Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-11-2011, 22:43   #41
galowy
ford::advanced
 
Avatar galowy
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: ze wsi
Model: Focus
Silnik: 1,8 16V+LPG
Rocznik: 1999
Postów: 217
Domyślnie Odp: Jaki zestaw hamulców?

ATE Power Disc użytkuje od 60 kkm. Do dnia dzisiejszego nie występuje na nich coś takiego jak "garb" na brzegu tarczy. Klocki, jakie posiadam to zwykłe Ferrodo. Polecam te tarcze, choć przy hamowaniu z większej prędkości potrafią hałasować.

Snajper_881 kiedy wymieniałeś płyn hamulcowy???

__________________
Moja Foczka a na pokładzie foczki Uniden PC78 LTW + Sirio Performer 5000 + Densei 2002
www.monsterbus.pl
galowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2011, 06:59   #42
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Jaki zestaw hamulców?

Cytat:
Napisał galowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do dnia dzisiejszego nie występuje na nich coś takiego jak "garb" na brzegu tarczy
garb/rant na brzegu tarczy zależy kolego od klocków tzn jak się układają do tarczy. jeden będzie miał drugi nie bo każdy producent robi minimalnie inne klocki. tarcze również różnią się między sobą średnicą nawet o 2-3 mm dla danego pojazdu. dlatego właśnie może zaistnieć sytuacja, że klocek dochodzi do krawędzi tarczy i nie ma rantu. btw ja też tak mam że nie robi się rant
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2011, 10:07   #43
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Jaki zestaw hamulców?

Cytat:
Napisał corneliusab Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co to jest RH, bo jakos zakumac nie mogeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bo chyba nie chodzi o grupe krwiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
RH-RoadHouse - należy do TRW i specjalizuje się w systemach hamulcowych. Mają jakiś tam swój patent. Mam je załozone z tyłu wraz z tarczami RH i są ok. Kupiłem na przód, ale nie zmieniałem bo obecne Ferodo nie chcą się zużyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. RH są od nich twardsze a wiec lepsze do moich przednich tarcz...



Cytat:
Napisał corneliusab Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzieki, pierwszy raz slysze o takie firmie. Mial moze ktos zalozone nacinane mikody i EBC standardGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak sie to spisujeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... nacinanych i nawiercanych "Mikoda". Jestem zadowolony z nich. Mam już drugi komplet i nigdy się nie pogięły a >90% przebiegu robię w trasie przy prędkościach autostradowych przy zmiennej pogodzie. Ogólnie jakbym miał wymieniać to kupiłbym je ponownie, tylko być może klocki Ferodo Premium są ciut za miękie na te tarcze, ale też do tych tarcz nie można kupować zbyt twardych klocków.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2012, 02:35   #44
jedros1
ford::advanced
 
Avatar jedros1
 
Zarejestrowany: 02-01-2006
Skąd: Nowy Dwór Maz
Model: Mondeo MKII, Mondeo MK III Fuul Option RS pakiiet , MK V Titanium.
Silnik: 2.o Pb , 2.o TDCi , 2.0 TDCi( 180KM)
Rocznik: 1999 , 2004 , 2016
Postów: 224
Domyślnie Jaki zestaw hamulców?

Koledzy , mam pytanie.
Szykuje mi się zmiana tarcz oraz klocków hamulcowych i zastanawiam się nad takim rozwiązaniem ( chodzi dokładnie o kpl przód )

Firma ATE - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Firma TEXTAR - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Płyn ATE - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

I teraz...... Które są lepsze , chodzi mi tu o żywotność jak i o działanie hamulca.( które lepiej hamują ) Zaznaczam że na hamulcach za bardzo nie chcę oszczędzać bo to moje i rodziny bezpieczeństwo .


Aha i mam pytanie... Czy 1 Litr płynu starcza na zalanie w układ?? Chcę stary wylać i zalać nowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za porady serdeczne Bóg zapłać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez jedros1 ; 07-01-2012 o 17:57
jedros1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2012, 11:46   #45
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Jaki zestaw hamulców?

Cytat:
Napisał jedros1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Które są lepsze
z pewnością ATE są lepsze a jakby dodać jeszcze do nich klocki z serii ATE Xeramic to już by było miodzio
Cytat:
Napisał jedros1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy 1 Litr płynu starcza na zalanie w układ??
tak. tylko nie zapomnij o sprzęgle bo też działa na tym płynie
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2012, 15:44   #46
pawpor
ford::advanced
 
Avatar pawpor
 
Zarejestrowany: 12-10-2006
Skąd: Rybnik/Kraków
Model: Alfa 159 SW
Silnik: 2.4 JTDm
Rocznik: 2006
Postów: 456
Domyślnie Odp: Jaki zestaw hamulców?

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ATE Xeramic to już by było miodzio
Było by na pewno ciszej i mniej pylenia jednak siła hamowania nie dość że by nie wzrosła to jeszcze mogłaby spaść... Dodatkowo klocków ATE Ceramic nie polecam osobą które jeżdżą dynamicznie ponieważ przegrzane klocki ceramiczne są strasznie agresywne dla tarczy - piłują ją..
pawpor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2012, 17:05   #47
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Jaki zestaw hamulców?

Cytat:
Napisał pawpor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Było by na pewno ciszej
Ceramic nie ma niestety do mk3. ja mam od foki 2 st więc jest taka opcja
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2012, 19:45   #48
puniu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-05-2004
Skąd: Tomaszów Maz.
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 463
Domyślnie Odp: Jaki zestaw hamulców?

ja mam ate power disc od niecalych 60kkm i niestety tarcze skonczyly sie szybciej niz klocki ale skutecznosc hamowania jest wysmienita
__________________
mam i ja
puniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2012, 19:51   #49
pawpor
ford::advanced
 
Avatar pawpor
 
Zarejestrowany: 12-10-2006
Skąd: Rybnik/Kraków
Model: Alfa 159 SW
Silnik: 2.4 JTDm
Rocznik: 2006
Postów: 456
Domyślnie Odp: Jaki zestaw hamulców?

Cytat:
Napisał puniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tarcze skonczyly sie szybciej niz klocki
Jakie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] założyłeś?

Ostatnio edytowane przez pawpor ; 25-04-2012 o 07:25
pawpor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2012, 17:58   #50
jedros1
ford::advanced
 
Avatar jedros1
 
Zarejestrowany: 02-01-2006
Skąd: Nowy Dwór Maz
Model: Mondeo MKII, Mondeo MK III Fuul Option RS pakiiet , MK V Titanium.
Silnik: 2.o Pb , 2.o TDCi , 2.0 TDCi( 180KM)
Rocznik: 1999 , 2004 , 2016
Postów: 224
Domyślnie Odp: Jaki zestaw hamulców?

Cytat:
Napisał jedros1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy , mam pytanie.
Szykuje mi się zmiana tarcz oraz klocków hamulcowych i zastanawiam się nad takim rozwiązaniem ( chodzi dokładnie o kpl przód )

Firma ATE - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Firma TEXTAR - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Płyn ATE - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

I teraz...... Które są lepsze , chodzi mi tu o żywotność jak i o działanie hamulca.( które lepiej hamują ) Zaznaczam że na hamulcach za bardzo nie chcę oszczędzać bo to moje i rodziny bezpieczeństwo .


Aha i mam pytanie... Czy 1 Litr płynu starcza na zalanie w układ?? Chcę stary wylać i zalać nowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za porady serdeczne Bóg zapłać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.No dobra , ale który zestaw lepszy ???? ATE czy TEXTAR ???? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jedros1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
hamulce , klocki , tarcze hamulcowe



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.