam szukałem astry H lub focusa mk2 i komfort jazdy mondeo...no cóż o wiele, wiele lepszy.
Komfort ok, tylko jakoś strasznie Mondziaki bujają się wszystkie które miałem okazję prowadzić. Szczególnie irytuje mnie straszne podnoszenie przodu przy gwałtowniejszym ruszaniu. No i dziś jechałem zaraz po sobie FF2 lift z 1,8 i potem Mondeo 2,0 130 w automacie i Mondziak pracował dużo głośniej. Dziwne jak dla mnie. Przebiegi w obu bardzo zbliżone. Mondziak z gwarancją Fordowską, po serwisie.
Wojtek O. jest offline  
Stary 24-09-2014, 19:10   #38
kael82
ford::advanced
 
Avatar kael82
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 20-12-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (163KM)
Rocznik: 2010
Postów: 250
Domyślnie Odp: Focus mk.2 lift VS Mondeo Mk. 4

Cytat:
Napisał Wojtek O. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Komfort ok, tylko jakoś strasznie Mondziaki bujają się wszystkie które miałem okazję prowadzić.
No nie żartuj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Bujają się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.??? Wszystkie, które ja do tej pory prowadziłem nie bujały sie nawet w najmniejszym stopniu.
Cytat:
Napisał Wojtek O. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szczególnie irytuje mnie straszne podnoszenie przodu przy gwałtowniejszym ruszaniu.
To mnie zaskoczyłeś, bo chociażby w moim absolutnie takiego zjawiska nie ma. Nic nie buja ani się nie podnosi - jedzie jak przyklejony do drogi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
kael82 jest offline  
Stary 24-09-2014, 19:17   #39
potraff
ford::advanced
 
Avatar potraff
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus cztery z kartonem mleka a był mondeusz cztery
Silnik: EB
Rocznik: 2018
Postów: 445
Domyślnie Odp: Focus mk.2 lift VS Mondeo Mk. 4

Cytat:
Napisał Wojtek O. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Komfort ok, tylko jakoś strasznie Mondziaki bujają się wszystkie które miałem okazję prowadzić. Szczególnie irytuje mnie straszne podnoszenie przodu przy gwałtowniejszym ruszaniu.
Dla mnie to plus, ale mnie zawsze większe auta się podobały.
Co do wygłuszenia, to gdzieś przeczytałem, że focus ma lepsze wyciszenie silnika, mondeo z 1.8 tdci szczególnie po odpaleniu na zimnym silniku i przy prędkościach miejskich jest głośne, mnie chodziło o wygłuszenie szumu powietrza, opon. Nawet swego czasu stwierdziłem, że kolejne auto to benzyniak, z racji by było ciszej w trakcie jazdy, a słyszałem, że mondeo PB przy prędkościach autostradowych wcale cichsze nie jest od ON.
Mnie akurat terkot diesla nie przeszkadza jeżdżąc po mieście, wole ciszszą jazdę w trasie.
To samo się dotyczy bujania w trasie, lepiej mi się jedzi większymi autami. Fakt, focusem jechałem ale mk1, nie zdążyłem sprawdzić mk2 (zanim żona się zgodziła na auta na F to mi uciek taki jeden a później się nic nie nadarzyło).
Co do komfortu. Mogę porównać jazdę astrą II hatback do mondeo mk4. Przy trasie w 4 osoby Sosnowiec- Zakopane przez Kraków ok 200km wysiadałem zmordowany, bolały mnie nogi; mondeo Sosnowiec-Warszawa też w 4 osoby wysiadłem wogóle nie zmęczony, moim zdaniem większy rozstaw osi, to większe bujanie jest mi milsze niż w autach klasy kompakt. Wiesz to pewnie nie odrazu po jeździe "próbnej" można odczuć. Wiem, że ciężko porównać astrę G z focusem mk2, inna charakterystyka zawieszenia, pewnie i focus w środku większy.
Aha sam mam niecały 1,8m wzrostu, waga w okolicy 80kg więc nie jestem wielkoludem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
potraff jest offline  
Stary 24-09-2014, 19:22   #40
kael82
ford::advanced
 
Avatar kael82
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 20-12-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (163KM)
Rocznik: 2010
Postów: 250
Domyślnie Odp: Focus mk.2 lift VS Mondeo Mk. 4

A może ja po prostu się już przyzwyczaiłem do większych aut, bo moje poprzednie auto też małe nie było (VC).
kael82 jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.