Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-10-2017, 21:54   #31
czarli02
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zakup Forda S-maxa 2.0 tdci

Dobry wieczór...
Tak czytam i czytam, od dni paru już. 16 letnią babcię Corollę czas już pożegnać (z honorami) i wybór z racji zawodu (wyjazdy w trasy koncertowe ze sprzętem) padł na S-Maxa.
Problem w tym, że ja boję się diesli - całe długie życie jeździłem wyłącznie na PB. No i znajomy, który sprowadza auta z Europy twierdzi, że muszę być bardzo cierpliwy... "2.0 TDCI to ci ściągnę za tydzień nawet, ale na 2.0 Duratec to se poczekasz, może nawet do stycznia..."
Czy dobrze robię upierając się przy "benie"...? Nie kumam i obawiam się tych wszystkich FAP-ów, kół ileś-tam-masowych, wtrysków, wytrysków, i.t.p...
Budżet - ok 40 tysi, roczne przebiegi - 20 tysi, mętlików w głowie - miliardy... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2017, 22:05   #32
stingerA6
Tańczący z S-Maxami
 
Avatar stingerA6
 
Zarejestrowany: 11-05-2014
Skąd: Landsberg
Model: Romet
Silnik: Wigry
Rocznik: 1985
Postów: 1,011
Domyślnie Odp: Zakup Forda S-maxa 2.0 tdci

Cytat:
Napisał czarli02 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2.0 TDCI
Za tem powiadam Ci - nie bój się. To kultowa dobra jednostka. Jak kupisz poliftowe auto to o DPFie też nie będziesz myślał.
Ps. W poliftach nie ma już starego benzynowego 2.0 tylko ecoboosty, a to już z deka inna bajka
__________________
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."
"Forum to nie agencja towarzyska. Wszystkim nie dogodzimy"
stingerA6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2017, 22:14   #33
czarli02
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zakup Forda S-maxa 2.0 tdci

Cytat:
Napisał stingerA6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za tem powiadam Ci - nie bój się. To kultowa dobra jednostka. Jak kupisz poliftowe auto to o DPFie też nie będziesz myślał.
Ps. W poliftach nie ma już starego benzynowego 2.0 tylko ecoboosty, a to już z deka inna bajka
Dziękuję, Dobry Człowieku!
Dwa pytanka tylko:
- poliftowy DPF - dobry DPF... Dlaczego...?
- ecoboost z jakiej bajki...? Sielanka czy horror?
Pzdr.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2017, 22:15   #34
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Zakup Forda S-maxa 2.0 tdci

Cytat:
Napisał czarli02 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ecoboost z jakiej bajki...? Sielanka czy horror?
Spalanie... dla niektórych nie do przejścia. Do tego skrzynie automaty padają.
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2017, 22:20   #35
stingerA6
Tańczący z S-Maxami
 
Avatar stingerA6
 
Zarejestrowany: 11-05-2014
Skąd: Landsberg
Model: Romet
Silnik: Wigry
Rocznik: 1985
Postów: 1,011
Domyślnie Odp: Zakup Forda S-maxa 2.0 tdci

Cytat:
Napisał czarli02 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
poliftowy DPF - dobry DPF... Dlaczego...?
- ecoboost z jakiej bajki...? Sielanka czy horror?
Jak kupisz autko z tdci z końcówki 2010 lub młodsze to będzie tam siedział inny osprzęt silnika oraz zmodyfikowany dpf ze wsponaganie dopalania (mniej awaryjny)
2.0 ecoboost - rakieta, trochę pali ale fajny. Tylko ciężko w tym budżecie o takim myśleć
__________________
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."
"Forum to nie agencja towarzyska. Wszystkim nie dogodzimy"
stingerA6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2017, 22:38   #36
kalkulator
ford::beginner
 
Imię: jan
Zarejestrowany: 22-05-2017
Skąd: łomianki
Model: smax
Silnik: 2.0d 163KM
Rocznik: 2010
Postów: 17
Domyślnie Odp: Zakup Forda S-maxa 2.0 tdci

Cytat:
Napisał stingerA6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za tem powiadam Ci - nie bój się. To kultowa dobra jednostka. Jak kupisz poliftowe auto to o DPFie też nie będziesz myślał.
Ps. W poliftach nie ma już starego benzynowego 2.0 tylko ecoboosty, a to już z deka inna bajka
Są 2.0 duratec.Nie wprowadzaj w błąd kolego z 5cioma gwiazdkami
__________________
kalkulator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2017, 22:47   #37
stingerA6
Tańczący z S-Maxami
 
Avatar stingerA6
 
Zarejestrowany: 11-05-2014
Skąd: Landsberg
Model: Romet
Silnik: Wigry
Rocznik: 1985
Postów: 1,011
Domyślnie Odp: Zakup Forda S-maxa 2.0 tdci

Fakt zdarzają się(raczej w międzyliftach) w proporcji, 20 eb do 1 durateca. Lub żeby ułatwić 100 diesli na 1 durateca.
Inna sprawa że duratec sporo musi się napocić w takiej budzie, przez co lubi wypić.
__________________
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."
"Forum to nie agencja towarzyska. Wszystkim nie dogodzimy"

Ostatnio edytowane przez stingerA6 ; 25-10-2017 o 22:50
stingerA6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2017, 22:51   #38
kalkulator
ford::beginner
 
Imię: jan
Zarejestrowany: 22-05-2017
Skąd: łomianki
Model: smax
Silnik: 2.0d 163KM
Rocznik: 2010
Postów: 17
Domyślnie Odp: Zakup Forda S-maxa 2.0 tdci

Pocił się przez 6 lat to i da radę dłużej.Nie każdy potrzebuje ponad 200kunia.Innym wystarczy 145 z LPG.Jeden szuka wyścigowego vana a inny po prostu rodzinnego i ekonomicznego.Ja wyjeżdżam już drugiego diesla 2.0 pierwszy był w aut durashift przy sprzedaży miał 370.000 z czego 250 u mnie i nic się nie działo,teraz polift manual.Powershifta bym nie kupił.

Bump:
Cytat:
Napisał stingerA6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fakt zdarzają się(raczej w międzyliftach) w proporcji, 20 eb do 1 durateca. Lub żeby ułatwić 100 diesli na 1 durateca.
Inna sprawa że duratec sporo musi się napocić w takiej budzie, przez co lubi wypić.
Były nawet w 12r a to zaden miedzylift
__________________

Ostatnio edytowane przez kalkulator ; 25-10-2017 o 23:05
kalkulator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2017, 23:37   #39
czarli02
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zakup Forda S-maxa 2.0 tdci

Cytat:
Napisał kalkulator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Innym wystarczy 145 z LPG
Bój się Boga! NIGDY! Miałem kiedyś piękną Camry 3.0 V6 i zachciało mi się jeździć taniej, to zagazowałem świetny silnik... Zamordowałem go, niestety... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Generalnie to zwracają mi koszty dojazdu do roboty, więc nadmierne spożycie nie jest tu jakimś problemem ogromnym. Spod świateł też już przestałem się ścigać (gdzieś tak w 2000 roku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
Priorytetem jest wygoda i komfort - wygodne wsia-i-wysiadanie (stary kręgosłup już swoje przeszedł) i (tak słyszałem) bardzo dobre wyciszenie (nienawidzę głośnych aut, dlatego tak kochałem Camry...)
No to "klekot" czy "bena" raczej...? Nie zasnę chyba.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2017, 23:42   #40
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Zakup Forda S-maxa 2.0 tdci

2.0 145 KM nie ma szóstego biegu, więc jazda autostradowa jest nieprzyjemna. I to nie "gra" wtedy jak 3.0 V6 ino zwyczajnie "drze ryja".
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.