Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-05-2017, 21:46   #4101
pitekantrop
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-11-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 82
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz zauważyłem że Opel wciąż trzyma się lusterek mocowanych w trójkącie okna. Mało kto już tak robi ze względu an wygląd oraz na ograniczanie pola widzenia.
I nadal nie ma w nich kierunkowskazów, co konkurencja stosuje już od kilkunastu lat. To mnie najbardziej zastanawia.

pitekantrop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2017, 08:43   #4102
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał pitekantrop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I nadal nie ma w nich kierunkowskazów, co konkurencja stosuje już od kilkunastu lat. To mnie najbardziej zastanawia.
Dlatego mają (jako już chyba nieliczni) kierunkowskaz na błotniku
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2017, 08:01   #4103
Touch'n'go
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 100KM EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 62
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

A więc tak, AdBlue starcza w starej insigni na 3300km z czego 900 to rezerwa blokująca komuniakt o niskim poziomie na wyświetlaczu i nie da się normalnie z tym jeździć, więc tankowanie adblue jest co ok 2400km i wchodzi około 4 litrów siuwaksu. 0,8l /1000km. Z bańki 5l zostało mi koło litra, nastepnym razem spróbuję 2x2l, przynajmniej nie będzie zabawy z cholernym wężykiem.

Jeśli nowa insignia ma podobne ustawienia to przypuszczam że będzie z tym podobnie. Aczkolwiek koledzy w zafirach 1.6 dolewają adblue co kilkanaście tysięcy. Może to kewstia restrykcyjności przepisów przy homologacji modelu...?
Touch'n'go jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2017, 10:16   #4104
taajniak
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-04-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 EB 260 KM / 415 nm by heko
Rocznik: 2015
Postów: 197
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał pitekantrop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I nadal nie ma w nich kierunkowskazów, co konkurencja stosuje już od kilkunastu lat. To mnie najbardziej zastanawia.
Gdy odbieraliśmy insignię (poprzedniej generacji) w tym roku, zapytałem właśnie czemu ta topowa wersja insignii nie ma kierunkowskazów w lusterkach, na to właściciel salonu opowiedział właśnie anegdotkę, że OPEL ma głównego szefa projektantów samochodów i jego zdanie jest takie, że mu się to po prostu nie podoba, i tak długo jak on tu dowodzi, zaden opel takiego bajeru nie będzie miał.

Ile w tym prawdy, to nie wiem, tylko przekazuje co gość powiedział.
taajniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2017, 13:50   #4105
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał taajniak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdy odbieraliśmy insignię (poprzedniej generacji) w tym roku, zapytałem właśnie czemu ta topowa wersja insignii nie ma kierunkowskazów w lusterkach, na to właściciel salonu opowiedział właśnie anegdotkę, że OPEL ma głównego szefa projektantów samochodów i jego zdanie jest takie, że mu się to po prostu nie podoba, i tak długo jak on tu dowodzi, zaden opel takiego bajeru nie będzie miał.

Ile w tym prawdy, to nie wiem, tylko przekazuje co gość powiedział.
Ale jak popatrzych na to zdjęcie z czerwoną Insignią to w tle widać chyba innego nowego opla i wydaje mi się że tam lusterko juz jest na drzwiach

Bump:
Cytat:
Napisał Touch'n'go Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli nowa insignia ma podobne ustawienia to przypuszczam że będzie z tym podobnie. Aczkolwiek koledzy w zafirach 1.6 dolewają adblue co kilkanaście tysięcy. Może to kewstia restrykcyjności przepisów przy homologacji modelu...?
Wątpię aby zużywał tak samo mało. Poprzednie generacje aut celowo zaniżały zużycie AdBlue, gdyż jak sam na to zwróciłeś uwagę częste napełnianie płynu nie jest mile widziane przez użytkownika. Dlatego w badaniach w Niemczech, modele Opla też trafiły na czarną listę Dieselgate. A zafira może mieć po prostu większy zbiornik - np. do VW były takie po kilkanaście litrów.
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2017, 15:24   #4106
pitekantrop
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-11-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 82
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał taajniak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdy odbieraliśmy insignię (poprzedniej generacji) w tym roku, zapytałem właśnie czemu ta topowa wersja insignii nie ma kierunkowskazów w lusterkach, na to właściciel salonu opowiedział właśnie anegdotkę, że OPEL ma głównego szefa projektantów samochodów i jego zdanie jest takie, że mu się to po prostu nie podoba, i tak długo jak on tu dowodzi, zaden opel takiego bajeru nie będzie miał.

Ile w tym prawdy, to nie wiem, tylko przekazuje co gość powiedział.
A mi z kolei sprzedawca wymyślił taką bajeczkę, że jest to zrobione żeby zaoszczędzić na kosztach wymiany lusterka w razie zahaczenia nim o coś. Podczas moich 12 lat jazdy i ponad 500 tys. km nigdy nawet nie drasnąłem lusterka...

Bump:
Cytat:
Napisał Touch'n'go Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A więc tak, AdBlue starcza w starej insigni na 3300km z czego 900 to rezerwa blokująca komuniakt o niskim poziomie na wyświetlaczu i nie da się normalnie z tym jeździć, więc tankowanie adblue jest co ok 2400km i wchodzi około 4 litrów siuwaksu. 0,8l /1000km. Z bańki 5l zostało mi koło litra, nastepnym razem spróbuję 2x2l, przynajmniej nie będzie zabawy z cholernym wężykiem.

Jeśli nowa insignia ma podobne ustawienia to przypuszczam że będzie z tym podobnie. Aczkolwiek koledzy w zafirach 1.6 dolewają adblue co kilkanaście tysięcy. Może to kewstia restrykcyjności przepisów przy homologacji modelu...?
1.6 CDTI w każdym Oplu ma mokry DPF z AdBlue? W Insigni B też? Jeżeli tak, to biorę Mondeo. Nie mam zamiaru bawić się w dolewanie jakiegoś śmierdzącego ****a. Niedługo zapewne wszędzie trzeba będzie się z tym *******. Na pohybel zielonej hołocie!

Ostatnio edytowane przez jvc ; 26-05-2017 o 21:08 Powód: wulgaryzmy
pitekantrop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2017, 16:51   #4107
siebek
ford::advanced
 
Avatar siebek
 
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Norwegia
Model: Volvo V90 T8
Silnik: 2.0 T8 390KM
Rocznik: 2019
Postów: 468
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Skoro jest w Zafirze w 1.6CDTI to i w nowej Insigni będzie...
__________________
1994 Peugeot 106 1.1 60KM -> 2003 Mazda 6 GY 1.8 120KM -> 2007 Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi 125KM Titanium HB -> 2015 Ford Mondeo Mk5 2.0TDCi 150KM Titanium X Kombi -> 2019 Volvo V90 T8 Inscription 390KM
siebek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2017, 19:51   #4108
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

DPF jest suchy tu i tam. Tutaj chodzi o katalizator NOx. W MkV jest suchy (tzw. LNT) a w Insigni (juz od poprzedniej wersji) ten wykorzystujących AdBlue. Niestey kolejne diesle Forda (EcoBlue) będą tez miały AdBlue - dlatego jeśli ktoś chce diesla to jest ostatni rok-dwa lata kiedy auto można kupić bez AdBlue. Do wyboru Mondeo lub Mazda 6 - wszystko reszta (przynajmniej z silnikami 2.0) już tylko i wyłącznie na AdBlue
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2017, 22:03   #4109
pitekantrop
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-11-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 82
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Kiedyś się lało mixol, teraz AdBlue. Porażka totalna. I wszystko przez bandę zielonych pasożytów. Nie mogę tego przeboleć...
pitekantrop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2017, 22:05   #4110
Touch'n'go
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 100KM EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 62
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Zafira ma podobno zbiornik adblue 4,5l, stara insignia 7,5l. Zatem zafira ma zupełnie inne proporcje dawkowania mocznika. Mi ten kierunkowskaz w zupelnosci nie przeszkadza, moze byc na boku, na lusterku czy na daxhu, byle bylo widac ze auto planuje manewr. W octavii zastepczej wnerwial mnie kierunek w lusterku bo mial oczko przelotowe w czarnym brzegu lusterka do wewnetrznej strony i przy jezdzie w nocy swiatlo kierunku mnie raziło.

Co do adblue trzeba sie nastawic na to, ze to mus, przynajmniej do czasu dominacji hybryd i elektryków. Mi to tak bardzo nie przeszkadza, muszę tylko opanować technikę nalewania i będzie dobrze. Z czasem będzie też więcej stacji z dystrybutorami i problem będzie marginalny. Tyle lat dolewania płynu do spryskiwaczy przez podnoszenie maski i nikt na to nie jęczy a tak miało aut ma normalny wlew płynu jak paliwa z klapką bez dźwignia brudnej maski. Przywykniemy i do adblue Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Touch'n'go jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.