Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-11-2023, 10:04   #411
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Ale rozrusznik odpada podczas rannego i nie tylko kręcenia, dodatkowo wspomaga go akumulator trakcyjny, wysokonapięciowy

tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2023, 13:47   #412
Piotrek Kurten
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-09-2023
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 15
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Panowie,

Czy podłoga bagażnika jest podnoszona?

Zakładam, że powinno być tam jakieś koło zapasowe albo tzw. dojazdówka.
Chciałbym w to miejsce wrzucić zbiornik do instalacji LPG.

Da się...?
Piotrek Kurten jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2023, 07:37   #413
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał Piotrek Kurten Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy podłoga bagażnika jest podnoszona?
Nie.

Cytat:
Napisał Piotrek Kurten Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zakładam, że powinno być tam jakieś koło zapasowe albo tzw. dojazdówka.
Chciałbym w to miejsce wrzucić zbiornik do instalacji LPG.
S-Max z tego co pamiętam do liftu miał opcję dojazdówki(montowanej od spodu pod bagażnikiem, nie wewnątrz), później już nie oferowano (przyajmniej jak brałem swojego to nie pamiętam żeby była opcja, a zwracam na to uwagę). Widziałem, że ludzie dokładają, natomiast nie wiem jaka jest możliwość dołożenia dojazdówki do hybrydy, a zatem jakie są możliwości dołożenia zbiornika LPG.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2023, 07:39   #414
amk
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Kraków
Model: S-Max Titanium S, S-max II st-line
Silnik: 2.0EB 240KM, 2.5 Hybrid
Rocznik: 2012, 2023
Postów: 108
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

W hybrydzie w miejscu dojazdówki jest bateria, nie ma opcji zamontowania koła.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
amk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2023, 12:33   #415
Piotrek Kurten
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-09-2023
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 15
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Dzięki za odp...
Chociaż myślałem że może jest jak w katalogu - na obrazku wygląda że górna pokrywa baterii jest jakby niżej niż zderzak.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Piotrek Kurten jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2023, 20:31   #416
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał Piotrek Kurten Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wygląda że górna pokrywa baterii jest jakby niżej niż zderzak.
Nawet jeśli, to bardziej przygotowanie podłogi pod wersję 7 os.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2023, 09:19   #417
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

1)
Witam. Jeżdże FHEV od roku - nadeszły pierwsze mrozy i wrócił problem jaki ujawnił sie już zeszłej zimy - nie zamykają mi się na mrozie drzwi - losowo - nie ma reguły które. Nie ma problemu z otwieraniem - ale po otwarciu nie chcą załapać, co jest mega problematyczne. Dopiero po rozgrzaniu auta problem znika. Czy ktoś się może z tym spotkał ? ASO póki co rozkłada ręce...

2) Zna ktoś sposób (może jakiś trick) , by zimą wymusić dłuższą pracę auta na jednostce benzynowej ? Sporo jeżdzę do pracy po mieście i silnik jest notorycznie niedogrzany - wolałbym by auto paliło litr czy dwa więcej a nie jeżdziło cały czas na zimnym silniku.
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2023, 13:50   #418
batiso
ford::amateur
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 27-11-2023
Skąd: Dąbrowa Górniczna
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDi
Rocznik: 2016
Postów: 2
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Zastanawiam się nad wymianą mojego S-Maxa 4x4 2.0 TDCi 2016 na nowszego z rynku krajowego lub zagranicznego.
Rozrzut mam duży bo bardziej podoba mi się ST-Line, a Vignale oferuje większy komfort, 4x4 lub hybryda.
1) jak hybryda radzi sobie w zimie ? pod stromą zaśnieżoną górę da radę ? ma ktoś doświadczenie ?
2) w ST-Line jest dużo twardsze zawieszenie ? jak z komfortem ?
3) czy w Vignale płaskie fotele są wygodne i w zakrętach dobrze trzymają ? czy w lecie używanie realnie wentylacji foteli?

Ostatecznie skłaniam się do Vignale i dokupić mu elementy z St-Linie tylko trzyma mnie napęd na 4x4. Co sądzicie ?
batiso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2023, 17:00   #419
Danillo
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 07-03-2019
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Fotele w Vingale trzeba samemu spróbować. Mi pasują ale jestem drobnej budowy. Większym obywatelom są za ciasne i sporo osób narzeka - możesz tu poczytać na forum. Pewnie te wszytkie poduszki pompowane powodują zmniejszenie użytkowej części foteli.

Wentylacja jest taka sobie, tzn. działa ale na dolnej części fotela wieje zbyt zimnym powietrzem co jest nieprzyjemne. Ja włączam na krótko żeby schlodzić i zaraz wyłączam.

Kiedyś byłem fanem Subaru i ich technologii stełego napędu 4x4. Jak już spadł śnieg to fajnię się tym driftowało po lotniskach i szerokich torach.
Teraz jeżdżę ośką i w 99% przypadków daję sobie radę, również podjeżdząjąc na narty. Wymaga to pewnej strategii, utrzymania prędkości, uważnego parkowania etc. ale da się.
Choć czasem brakuje mi tego luzu zatrzymania się w kopnym śniegu żeby kogoś przepuścić a potem spokojnie pojechać dalej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Teraz to ja raczej oczekuję że SUV-y będą mnie przepuszczać pod górkę, choć z tym różnie bywa bo coraz więcej tych pseudo terenówek jest ośkami.

Paradoksalnie ruszanie hybrydą wymaga większej uwagi niż dieslem, "kopniak" z baterii szybciej powoduje zerwanie przyczepności kół niż w dieslu.
Danillo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2023, 07:11   #420
castrol
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-01-2023
Skąd: Józefosław
Model: S-Max ST Line
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2022
Postów: 64
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał batiso Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zastanawiam się nad wymianą mojego S-Maxa 4x4 2.0 TDCi 2016 na nowszego z rynku krajowego lub zagranicznego.
Podziele się wrażeniami ze swojego punktu widzenia, czyli posiadacza ST-Line z silnikiem 2.0 i napędem AWD.

Cytat:
Rozrzut mam duży bo bardziej podoba mi się ST-Line, a Vignale oferuje większy komfort, 4x4 lub hybryda.
Ja zdecydowałem się na ST-Line, bo zdecydowanie bardziej mi się podobał. Jak kupowałem swojego, to Vignale też były dostępne, ale wizualnie one do mnie nie przemawiały. Stąd wybór wersji ST-Line właśnie. Nie ukrywam, że też*zależało mi na napędzie AWD.

Cytat:
2) w ST-Line jest dużo twardsze zawieszenie ? jak z komfortem ?
Nie jeździłem wersją Vignle więc nie mam jak porównać. Ale mogę porównać ST-Line do poprzednio posiadanych nowych aut w postaci Renault Scenic czy C4 Picasso, które były dużo bardziej miekkie. I zdecydowanie ST-Line wygrywa, mimo, że ma wyczuwalnie twardsze zawieszenie, to jest bardzo komfortowy. Uważam, że jak na tak ciężkie auto twardsze zawieszenie sprawuje się znacznie lepiej. Żeby nie było, to żadne dziury są mu nie straszne, a mieszkam w okolicy gdzie drogi pozostawiają wiele do życzenia i czasami muszę jeździć drogą gdzie jest dziura na dziurze. Zawieszenie naprawdę wszystko ładnie wybiera, i nie czuć tego za bardzo w środku. Dodatkowo to auto naprawdę świetnie się prowadzi - już wiem co to jest to legendarne prowadzenie Forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tutaj jest zdecydowanie lepiej niż w dwóch wspomnianych francuskich poprzednikach. Układ jezdny jest naprawdę precyzyjny, a sama jazda jest przyjemnością. Nie wróciłbym do bardziej miekkiego zawieszenia. Tutaj w ST-Line jest wg mnie wszystko dobrane idealnie i zestrojone z sobą tak jak zestrojone być powinno.

Cytat:
Ostatecznie skłaniam się do Vignale i dokupić mu elementy z St-Linie tylko trzyma mnie napęd na 4x4. Co sądzicie ?
Mi też zależało na napędzie AWD. Ciągne Fordem przyczepę kempingową, więc uważałem, że AWD się przyda. Do tego w mojej okolicy zimą nikt niczego nie odśnieża więc też uznałem, że AWD zrobi robotę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mi niczego z wyposażenia w ST-Line nie brakuje, ale z opcji dodatkowych mam skórzaną tapicerkę. Fakt latem może wentylacja foteli się przydać, ale jak piszą poprzednicy to działa ona trochę kulawo. Samo wyciszenie auta dla mnie jest wystarczające i auto jest wyciszone naprawdę bardzo dobrze.

Ostatnio edytowane przez castrol ; 29-11-2023 o 07:14
castrol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.