Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-09-2021, 17:19   #41
michałek
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-01-2019
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK4
Silnik: 150km EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 422
Domyślnie Odp: Czy ktoś z Was już zakładał sobie retrofity LED

Z tymi ledami to niestety kłopot z homologacją. Coraz więcej widzę aut z założonymi ledami w stare lampy. Mam znajomego z drogówki, nie ma litości, zabierają dowód, mandat i co tylko. Jak ma dobry humor, to przymyka oko na ledy w soczewkach. Sprawdzą oznaczenie na lampie. No i ubezpieczalnie, nie wiadomo kiedy się ktoś przypieprzy po wypadku.
Inna sprawa, jakoś tych żarówek LED jest raczej kiepska, głównie niejednorodna smuga (plamy), po takich za 250 (soczewki w nissanie) doszedłem do wniosku, że chyba 600zł za philipsy trzeba dać. To już lepiej założyć*oryginały forda: statyczne full ledy, czy led/H1 są bez stabilizacji dynamicznej, tylko pokrętło.

michałek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2021, 18:07   #42
jalboss
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 02-02-2020
Skąd: Świony
Model: Focus
Silnik: 1,0 125 KM
Rocznik: 2020
Postów: 32
Domyślnie Odp: Czy ktoś z Was już zakładał sobie retrofity LED

Cytat:
Napisał pella1989 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Związku z czym postanowiłem zakupić halogeny OSRAM NIGHT BREAKER LASER H7, +150%.
Miałem je w SX4. Bardzo dobre żarówki, ale ich żywotność jest krótka. Jako podstawowa lampa (SX4 nie miał świateł dziennych) wymieniałem je dwa razy w roku.
jalboss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2021, 18:09   #43
michałek
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-01-2019
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK4
Silnik: 150km EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 422
Domyślnie Odp: Czy ktoś z Was już zakładał sobie retrofity LED

Cytat:
Napisał jalboss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale ich żywotność jest krótka.
A w foce właśnie te dają radę. Wymieniam raz w roku dla pewności. Nigdy mi się nie spaliły ale wziąć trzeba pod uwagę, że nie robią za dzienne!
michałek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2021, 11:03   #44
michałek
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-01-2019
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK4
Silnik: 150km EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 422
Domyślnie Odp: Czy ktoś z Was już zakładał sobie retrofity LED

No to się czegoś nauczyłem.

Mam dwa reflektory z poziomowaniem statycznym. Poziomowanie od pokrętła działa. Zrobiłem okablowanie do HCM. Nie robię poziomowania dymamicznego bo nie trzeba.

I tak:

Problem #1 który wszyscy mają i jak na razie nikt go elegancko nie rozwiązał: migotanie drogowych po włączeniu silnika.
To akurat nie jest zagadką, regulacja PWM służy stabilizacji napięcia, żeby żarówki nie migały i dłużej działały. Tyle że, nie idzie tego wyłączyć!
Mam konfiguracje do trzech aut z LEDami statycznymi:
BCM:
JUST-14B476-BCE (2018, STline, AutoHighBeam, LED dymaniczne)
JUST-14B476-BCE (2018, bez AutoHighBeam, LED dymaniczne)
JUST-14B476-BCJ (2019, bez AutoHighBeam, LED bez poziomowania dynamicznego)
JUST-14B476-BCH (2018, halogeny)

To, że do ledów jest inny BCM mnie nie dziwi, w LEDach linia HighBeam służy za zasilanie (to drugi problem) a światła drogowe nie dostarczają prądu (jak w halogenach) tylko służą za sygnał napięciowy załączający światła czym zajmuje się drajwer w reflektorze, praktycznie nie płynie tam prąd (może 100mA) więc znając Forda przyoszczędzą na FETcie dużej mocy. Stąd różnica w BCM.
Problem w tym, że ten mój BCM ma gdzieś parametr "Frequency Selection" i zawsze podaje to samo na światła drogowe - 102Hz PWM. Dlatego światła drogowe mrugają. Bułka z masłem to wygładzić ale nie tak jak na jednym forum, gdzie ktoś podłączał ogromne kondensatory. To idiotyzm.


Problem #2 Brak działania "długich"
Założyłem HCM o symbolu JX7B-14D063-AF. Zaczęło działać ale tylko wciśnięcie "na chwilę" czyli dźwignie do siebie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Cóż, pomyślałem sobie, pewnie to ustawione jest na AutoHighBeam (są inne komunikaty po CAN-ie chyba bo nawet w kolumnie kierowniczej jest inna konfiguracja). Ale zanim zająłem się przestawieniem na AHB całego auta pomyślałem sobie, że może trzeba pogrzebać w HCM. No i to był błąd, bo nawet po przywróceniu oryginalnej konfiguracji to co działało przestało -#smutek
W necie i forscanie nie ma dekodowania do HCM, nie ma też procedury kalibracji (może w UCDS?)
Co się uszkodziło? HCM czy kontrolery w LEDach? Sprawdzę jak kupię duplikaty. Jeden ważny wniosek:
Najprawdopodobniej, HCM jest inny z AHB i bez AHB. Dziwne bo tu nic nie oszczędzają ale bardzo podobne auta z tego samego okresu HCM:

JX7B-14D063-AF (2018, STline, AHB, LED dymaniczne)
JX7B-14D063-AG (2018, bez AHB, LED dymaniczne)

Moduły HCM mają też inną konfigurację, a próba wgrania tej innej kończy się błędem niekompatybilności.
Dostaję sporo błędów z HCM odnośnie silniczków i poziomowania dynamicznego.
michałek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2024, 02:09   #45
Vito2m
ford::average
 
Imię: Miroslaw
Zarejestrowany: 04-09-2014
Skąd: Chojnice
Model: Ford S max
Silnik: 2,0 l 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 183
Domyślnie Czym się róznią przednie reflektory?

Witam , Mam pytanie odnosnie lamp przednich do Focusa MK4 , jaka jest roznica w lampach MX7B-13E014-CD a lampa JX7B-!3E030 CE ? Czy pierwsza lampa jest pol LED ?Co on posiada innego aniezeli lampa w oznaczeniu JX7B ? Tyle co zauwazylem jedna i druga posiada sterownik tzw jezyka ? Bardzo prosze o pomoc rozszyfrowaniu zagadki , Jezeli fabrycznie byly zwykle lampy , czy mozna zalozyc lampy Full Led , nalezy zrobic jakies przerobki , wtyczka , komputer aby lampy dzialaly ?

Ostatnio edytowane przez Vito2m ; 11-02-2024 o 14:45
Vito2m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2024, 14:39   #46
awierone
ford::beginner
 
Imię: KAMIL
Zarejestrowany: 04-11-2021
Skąd: Inowrocław
Model: Focus
Silnik: 1.5 Ecoblue120
Rocznik: 2018
Postów: 13
Domyślnie Odp: Czy ktoś z Was już zakładał sobie retrofity LED

O ile dobrze kojarzę ta wymieniona jako druga to ta najzwyklejsza lampa w F4 a ta pierwsza ma mijania LED świecący do góry w odbłyśnik. Te zamienisz 1:1 p&p. Do zmiany na jeszcze wyższe trzeba chyba coś dorabiać wiązkę i moduł hcm
awierone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2024, 16:06   #47
michałek
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-01-2019
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK4
Silnik: 150km EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 422
Domyślnie Odp: Czy ktoś z Was już zakładał sobie retrofity LED

Cytat:
Napisał awierone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
trzeba chyba coś dorabiać wiązkę i moduł hcm
Statyczne LED:
Co kto lubi. Opcja dla wytrwałych to HCM, czujniki poziomowania i kable. Opcja dla leniwych, lampy bez automatycznego poziomowania tylko kable i programowanie.
__________________
§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§2 3§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§ 23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23 §23§23§23§23§23§23§23§23§2
michałek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2024, 17:10   #48
ochkarol
ford::amateur
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 10-02-2024
Skąd: Lublin
Model: Peugeot 308 SW T7
Silnik: 1.6 HDI 90 KM
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: Czy ktoś z Was już zakładał sobie retrofity LED

Żeby legalnie jeździć w PL z retrofitami w zwykłych lampach trzeba przyjechać swoim samochodem do Instytutu Transportu Samochodowego, gdzie zbadają parametry reflektorów po zmianie źródła światła. Następnie rzeczoznawca wystawi ocenę techniczną, która potwierdzi, że rozsył światła i inne parametry po zainstalowaniu retrofitów mieszczą się w tolerancjach określonych w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia. Z takim pismem udać się na stację kontroli pojazdów, gdzie uzyska się dopuszczenie retrofitów.
Odpowiednie "kwitki" najlepiej wozić ze sobą w aucie.
--
Pozdrawiam
Karol
ochkarol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.