Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-02-2018, 13:55   #4631
emte3
ford::advanced
 
Avatar emte3
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 17-03-2015
Skąd: Dolny Śląsk
Model: KUGA ST LINE X AWDi S MAX II
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2020 i 2016
Postów: 210
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Takie rozumowanie to przykład "słodkich cytryn":.
Nie bardzo rozumiem co to ma wspólnego z mniejszym bagażnikiem w MK5...

Cytat:
Napisał Pitol321 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jednak mimo rodziny 2+2+Labrador, częstych prawie 1000km podróży do Polski, spokojnie mieszczę się w MK5 Liftbacka - pod deską bagażnika...
My w tym celu mamy autobus w postaci S Maxa, a i nasz Lab też wygodnie podróżuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał pitekantrop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja się w ogóle zastanawiam po co komu kombi zamiast hatchbacka.
A po co komu skarpety jak onuce tę samą rolę spełnią Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał marioromario Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to spróbuj włożyć na luźno do środka 3 osoby + 3 rowery (przednie koła odkręcone I też w środku), No I jeszcze jakieś mniejsze plecaki dla każdego.
Otóż to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał marioromario Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W MKIV Kombi nie miałem z tym żadnych problemów. W MKV jeszcze nie próbowałem.
.
Tutaj już tak łatwo nie będzie.

btw. Mondeo, to mój "wół roboczy", to mnie ma służyć, a nie ja jemu. Kombi jest mi niezbędne i ma zarobić na swoje utrzymanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozmawiamy o wymiarach bagażnika względem poprzedniego modelu, to i spostrzeżenia i uwagi mam takie.
Poza tym więcej mankamentów nie zauważyłem, tysiące km połykam nim w miarę komfortowych warunkach.
Na siłę mógłbym szukać dziury w całym, ale jako "fordziaż" wiedziałem co biorę i nie żałuję.

ps. to moje własne auto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

emte3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2018, 14:54   #4632
Hrdcr_real
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 18-06-2016
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK5 ST-Line
Silnik: 2,0 Tdci PS
Rocznik: 2017
Postów: 209
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Panowie pytanie,

w ASO blacharskim stwierdzili zapocenie między skrzynią a silnikiem. Posiadam PS, auto z czerwca 2017 przebieg 22tys głównie po autostradzie - czy ktoś miał podobny problem?
Hrdcr_real jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2018, 15:00   #4633
pitekantrop
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-11-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 82
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał marioromario Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to spróbuj włożyć na luźno do środka 3 osoby + 3 rowery (przednie koła odkręcone I też w środku), No I jeszcze jakieś mniejsze plecaki dla każdego.

W MKIV Kombi nie miałem z tym żadnych problemów. W MKV jeszcze nie próbowałem.

Prawda. Miejsce na roletę = duży plus. U mnie roleta nie ujrzała światła dziennego od momentu pierwszego schowania. Zapomniałęm o niej. W MKIV zawsze był z nią kłopot.
A o bagażniku rowerowym nie słyszał? Takie coś na hak, za pomocą czego przewozi się rowery w cywilizowanych krajach.

No chyba, że chcesz razem z pasażerami zostać zmasakrowanym przez te rowery w razie W, to proszę bardzo.
pitekantrop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2018, 17:46   #4634
siebek
ford::advanced
 
Avatar siebek
 
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Norwegia
Model: Volvo V90 T8
Silnik: 2.0 T8 390KM
Rocznik: 2019
Postów: 468
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Jakby ludziom nie było kombi potrzebne to nikt by takich samochodów nie robił. Ja przez 98% czasu wożę powietrze ale raz do roku przydaje się przestrzeń ponad roletą.
__________________
1994 Peugeot 106 1.1 60KM -> 2003 Mazda 6 GY 1.8 120KM -> 2007 Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi 125KM Titanium HB -> 2015 Ford Mondeo Mk5 2.0TDCi 150KM Titanium X Kombi -> 2019 Volvo V90 T8 Inscription 390KM
siebek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2018, 19:16   #4635
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Niby 2 minuty roboty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zrobiłby to w minutę, gdyby zainwestował w elektryczny wkrętak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2018, 20:46   #4636
marioromario
ford::beginner
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 14-12-2013
Skąd: zabrze
Model: Mondeo Vignale Magnetic Grey
Silnik: 2.0 BiTDci
Rocznik: 2017
Postów: 42
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał pitekantrop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A o bagażniku rowerowym nie słyszał? Takie coś na hak, za pomocą czego przewozi się rowery w cywilizowanych krajach.

No chyba, że chcesz razem z pasażerami zostać zmasakrowanym przez te rowery w razie W, to proszę bardzo.
A ten znowu czepia się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. żart

Jasne, że słyszał. Mam taki na dwa rowery, bo normalnie tyle mi potrzeba.
Czasami jak wyjazd blisko, albo spontaniczny, to dzięki opcji kombi nie trzeba się pierdzielić w haki,bagażniki, brudne rowery przy złej pogodzie i zwiększone spalanie.

Ostatnio edytowane przez marioromario ; 14-02-2018 o 20:49
marioromario jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2018, 20:59   #4637
pitekantrop
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-11-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 82
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Ja jestem pewien, że zwłaszcza we flotach kombi są kupowane z przyzwyczajenia, "na zaś". Nawet na targach, gdzie handlowcy często wożą jakieś kartony, jeszcze nie widziałem kombi załadowanego na tyle pod sufit, żeby to nie weszło do liftbacka. No ale co kto lubi, zauważam tylko pewną ciekawostkę. To tak jak kupowanie samochodu klasy D/E do jazdy prawie wyłącznie po mieście - fanaberia, ekstrawagancja, ale kto bogatemu zabroni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pitekantrop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2018, 22:01   #4638
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał pitekantrop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To tak jak kupowanie samochodu klasy D/E do jazdy prawie wyłącznie po mieście - fanaberia, ekstrawagancja, ale kto bogatemu zabroni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gruby nie zawsze się mieści w C. A z wiekiem grubych coraz więcej. Mam w rodzinie takiego, co zaczyna się mieścić dopiero w mondeo.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2018, 06:51   #4639
marioromario
ford::beginner
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 14-12-2013
Skąd: zabrze
Model: Mondeo Vignale Magnetic Grey
Silnik: 2.0 BiTDci
Rocznik: 2017
Postów: 42
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał pitekantrop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja jestem pewien, że zwłaszcza we flotach kombi są kupowane z przyzwyczajenia, "na zaś". Nawet na targach, gdzie handlowcy często wożą jakieś kartony, jeszcze nie widziałem kombi załadowanego na tyle pod sufit, żeby to nie weszło do liftbacka. No ale co kto lubi, zauważam tylko pewną ciekawostkę. To tak jak kupowanie samochodu klasy D/E do jazdy prawie wyłącznie po mieście - fanaberia, ekstrawagancja, ale kto bogatemu zabroni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może i masz racje. Ja nie twierdzę, że moje auto jeździ codziennie zawalone pod sufit. Zdarzy się dosłownie pare razy w roku. Po prostu lubię otworzyć klapę i z łatwością wrzucić cokolwiek i byle jak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z kombi to tak troche jak z dużą ilością koniu pod maską. Nie przeszkadzają, rzadko się z niech w pełni korzysta, ale dobrze mieć pod rękąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja wybrałem Forda/kombi bo również podoba się.
marioromario jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2018, 10:06   #4640
pitekantrop
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-11-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 82
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Ciekawe tylko co autor kombi miał na myśli z tymi wykropkowanymi ledami zamiast pasków... I dlaczego zrezygnował z ledowych kierunkowskazów...
pitekantrop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.