Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-07-2007, 12:32   #41
emge74
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-08-2006
Skąd: Elbląg
Model: Mondeo [Mk2]
Silnik: 2,5L V6 / STAG300 LPG
Rocznik: 1997
Postów: 167
Domyślnie

Cytat:
Napisał Slawko
Miałem ustawiona temp. 40st.C .
Dzis zmienilismy na 30.
ja mam temp. ustawioną na 20st.C i absolutnie genialne jest to jak szybko instalacja
przechodzi na LPG - szczególnie wygodne jest jak jeździ się sporo po mieście
z częstymi przystankami

nie odczuwam żadnych problemów z tytułu ustawionej niższej temp.

mimo że przy autokalibracji Stag pozwala na wybranie temp. 30st.C
to potem można temp. bez problemu pociągnąć w dół
to samo z resztą zrobiłem z obrotami

emge74 jest offline  
Stary 09-07-2007, 10:20   #42
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

Dzis własnie doszedłem, ze odwrotnie podłączyli mi reduktor(dopływ wody) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ciekawe co jeszcze znajde Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
 
Stary 09-07-2007, 10:24   #43
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Nie wiem jak w twoim reduktorze Sławko, ale w moim jest ganz egal jak się podłączy te rurki (widziałem rozebrany reduktor i naprawdę nie ma znaczenia w którą stronę ten płyn tam płynie). Ale strzałki są narysowane :-)
llechu jest offline  
Stary 09-07-2007, 10:35   #44
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

u mnie strzałek nie ma, ale wlot jest u góry a wylot na dole, a powinno byc odwrotnie
 
Stary 09-07-2007, 11:17   #45
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

I tak obieg jest wymuszony pompą :-) Sczerze mówiąc nigdy się nawet nie zastanawiałem którą rurą u mnie ta ciecz wlata, a którą wylata.
llechu jest offline  
Stary 11-07-2007, 20:20   #46
figer
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-02-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 146
Domyślnie

No i jestem zagazowany. Nie wiem czy mam sie cieszyc, czy nie :059:
Panowie mapy gazowej mi nie robili, stwierdzili, ze wyreguluja jak przyjade za tydzien po papiery.
Troszke mi szarpie na wolnych obrotach i czasem w czasie jazdy, ale wiem, ze mam do wymiany przewody wysokiego napiecia.
Ogolnie spodziewalem sie, ze bedzie gorzej jezdzil, a tu w sumie oprocz tych niedogodnosci, jedzie jak na benzynie.
Pojezdzimy, zobaczymy.

PS. Slawko, gdzie sie sprawdza na jakiej wersji plytki mam Staga?
__________________
Byla Astra II, jest Galaxy GHIA
figer jest offline  
Stary 12-07-2007, 07:31   #47
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał figer
Slawko, gdzie sie sprawdza na jakiej wersji plytki mam Staga?
oprogramowaniem. W oknie programu diagnostycznego po lewej stronie na dole.
Cytat:
Napisał figer
Panowie mapy gazowej mi nie robili,
mnie tez nie, ale sie tym nie przejmuje, bo sam sobie zrobie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał figer
Troszke mi szarpie na wolnych obrotach i czasem w czasie jazdy,
ja nie mam czegos takiego.
Cytat:
Napisał figer
ale wiem, ze mam do wymiany przewody wysokiego napiecia.
ja jezdze na starych. Nic nie wymieniam.

Co do mapy LPG, to ona sama sie zmienia dynamicznie na bieżąco. Kwestia na poczatku tylko dobrze ustawic mnozniki w całym zakresie oraz prawidłowo zebrać mape benzynową.
 
Stary 12-07-2007, 10:19   #48
figer
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-02-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 146
Domyślnie

Cytat:
Napisał Slawko
Co do mapy LPG, to ona sama sie zmienia dynamicznie na bieżąco. Kwestia na poczatku tylko dobrze ustawic mnozniki w całym zakresie oraz prawidłowo zebrać mape benzynową.
I tu jest pies pogrzebany, bo mape zbieral jadac na stacje po gaz, a wydaje mi sie, ze wiekszosc tej jazdy byla na zimnym silniku - czyli mieszanka byla bogatsza.
Ale jak podjade po papiery to zapytam.
__________________
Byla Astra II, jest Galaxy GHIA
figer jest offline  
Stary 12-07-2007, 11:06   #49
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

figer, a jak mechanicznie zainstalowali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bo u mnie prawie bardzo dobrze.

Powiem jeszcze, ze bez problemu wymienili mi zbiornik na wiekszy ( z 42l na 54l) nie robiąc żadnych problemów. Fakt, musiałem poczekac, ale wymienili nie biorac ani grosza.
 
Stary 12-07-2007, 21:12   #50
figer
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-02-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 146
Domyślnie

Cala instalacja wyglada bardzo estetycznie. Przewody sa poupinane, wiazki poukrywane w plastikowych oslonkach, przewody ida wzdluz fabrycznych przewodow, lub karoserii, wszedzie proste katy i linie, zadnych "pajakow". Wszystko bardzo elegancko, tak, ze jak dzisiaj pokazalem instalke koledze ktory tez ma gaz to mial okragle oczy.
Za estetyke 5/5 :fcp26
W sobote postaram sie pstryknac pare fotek, to je tutaj wkleje.

Zbiornik mam zainstalowany 59 litrow (gdzie indziej nie chcieli montowac wiekszego jak 45). Tez plus wedlug mnie, bo wcale nie wystaje nizej niz hak. Wlew gazu zazyczylem sobie tam gdzie wlew benzyny i tez mam - ladnie zabezpieczony przed korozja. Kosztowalo mnie to extra 100 pln.

Wczoraj kupilem przewody, jeszcze musze sprawdzic przerwe na swiecach, bo gazownik mowi, ze oryginaly maja 1,2mm odstepu, a w Galu 2.3 ma byc 0,9mm i sprawdze czy ustanie poszarpywanie na wolnych obrotach. Jak nie, to pewnie bede musial walczyc z cewkami ktorych mam dwie, a kazda po 240 pln. To poszarpywanie na wolnych obrotach bylo tez na benzynie, ale nie tak odczuwalne jak na gazie, wiec wiem, ze to nie wina instalki. Zobaczymy jak bedzie - pochwale sie w tym topiku po pierwszej regulacji.
__________________
Byla Astra II, jest Galaxy GHIA
figer jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.