Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-02-2016, 11:39   #41
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Diody led w miejsce postojówek W5W

Widzę, że jesteś tak przekonany do tego o czym piszesz, że nawet przytoczenie tutaj przepisów nic nie zmieni w Twoim przeświadczeniu o słuszności podjęcia decyzji o założeniu LED-ów w miejsce H7. A jeszcze "deb... nieodpowiedzialny" diagnosta potwierdza Twoje przekonania.
Mam nadzieję, że możesz chociaż przeczytasz na kloszu dla jakiego źródła światła homologowany jest reflektor.
Gorąco życzę Tobie abyś nie spotkał na drodze przeszkody, której zwyczajnie nie zauważysz w nocy z powodu genialnego pomysłu, jaki zastosowałeś w samochodzie jeżdżącym bądź co bądź po drogach publicznych. Czyli wraz z innymi uczestnikami ruchu.

Brak mi więcej słów i kończę temat bo nie widzę możliwości dalszej polemiki.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

BTW
Ale, żeby nie być zamkniętym na "nowinki" i być może rzucać bezpodstawnie negatywne opinie i wygłaszać błędne tezy masz szansę udowodnić, że masz rację. Wrzuć zdjęcia "na ścianie" jak wygląda rozkład światła, granica światło cienia itp. dla tych LED-ów. Oczywiście z porównaniem normalnych H7. Pomiarów co do samooślepiania i oślepiania innych nie jesteś w stanie wykonać (niestety).

BTW2
Jestem użytkownikiem MK4 z Led-ami dziennymi fabrycznymi i nie mam zamiaru ich wydłubywać (jak napisałeś) tylko z powodu tego, że podczas włączonych świateł mijania H7, ledy święcą jako pozycyjne (przyciemnione). Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2016, 13:41   #42
pablos79
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-07-2014
Skąd: Łódź
Model: Focus 2 MK2 FL
Silnik: 1.6 16V TI-VCT
Rocznik: 2008
Postów: 191
Domyślnie Odp: Diody led w miejsce postojówek W5W

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ,
chyba mnie nie zrozumiales - ja nie mam absolutnie checi i ochoty przed nikim sie tlumaczyc, zalozylem sobie oswietlenie ledowe zeby dopelnic reszty - moje auto ma w polowie led co jest juz fabryczne i bardzo rzadko spotykane w EU w focusie,
takie oswietlenie jest znacznie bardziej skuteczne niz normalne zarowki, za 10 zł, alo nawet taki philips bluevision za ponad 200.

->btw: widze jak rozklada sie swiatlo codziennie jak parkuje w parkingu podziemnym i rozklad jest idealny i rowniutki,
wiesze prawdopodobienstwo jest trafienia w cos na zarowkach, bo emituja slabsze swiatlo niz takich,

widze ze Ty jestes z tych osob ktore twierdza - zarowka a wszystko inne jest zle i koniec.
zreszta gdyby bylo to takie super zadna firma nie rozgladalaby sie za rozwiazaniami typu xenon, bixenon, led i nawet teraz w bw oswietlenie laserowe.
a soczewki sa do tego przystosowane co widac na ich oznaczeniach - do xenonu oraz leda - na podstawie takich oznaczen co bylo sprawdzane mialem podbijany dowod rej.

nie planuje nawet nikomu sie tlumaczyc, mam zainstalowane, jestem zadowolony, roznice widze ogromna, nikomu tym nie przeszkadzam i koniec kropka.
tak samo jak LED DRL ktory posiadam i ktory nie jest z przedzialu cen do 500zł tylko wyzej, dziala znakomicie i zgodnie z prawem, w momencie wykrycia napiecia z lamp mijania, wylacza sie. moze sie wylaczac albo conajmniej przygasac, ale nie powinien swiecic na 100% kiedy chodza mijania.

zreszta wedle powiedzenia: wolnosc Tomku....
chcesz zarowki masz zarowki, ktos inny chce xenon - ok byle innym tym nie przeszkadzal, ja nie właże z buciorami do kogos innego i nie krytykuje ze ktos sie narobil, nawet nie wiesz ani nie widziales jak to chodzi ale krytykowac musisz koniecznie.
__________________
Focus 2 MK2 FL TiVCT 115 -> 145 KM
PantherBlack
pablos79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2016, 15:22   #43
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Diody led w miejsce postojówek W5W

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , tak jak się spodziewałem, że nie zrozumiałeś tego co napisałem. Wbrew temu co się tobie wydaje jestem zwolennikiem led-ów i tez mam pozakładane wszędzie tam gdzie to możliwe i tam gdzie dopuszczają to przepisy. Niestety (lub całe szczęście) te przepisy również regulują jakie źródła światła mogą być zastosowane w oświetleniu głównym a szczególnie w światłach mijania.
To co piszesz o jakości świecenia świateł mijania to są twoje subiektywne odczucia nie poparte żadnymi pomiarami.
Na koniec udowodnij, że zastosowana przez ciebie "żarówka H7 LED" ma homologację a reflektor, który posiadasz oprócz homologacji na H7 ma również na Twój wynalazek.
Podziel się również informacją, gdzie zakupiłeś te LED-y H7. Może się też skuszę...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tym: "wolnoć Tomku..." to chyba żart.
Dyskusja robi się w gatunku tych akademickich i nie ma to najmniejszego sensu, jeśli można sobie przepisy interpretować swobodnie.
Jeśli przedstawisz homologację to przyznam Tobie rację. W przeciwnym wypadku dyskusja nie ma sensu. Z mojej strony wyczerpałem temat.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.