Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-12-2015, 14:06   #4281
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Odpowiem Ci jednoznacznie na Twoje wątpliwości odnośnie posiadania modułu BT. Jeśli po włączeniu systemu audio masz ekran z tą ikonka (zał. nr1), to masz BT w aucie. Jeśli fotka jak w zał. nr2, to nie masz.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.JPG (44.6 KB, 56 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2.JPG (52.8 KB, 54 wyświetleń)

Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2015, 14:46   #4282
lares7106
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-10-2011
Model: ford mondeo
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2005
Postów: 45
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
lares - wnioskując z informacji, które ostatnio na temat Denso wertuję, to pewnie padł moduł DVD, który jest integralną częścią systemu, i bez którego panel Denso nie działa. Nic więcej niestety nie pomogę. Ale jeśli przyjmuje jeszcze płyty (=jest zasilanie), to może da się reanimować.
Mogę wkładać płytę DVD do napadu, płyty cd w kieszeni zmieniarki tez sie kręcą.

Nie działa radio, płyta cd w panelu wewnątrz, oraz brak obrazu. Wentylacja i klima działa normalnie.

Czy od płyty moglo się to wszystko zepsuć ? Przecież nawet jakby format był zły to wyskoczylaba informacja ze nie czyta płyty. A tak zaczytalo płytę i wszystko zgasło.

Czy taki panel DVD można dostać w łatwy sposób ?
lares7106 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2015, 14:56   #4283
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał lares7106 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy taki panel DVD można dostać w łatwy sposób ?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

A to czytałeś?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

i to?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________

668855686

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 31-12-2015 o 15:04
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2015, 15:38   #4284
Ekhangel
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 21-12-2015
Skąd: Poznań
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 47
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

A jeżeli mam taką?

W aucie mam zamontowane oryginalne mocowanie na Nokie (cradle) - podobno poprzedni właściciel to dokładał samemu, ale, z tego co czytałem w necie, ten moduł nie ma wpływu na działanie BT. Wersja softu Denso z roku 2006. Rocznik auta 2005.

Ostatnio zrobiłem przywrócenie ustawień fabrycznych (opcja w menu serwisowym, nie pamiętam dokładnej lokalizacji), po którym ikonka telefonu zniknęła, a przycisk PHONE zmienił funkcję. Następnie włączyłem jednak w menu serwisowym BT:VCR, i od tamtego czasu ikonka znowu pali się na stałe, i nie znika po wyłączeniu i włączeniu z powrotem radia (więc nie jest tak, że "wymuszam" jej pojawianie się, na co zwrócono wcześniej uwagę w tym temacie).

W każdym razie, w dalszym ciągu żaden telefon nie widzi żadnego FORD AUDIO, a sprawdzam regularnie od dobrych kilku dni. Spróbuję jeszcze ten akumulator odłączyć... Mam co prawda PIN do Denso, ale wolałbym tę operację zostawić na koniec, bo też się już naczytałem o awariach modułu po utracie zasilania.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC_0269.jpg (94.2 KB, 40 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Ekhangel ; 31-12-2015 o 15:43
Ekhangel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2015, 15:57   #4285
Sławko1910
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 17-12-2015
Skąd: łódź
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 13
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Witam dziś odebrałem Swoje Denso z naprawy , lecz dalej wygląda tak samo. obraz który pojawia się po włączeniu wygląda tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy ktoś z Was miał podobny problem i poradził sobie z tym ?a może wiecie co dolega Radyjku ? za wskazówki będę wdzięczny!

Ostatnio edytowane przez Sławko1910 ; 03-03-2016 o 18:35
Sławko1910 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2015, 15:59   #4286
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał Ekhangel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jeżeli mam taką?
To po prostu nie masz BT/VC i tyle, bo masz (patrz załącznik)

Cytat:
Napisał Sławko1910 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam dziś odebrałem Swoje Denso z naprawy , lecz dalej wygląda tak samo.
A co na to gość któremu wysłałeś sprzęt do naprawy? Po rzekomej naprawie sprawdzał go jakoś?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.jpg (101.2 KB, 51 wyświetleń)
__________________

668855686

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 31-12-2015 o 16:02
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2015, 16:06   #4287
Sławko1910
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 17-12-2015
Skąd: łódź
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 13
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

nie miał możliwości sprawdzenia w żadnym autku...powiedział że będzie naprawiał do skutku i wybrnie z tego ,bo już miewał takie przypadki ,gdzie udało Mu sie to naprawić... nie chce tylko dać sobie przetłumaczyć ze Radio powinno witać Mnie kodem do wpisania , a nie tym obrazem który Mnie wita....
Sławko1910 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2015, 16:14   #4288
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] cóż Ci mam odpisać? Pozostaje tylko to:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2015, 16:19   #4289
Sławko1910
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 17-12-2015
Skąd: łódź
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 13
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

heh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.a szkoda że Nikt nic nie wie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo to chyba częsta usterka tego Fantastycznego Radia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sławko1910 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2016, 17:25   #4290
lares7106
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-10-2011
Model: ford mondeo
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2005
Postów: 45
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Podzielę się z Wami moją przygodą z mapami i rzekomo Polskim Menu dla systemu DENSO pobranym ze strony [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].
O tym jak człowiek zaczyna trzeźwo myśleć po fakcie dokonanym, dowiecie się poniżej.

Od razu przestrzegam wszystkich aby nie próbowali robić podobnych modyfikacji na oprogramowaniu wrzuconym przez kogoś do sieci.

Mając ostatnio kilka dni wolnego, postanowiłem odświeżyć starą płytę z mapami bo zaczęła odmawiać posłuszeństwa, a przy okazji naciąłem się
na sterownik z Polskim menu, z bardzo łatwą instrukcją obsługi i instalacji - no i się pokusiłemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dlaczego się pokusiłem i myślałem że to się uda ? a to dlatego że po serwisie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] krążą filmy z Polskim menu w Fordach, jest też firma, lub teraz może i firmy robiące takie modyfikacje i uznałem że ktoś zdobył magiczne oprogramowanie i wrzucił je na chomika - tak przecież bezinteresownie, czemu nie?

Nagrany na płytę soft okazał się syfem który o włos nie uwalił mojego napędu DVD.
Dlaczego o włos ? - z forum po całej sprawie dowiedziałem się że gdybym dopuścił się instalacje oprogramowania do końca,
zablokowałbym napęd z bagażnika na amen, bo do tego dąży ta wstawka. Co wrzucający na chomikuj.pl chciał uzyskać? - Nie wiem, nie będę próbował się z nim skontaktować, być może odwiedza forum i ten wątek? więc jeśli to czytasz to pamiętaj że karma wraca, kiedyś może wspomnisz te słowa.

Instalacja tego dziadostwa w moim przypadku nie powiodła się, gdyż w momencie załadowania się płyty, ekran w samochodzie
zaczął wariować, pokazały się dziwne pasy, przeplatane tabelkami z różnymi wartościami, pomyślałem że jest coś nie tak i odruchowo zgasiłem samochód przerywając postęp wgrywania i wyjąłem płytę z napędu w bagażniku. Skutkiem ubocznym tej próby udoskonalenia swojego samochodu stało się
unieruchomienie wyświetlacza nawigacji - czarny ekran. Ekran nie dawał żadnych śladów życia, podobnie radio, płyta CD w panelu, jak i zestaw głośnomówiący. Korzystając z rad kolegi z forum Mariusza, któremu jestem bardzo wdzięczny za cenne wskazówki udało się ożywić wszystkie wymienione funkcje. Wcześniej wspomniane przerwanie instalacji oprogramowania nie zablokowało napędu i mogłem wkładać i wyciągać zamontowaną płytę CD. Osoby z forum które zainstalowały oprogramowanie w całości nie mogły z włożoną płytą zrobić już niestety nic. Otrzymany od Mariusza prawidłowy soft naprawił to co plik z chomikuj.pl zdążył zepsuć.
Jeszcze jedna mała wzmianka. Wypalony soft z oprogramowaniem dopiero przy ósmej kopii płyty DVD uruchomił się. Tu również podziękowania dla
Mariusza za to że kazał mi próbować na rożnych nośnikach, różnych firm płyt od CD,DVD, CDRW i DVDRW gdyż pod nagraniu czwartej płyty byłem pewny że to się nie uda, bo nic na to nie wskazywało. Płytą która odpaliła poprawny
soft do nośnik firmy maxell DVD+R - szybkość zapisu x2 w programie IMGBURN ( może komuś przyda się tego typu informacja ). Na chwilę obecną wszystko działa jak należy.
Zestaw głośnomówiący, radio i wyświetlacz działają tak jak wcześniej. Nigdy już nie będę próbował urozmaicać auta czy to komputera z nieznanego źródła.Przestrzegam Was na zapas, gdyż sprawdziłem to na własnej skórze i wiem ile to nerwów kosztuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzięki Mariusz za rady, poświęcony czas i bezinteresowną pomoc, bardzo Cię za to właśnie cenię, niechaj Cię omijają wszelkie usterki! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Służę pomocą na przyszłość!
lares7106 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
denso , focus , ford , map , nawigacja , radio , s-max , tmc



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.