Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-07-2011, 22:07   #41
Szejk.Ahmed
ford::advanced
 
Avatar Szejk.Ahmed
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-08-2010
Skąd: SZCZECIN
Model: T
Silnik: Najlepszy
Rocznik: 2016
Postów: 310
Domyślnie Odp: Szarpanie, chwilowa utrata mocy podczas przyspieszania [2.0 TDCi]

Cytat:
Napisał Glenroy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pojadę jeszcze na kompa, jak nic nie wylazło to serwis i nowy soft. Mógł byś mi tylko powiedzieć ile taka przyjemność kosztuje? Bo nie wiem na co się przygotować ;>
ja bym odradzał serwis.to właśnie oni mi wgrywali softa i od tego się zaczeło dymienie.lepiej uderz do kumatego mechanika z Ids.napewno taniej to wyjdzie niż serwis

__________________
Szejk.Ahmed jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2011, 12:52   #42
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Szarpanie, chwilowa utrata mocy podczas przyspieszania [2.0 TDCi]

moze to byc problem z wysterowaniem turbo-oraz iloscia paliwa do powietrza a wiec czujnikami ktore steruja maks dawką paliwa do powietrza zassanego do silnika-a tych jest kilka
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2011, 14:08   #43
Glenroy
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-01-2010
Skąd: LPU
Model: Mondeo MK4 TitS
Silnik: 2.0TDCi DW10C
Rocznik: 2012
Postów: 312
Domyślnie Odp: Szarpanie, chwilowa utrata mocy podczas przyspieszania [2.0 TDCi]

Jak obiecałem, pojechałem dzisiaj na komputer do Bosh Service, jako że poprzednie badanie było robione za pomocą laptopa i kabla z alledrogo trochę nie chciało mi się wierzyć, że nic tam w tej elektronicznej mózgownicy nie ma, więc pojechałem na badanie czymś konkretniejszym, dostałem wydruk z trzema błędami, tak jak pisał mjprzem wszystko związane z powietrzem, dokładnie z przepływomierzem, pan z serwisu poinformował mnie, że najprawdopodobniej właśnie zaczyna kończyć swoją egzystencję w moim wehikule i to nim właśnie trzeba by się zająć na początek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wracając do domu, na próbę odpiąłem wtyczkę z przepływomierza, co prawda samochód stracił trochę werwy [ale to podobno normalne] ale na obroty wchodził równo, trochę bardziej ciapowato, ale równo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli jakiś element układanki już mam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Glenroy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2011, 14:59   #44
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Szarpanie, chwilowa utrata mocy podczas przyspieszania [2.0 TDCi]

no to teraz moze sie juz uda temat zamknac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. powodzenia.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2011, 10:32   #45
bobek007
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: Focus II (3d Hatchback)
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 48
Domyślnie Odp: Szarpanie, chwilowa utrata mocy podczas przyspieszania [2.0 TDCi]

Glenroy mam ten sam problem co ty, wlasnie tez uderzam go rozwiazac ja jednak zaczynam od EGR bo wywalil mi blad ze byl zapchany, zobaczymy co z tego wyjdzie...
bobek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2011, 12:54   #46
Glenroy
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-01-2010
Skąd: LPU
Model: Mondeo MK4 TitS
Silnik: 2.0TDCi DW10C
Rocznik: 2012
Postów: 312
Domyślnie Odp: Szarpanie, chwilowa utrata mocy podczas przyspieszania [2.0 TDCi]

Cytat:
Napisał bobek007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Glenroy mam ten sam problem co ty, wlasnie tez uderzam go rozwiazac ja jednak zaczynam od EGR bo wywalil mi blad ze byl zapchany, zobaczymy co z tego wyjdzie...
U mnie EGR podobno jest w porządku, komputer też błędów nie pokazywał z nim związanych, wywaliło mi za to trzy błędy z dotyczące przepływomierza, tak poza tematem drogie to cholerstwo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Glenroy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2011, 11:53   #47
macka
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-02-2009
Skąd: Poznań
Model: Focus mk2, mk3
Silnik: 2.0 TDCi, 2.0 TDCI
Rocznik: 2007, 2012
Postów: 319
Domyślnie Odp: Szarpanie, chwilowa utrata mocy podczas przyspieszania [2.0 TDCi]

Witam,
ja mam trochę inną przypadłość (zdarzyło mi się już dwa razy) a mianowicie na niskich obrotach zaczyna mi szarpać, nie to co u kolegów powyżej że ponad 2500 ppm...u mnie właśnie poniżej, przy ruszaniu. Wymieniłem filtr paliwa (było trochę syfu, auto stało jakiś czas o pustym baku) wyczyściłem i było ok. po 2 tygodniach i przejechaniu ok. 1 tyś km... znów to samo.... stanąłem na poboczu, przetrzymałem jakiś parę minut na ok 3000 ppm i znów było ok. ale po dwóch dniach ta sama przypadłość...niestety mój mechanik jest na urlopie... ale po przemyśleniach , mogą to być zawory?? tzn ten syf się tam przedostał i teraz się przytyka... dziś kupię płyn do przeczyszczenia.. ale może wy coś doradzicie... auto ma przebieg 40 tys km...
macka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2011, 23:25   #48
Glenroy
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-01-2010
Skąd: LPU
Model: Mondeo MK4 TitS
Silnik: 2.0TDCi DW10C
Rocznik: 2012
Postów: 312
Domyślnie Odp: Szarpanie, chwilowa utrata mocy podczas przyspieszania [2.0 TDCi]

Cytat:
Napisał macka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
ja mam trochę inną przypadłość (zdarzyło mi się już dwa razy) a mianowicie na niskich obrotach zaczyna mi szarpać, nie to co u kolegów powyżej że ponad 2500 ppm...u mnie właśnie poniżej, przy ruszaniu. Wymieniłem filtr paliwa (było trochę syfu, auto stało jakiś czas o pustym baku) wyczyściłem i było ok. po 2 tygodniach i przejechaniu ok. 1 tyś km... znów to samo.... stanąłem na poboczu, przetrzymałem jakiś parę minut na ok 3000 ppm i znów było ok. ale po dwóch dniach ta sama przypadłość...niestety mój mechanik jest na urlopie... ale po przemyśleniach , mogą to być zawory?? tzn ten syf się tam przedostał i teraz się przytyka... dziś kupię płyn do przeczyszczenia.. ale może wy coś doradzicie... auto ma przebieg 40 tys km...
Stał o pustym baku? hmmm, to zależy jak długo stał bo bak mógł skorodować od środka [paliwo go przed tym zabezpiecza], może coś z wtryskiwaczami, pompą wysokiego ciśnienia, może ECU coś odbiło i trzeba od nowa wgrać soft? Najpierw jedź na komputer, odczytaj błędy, jeżeli od razu nie pokaże Ci usterki, to przynajmniej będzie jakieś info gdzie zacząć poszukiwania i dalej jak układankę, element po elemencie i dojdziesz do przyczyny awarii. Ja męczyłem się ponad dwa miesiące, komputer w końcu pokazał przepływkę, w poniedziałek jadę jeszcze na sprawdzenie wiązki silnika bo możliwe że gdzieś wilgoć łapie, sprawdzam na razie wszystko co mogę, żeby uniknąć niepotrzebnych kosztów, to samo radzę koledze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Glenroy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2011, 08:37   #49
macka
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-02-2009
Skąd: Poznań
Model: Focus mk2, mk3
Silnik: 2.0 TDCi, 2.0 TDCI
Rocznik: 2007, 2012
Postów: 319
Domyślnie Odp: Szarpanie, chwilowa utrata mocy podczas przyspieszania [2.0 TDCi]

byłem wcześniej na kompie, brak jakichkolwiek błędów...moją uwagę zwrócił fakt, że na jednym z wtrysków była niższa wartość na wolnych obrotach...tzn. trzy miały wartości ok 270 natomiast jeden ok 220....chce podjechać ponownie na kompa jak mi znów zacznie szarpać i wtedy zrobić odczyt...
macka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2011, 13:02   #50
Glenroy
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-01-2010
Skąd: LPU
Model: Mondeo MK4 TitS
Silnik: 2.0TDCi DW10C
Rocznik: 2012
Postów: 312
Domyślnie Odp: Szarpanie, chwilowa utrata mocy podczas przyspieszania [2.0 TDCi]

Cytat:
Napisał macka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
byłem wcześniej na kompie, brak jakichkolwiek błędów...moją uwagę zwrócił fakt, że na jednym z wtrysków była niższa wartość na wolnych obrotach...tzn. trzy miały wartości ok 270 natomiast jeden ok 220....chce podjechać ponownie na kompa jak mi znów zacznie szarpać i wtedy zrobić odczyt...
Najlepiej było by, żeby zabrać serwisanta z komputerem na przejażdżkę i mieć odczyty parametrów w czasie rzeczywistym. Skoro komputer nie zapisał żadnych błędów to było by to najlepszym moim zdaniem wyjściem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Glenroy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.