Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-02-2016, 12:23   #391
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: Vw Arteon 2024, Clio V 2023, Fiat 126p 1979
Silnik: 2.0 TSI 190KM/1.0 Tce 90KM
Rocznik: 2024/2023/1979
Postów: 323
Domyślnie Odp: Czy już zmieniliście opony na zimowe?

wiele osób podkreśla tutaj, że nie było śniegu.. nie o to w tym chodzi.. chodzi przede wszystkim o T E M P E R A T U R Ę !!! od 7 stopni w dół zimówki jak najbardziej..

piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2016, 14:00   #392
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Czy już zmieniliście opony na zimowe?

piotrek305, smutne to (i się zapewne nie zgodzisz), ale padłeś ofiarą medialnej indoktrynacji. Chodzi właśnie wyłącznie o M+S - nie ma żadnego z nich na jezdni, to nie potrzeba opon z takim oznaczeniem.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2016, 16:04   #393
Obywatel
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-07-2008
Skąd: Słupsk
Model: Passat B5 FL
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Czy już zmieniliście opony na zimowe?

Cytat:
Napisał Audi'ofil Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie pisali w jakie opony wyposażone było auto. Jeżeli w letnie, to może to był ten jeden raz kiedy powinny być zimowe.

Niestety jesteśmy jednym z ostatnich krajów w europie w naszej strefie klimatycznej, którzy nie mają obowiązku ustawowego wymieniać opon. Nasz prawodawca uważa i liczy na zdrowy rozsądek kierowców?
Jeszcze raz nadmieniam, że oprócz opon sezonowych mamy też opony uniwersalne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Obywatel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2016, 16:36   #394
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,202
Domyślnie Odp: Czy już zmieniliście opony na zimowe?

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodzi właśnie wyłącznie o M+S - nie ma żadnego z nich na jezdni, to nie potrzeba opon z takim oznaczeniem.
Dziś było przynajmniej we Wrocku więc się przydały. Nie będę co dwa dni setupu zmieniał bo jutro może być +12.

Jakiś czas temu Wszystkim udowadniałeś, że:
Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja zakładam wtedy, gdy nastają warunki odpowiadające oznaczeniom na oponach, czyli M (mud) albo S (snow). Bo opon "zimowych" tak naprawdę przecież nie ma, są tylko błotno-śniegowe. Ale to jest w mediach tajemnica ściśle strzeżona, bo nie napędza sprzedaży i paranoi pt. "czy masz już opony zimowe?" :-).
Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kiedyś musi drugi komplet kół pójść na ławkę rezerwową, żeby na wiosnę nie wyglądać gorzej od dzisiaj założonego:
Cóż za zmiana zdania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Do niedawna twierdziłeś,że to zmowa mediów i tych co radio słuchają i TV oglądają. Czyżby ktos Ci telewizor lub radio sprezentował? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stałeś się tez może lemingiem? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2016, 16:40   #395
Audi'ofil
ford::average
 
Avatar Audi'ofil
 
Imię: Stachu
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: "z dzikiego zachodu"
Model: Kuga II 4x4
Silnik: 2,0 180 PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 193
Domyślnie Odp: Czy już zmieniliście opony na zimowe?

Cytat:
Napisał Obywatel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze raz nadmieniam, że oprócz opon sezonowych mamy też opony uniwersalne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...?...

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cyt.
"Opony całoroczne to tylko pozorna oszczędność. Nie zachowują się one szczególnie dobrze w żadnych warunkach, a w każdym przypadku się szybciej zużywają. Oznacza to, że posiadanie dwóch kompletów sezonowych opon nie tylko znacząco poprawia bezpieczeństwo, ale też nie uszczupli znacząco portfela. "

.
Audi'ofil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2016, 21:40   #396
Obywatel
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-07-2008
Skąd: Słupsk
Model: Passat B5 FL
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Czy już zmieniliście opony na zimowe?

Internetowe statystyki i głupio-mądre wypowiedzi ekspertów z mediów typu Auto Bild puszczam mimo uszu. Ufam producentowi moich opon. Jeśli mi mówi, że moje opony nadają się i na lato i na zimę, to ja nie mam powodu mu nie wierzyć.

Jest całoroczna? Jest! Więc niech mnie wszyscy razem wzięci - święcie oburzeni, policja i ubezpieczalnie - cmokną. Dziękuję, dobranoc.

P.S. Szkoda że bardzo mądry pan dawca cytatu nie wziął pod uwagę zawracania d... i ponoszenia kosztów 2x w roku na zmianę ogumienia.

Żeby nie było - też przez "x" lat karnie stawiałem się u gumiarza 2x w roku. Ale w którymś momencie powiedziałem ****** dość - dość robienia ze mnie idioty.

Ostatnio edytowane przez jvc ; 19-02-2016 o 21:49
Obywatel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2016, 21:56   #397
peter79
ford::advanced
 
Avatar peter79
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2012
Skąd: KOL
Model: S-MAX TITANIUM
Silnik: 2.0 TDCI 163ps
Rocznik: 2011
Postów: 267
Domyślnie Odp: Czy już zmieniliście opony na zimowe?

Cytat:
Napisał Obywatel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ufam producentowi moich opon. Jeśli mi mówi, że moje opony nadają się i na lato i na zimę, to ja nie mam powodu mu nie wierzyć
może warto samemu zrobić test np. hamowania z 80km/h i dopiero się wypowiadać na temat Bilda i innych ekspertów. Skoro między oponą letnią, a letnią występuje różnica w hamowaniu na poziomie 18m to nie chce myśleć co jest między zimową, a wielosezonową
Cytat:
Napisał Obywatel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
P.S. Szkoda że bardzo mądry pan dawca cytatu nie wziął pod uwagę zawracania d... i ponoszenia kosztów 2x w roku na zmianę ogumienia.
osobiście też wolę ponieść te koszty niż jeździć x lat, aż pewnego razu przelecieć przez przejście dla pieszych na, którym jest matka z dzieckiem...
peter79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2016, 22:01   #398
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Czy już zmieniliście opony na zimowe?

Cytat:
Napisał Marek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stałeś się tez może lemingiem? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak. Nie odmówili ci czasem usunięcia konta?

Ostatnio edytowane przez weuek ; 19-02-2016 o 22:03
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2016, 22:11   #399
Obywatel
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-07-2008
Skąd: Słupsk
Model: Passat B5 FL
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Czy już zmieniliście opony na zimowe?

O, widzę poszły ostrzeżenia... A co jeśli pod tą literką kryło się "kurczę" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ? No ale wygasa 29.02 więc nie będę się targował Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kończąc już moją aktywność w tym temacie, powiem tylko, że w naszym klimacie i przy moim sposobie użytkowania auta przestalem dostrzegać sensowność sezonowej zmiany opon.

Na całe szczęście lobby wulkanizatorów nie wymogło jeszcze na producentach wycofania ze sprzedaży opon całorocznych i ja z takich opon będę korzystał - w zgodzie z przepisami (choć mnie do tego nie obligują), biblią i koranem.
Obywatel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2016, 22:24   #400
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Czy już zmieniliście opony na zimowe?

Cytat:
Napisał disaster3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Także wstrzymaj wodze kowboju.
Nie kowbojuj mi tu. Piszesz i piszesz i nie wiadomo o czym bo tylko drwisz nie wyjaśniając
Cytat:
Napisał disaster3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nawet nie wiedziałbyś gdzie tego szukać
Cytat:
Napisał disaster3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mało o mnie wiesz
Cytat:
Napisał disaster3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
brak umiejętności czytania ze zrozumieniem
Cytat:
Napisał disaster3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
poruszania się pojazdem zagrażającym życiu pasażerów jak innych uczestników ruchu.
Chłopie produkujesz się , ale szlak wie o co chodzi bo nic nie tłumaczysz. I w sumie nie tłumacz bo nie interesuje mnie to.

To , że masz nowe auto to nie znaczy , że każdy ma mieć.To , że cię stać to nie znaczy , że każdego ma być stać. Martw się o swoje bezpieczeństwo żebyś przypadkiem ty komuś krzywdy nie narobił i żyj w przekonaniu , że każdy ma najdroższe i najlepsze opony. Może będziesz spokojnie spał.
Wiele lat kupowałem używane opony i co? Jestem bidokiem czy debilem? Zapewniam cie , że te moje używki 2-3 letnie były wielokrotnie lepsze od nowych tanich opon i mam w dalekim poważaniu to , że ktoś się naciął na opony używane lub całoroczne. Mnie , póki co , nigdy nie zawiodły.
Jak masz pecha to i w szklance wody się utopisz i na odwrót - jeśli najwyższy tak chciał to na tych całorocznych uchronisz się przed tragedią
Chciałbym nowe mondeło ale mnie nie stać - jestem gorszy ?? Tak ludzie odbierają wasze wypowiedzi - szlachta kuźwa
Ja pasuję , bo nie chce mi się dyskutować z ludźmi zapatrzonymi w siebie....bo każdy ma mieć tak jak on!!!

Ostatnio edytowane przez juri2069 ; 19-02-2016 o 22:29
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.