Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-07-2015, 13:08   #421
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,944
Domyślnie Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?

Hella i ATE tylko sprzedaja, lepiej kupic prosto od producenta np. Textar.

__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2015, 13:17   #422
Lewian
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 19-03-2013
Skąd: Poznań
Model: Audi A4 B9
Silnik: 2.0 TFSI Ultra Quattro
Rocznik: 2017
Postów: 210
Domyślnie Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A gdzie Ferodo, Textar, Zimmermann, które są tańsze w wiekszości przypadków a jakościowo biją te firmy na głowę ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lewian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2015, 08:52   #423
Chomiczek
ford::average
 
Avatar Chomiczek
 
Imię: Luk
Zarejestrowany: 12-01-2014
Skąd: Będzin
Model: Ford S-Max Titanium S Lunar Sky (7 Osob.)
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 157
Domyślnie Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?

Witam, myślałem,ze do nastepnej zmiany klocków nie bede tu wracał ale niestety mam problem. Mam teraz klocki ebc green stuff i tarcze Zimermann i po przejechaniu jakichś 10 -15tyś. Zaczeły się problemy z hamowaniem, Dziś musiałem troszke przycisnąć i było więcej hamowań niz zwykle. Uspokoiłem troszke jazdę i zauważyłem po wcisnięciu pedału praktycznie brak hamulca, dość mocno śmierdzą tak jakby się zagotowały, Ta ostrzejsza jazda miała miejsce na odcinku 10km więc jest to dla mnie dziwna sytuacja, wcześniejsze klocki ferodo były sporo tańsze ale takie rzeczy się nie działy czym to może być spowodowane ?? Jak macie jakies pomysły to piszcie a w szczególności proszę o opinie pawpor, bo u kolegi zostały one nabyte więc moze więcej wiedzieć na ten temat.
Chomiczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2015, 11:08   #424
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?

Płyn hamulcowy może się zagotował ? Wymieniałeś go od nowości auta?
__________________
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2015, 11:44   #425
pawpor
ford::advanced
 
Avatar pawpor
 
Zarejestrowany: 12-10-2006
Skąd: Rybnik/Kraków
Model: Alfa 159 SW
Silnik: 2.4 JTDm
Rocznik: 2006
Postów: 456
Domyślnie Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?

Zobacz czy Ci się zaciski nie zapiekają... Zaciski Ate mają taką konstrukcję, że jak się ich dokładnie nie oczyści przy wymianie klocków na nowe to cały bród wchodzi w środek zacisku i blokuje prowadnice. Efekty takiego zaniedbania są właśnie takie, jak opisujesz
pawpor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2015, 14:44   #426
Chomiczek
ford::average
 
Avatar Chomiczek
 
Imię: Luk
Zarejestrowany: 12-01-2014
Skąd: Będzin
Model: Ford S-Max Titanium S Lunar Sky (7 Osob.)
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 157
Domyślnie Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?

kordyl płyn byl wymieniany 15 miesięcy temu.
pawpor po 3godzinach wsiadłem do auta i wszystko było ok czy jest możliwe żeby przez ten czas zapieczony zacisk puścił ? Chyba wymienie jeszcze raz płyn hamulcowy i sprawdzę te zaciski, chociaż podobno były dobrze wyczyszczone. Dzieki za pomoc bede kombinował
Chomiczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2015, 16:30   #427
pawpor
ford::advanced
 
Avatar pawpor
 
Zarejestrowany: 12-10-2006
Skąd: Rybnik/Kraków
Model: Alfa 159 SW
Silnik: 2.4 JTDm
Rocznik: 2006
Postów: 456
Domyślnie Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?

Nie, nie jest możliwe aby zacisk puścił. Trzymający zacisk powoduje cały czas grzanie klocków i wystarczy trochę bardziej dynamiczny przejazd aby przegrzać układ całkowicie...

Przy sprawdzaniu zacisku zwróć szczególną uwagę na:
- prowadnice zacisku
- tłoczki - tutaj polecam zaopatrzyć się w smar to tłoczków (syntetyczny), i za pomocą strzykawki przy wysuniętym tłoczu wstrzyknąć trochę smaru dookoła tłoczka i wtedy wcisnąć go z powrotem

Ostatnio edytowane przez pawpor ; 14-07-2015 o 16:32
pawpor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2015, 18:57   #428
Chomiczek
ford::average
 
Avatar Chomiczek
 
Imię: Luk
Zarejestrowany: 12-01-2014
Skąd: Będzin
Model: Ford S-Max Titanium S Lunar Sky (7 Osob.)
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 157
Domyślnie Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?

Cytat:
Napisał pawpor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie, nie jest możliwe aby zacisk puścił. Trzymający zacisk powoduje cały czas grzanie klocków i wystarczy trochę bardziej dynamiczny przejazd aby przegrzać układ całkowicie...

Przy sprawdzaniu zacisku zwróć szczególną uwagę na:
- prowadnice zacisku
- tłoczki - tutaj polecam zaopatrzyć się w smar to tłoczków (syntetyczny), i za pomocą strzykawki przy wysuniętym tłoczu wstrzyknąć trochę smaru dookoła tłoczka i wtedy wcisnąć go z powrotem
A jestes w stanie przygotować mi jakis zestawik płynu hamulcowego do mojego s maxa i ten smar do tłoczków bo bym od razu zakupił i nie pieprzył sie z szukaniem.
Chomiczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2015, 11:00   #429
pawkozo
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-12-2014
Model: Focus kombi
Silnik: 1.5
Rocznik: 2019
Postów: 16
Domyślnie Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?

A czy prowadnicę w przednim zacisku trzeba smarowac? S-max 2012
pawkozo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2015, 11:39   #430
Mad(S-)Max
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 05-04-2014
Skąd: Poznań
Model: Ford s-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 15
Domyślnie Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?

Witam kolegów i koleżanki, chciałbym podsumować 20000km eksploatacji zestawu TRW. Samochód eksploatowany głównie przez małżonkę która jeździ dość dynamicznie ale asekuracyjnie, auto eksploatowane w stosunku 60/40 trasa/miasto gdyż dojeżdża nim codziennie do pracy ok 25 km w jedna stronę. W mieście jak zauważyłem dość dużo jeździ delikatnie ale długo hamując co"probably" spowodowało wytrącenie wspomnianych w postach powyżej "Cementytów"? i na tarczach pojawiły się wżery, rowki, nierównomierne zużycie, klocki zużyte w nieco ponad 50% tarcze w 30% od wartości nominalnych. Ponadto zimne straszliwie jazgoczą szczególnie przy delikatnym hamowaniu na parkingach przy powolnych manewrach, a tuż przed zatrzymaniem da się słyszeć również basowy zgrzyt wyczuwalny fizycznie wibracją na całym aucie. Przy hamowaniu z większych prędkości jest całkiem ok. siła hamowania zadowalająca, ABS włącza się dość powściągliwie opony Fulda EcoControl 215/60/16 (Oponki polecam), nie przyprawiły mnie o jakieś krytyczne sytuacje na drodze. Reasumując chyba jednak jest to produkt średniej jakości przy zakupie pożałowałem ok 150 pln więcej za komplet ATE który równolegle zakupił mój kolega do Corolli Verso i przy podobnym przebiegu nie ma żadnych uwag. Jest to moja subiektywna ocena i nadmienię że w tego typu testach nie jestem ekspertem Top Gear tylko zwykłym użytkownikiem i kończąc w dwóch słowach nie polecam TRW.
Mad(S-)Max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.