Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-01-2017, 20:10   #5041
miroos
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 07-05-2016
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk5 fl Vignale
Silnik: 2.0 ecoblue 190KM AWD
Rocznik: 2020
Postów: 180
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie, teraz diesel pali 7 ltr/100 km po Krakowie, a 2.0 EB 14 l/100 km (@cattani75). Jak myślicie co się dzieje z tą różnicą paliwa? Idzie na ogrzewanie jako straty efektywności silnika. Dla dystansu 10 km daje to 0.7 litra paliwa zamienionego na ciepło (zamiast na dystans). To jest około 20 MJ, czyli 4800 kcal. 4800 kcal to ilość ciepła która podgrzeje o 100C (-20 - 80C) 48 litrów wody! I wy się dziwicie że benzynka się zagrzeje a diesel nie. Toż to wanna gorącej wody Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdzie diesel po Krk pali Ci 7l/100km ? Bo ja mam teraz zastępczą octavie III 2.0 tdi i przez ostatni tydzień po krk mam średnią ok 9,5-10 litrów/100 km (skrzynia manual), przed mrozami było 8,5

miroos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2017, 20:12   #5042
leszek
ford::professional
 
Zarejestrowany: 25-02-2004
Model: mk5 mk3 mkI
Silnik: 2,0, V6 1,8
Rocznik: 15,04 95
Postów: 1,328
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał siebek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


W 2.0TDCI? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie benzyna

kaan1 1 kaloria to ilość potrzebnej energii do podgrzania 1 litra wody z 18 na 19 stopni co pamiętam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
leszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2017, 20:23   #5043
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał miroos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdzie diesel po Krk pali Ci 7l/100km ? Bo ja mam teraz zastępczą octavie III 2.0 tdi i przez ostatni tydzień po krk mam średnią ok 9,5-10 litrów/100 km (skrzynia manual), przed mrozami było 8,5
Robię ok 2x15 km dziennie. Jazda obwodnicą południową Krakowa, a potem przez Herberta i Powstańców Śląskich ... nie chce być inaczej - robiłem już korelację komputera z tankowaniem. na tankowaniu przejeżdżam ponad 800 km, tankuję raz na miesiąc. To spalanie octavi 8.5 litra to jakieś chore - przy zbiorniku 50 litrów to ty przejeżdżasz niecałe 600 km na zbiorniku - tyle to ludzie w 150 KM 1.6 EB robią

Bump:
Cytat:
Napisał leszek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie benzyna

kaan1 1 kaloria to ilość potrzebnej energii do podgrzania 1 litra wody z 18 na 19 stopni co pamiętam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiki: Kaloria
Dawniej definiowana jako ilość ciepła potrzebna do podgrzania, pod ciśnieniem 1 atmosfery, 1 g czystej chemicznie wody o 1 °C od temperatury 14,5 do 15,5 °C.

1 litr to 1 kg wody. Więc aby podgrzać 1 litr (kg) o jeden stopień to potrzeba 1 kcal (1000 kalorii). O 100C ptrzeba 100x1 kcal = 100 kcal . 48 litrów / kg potrzeba 100 kcal 48 kcal = 4800 kcal (20 MJ). Ciopło właściwe zmienia się trochę z temperaturą, ale przyjęcie stałej wartości 1 kcal nie jest dużym błędem - nie bawię się w aptekę

Bump: I to jest powód dla którego Amerykanie tak chętnie pozostaja przy dużych i nieskomplikowanych silnikach benzynowych. Jak staniesz na międzystanowej na północy w śnieżycy i mrozie gdzie najbliższa osada za kilkadziesiąt mil (a nie jak w europie za kilka kilometrów) - to w dieslu (lub małej benzynówce) byś zamarzł za nim przybędzie pomoc

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 11-01-2017 o 20:29
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2017, 20:42   #5044
Peti77
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-12-2015
Model: Mondeo MK5 TITANIUM
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 5
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Panowie muszę pochwalić się wyczynem mojego Mondka odnośnie odpalania przy ujemnych temperaturach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Mianowicie miałem okazję być w miniony weekend w naszych górach , w nocy z sobotę na niedzielę temp. -32 stopnie , rano podchodzę na parking , a tam właściciele nowych BMW ,AUDI, itd. stoją bezradnie przy swoich autach czekając na pomoc w odpaleniu przy pomocy startera. Biorąc pod uwagę , że mam Mondka w Dieslu , spokojnie myślałem że dołączę do tak zacnego grona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Po 3 próbie odpalenia widziałem szyderczy śmiech moich "kolegów" , nie wiedziałem czy wysiąść czy siedzieć w zimnym aucie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jakie było moje zdziwienie i innych jak mój Mondek po 5 próbie odpalił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , "koledzy" nie mogli wyjść z podziwu jak to możliwe , że Ford odpalił a ich drogie fury nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Na koniec właściciel pensjonatu ,który pomagał wszystkim w rozruchu stwierdził oficjalnie , że niby "Ford g.... wort " ale jedyny odpalił bez pomocy. Panowie Wniosek nasuwa się jeden , że chyba dobrze wydaliśmy swoje pieniądze .Pozdrawiam.
Peti77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2017, 20:52   #5045
leszek
ford::professional
 
Zarejestrowany: 25-02-2004
Model: mk5 mk3 mkI
Silnik: 2,0, V6 1,8
Rocznik: 15,04 95
Postów: 1,328
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał Peti77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie muszę pochwalić się wyczynem mojego Mondka odnośnie odpalania przy ujemnych temperaturach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Mianowicie miałem okazję być w miniony weekend w naszych górach , w nocy z sobotę na niedzielę temp. -32 stopnie , rano podchodzę na parking , a tam właściciele nowych BMW ,AUDI, itd. stoją bezradnie przy swoich autach czekając na pomoc w odpaleniu przy pomocy startera. Biorąc pod uwagę , że mam Mondka w Dieslu , spokojnie myślałem że dołączę do tak zacnego grona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Po 3 próbie odpalenia widziałem szyderczy śmiech moich "kolegów" , nie wiedziałem czy wysiąść czy siedzieć w zimnym aucie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jakie było moje zdziwienie i innych jak mój Mondek po 5 próbie odpalił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , "koledzy" nie mogli wyjść z podziwu jak to możliwe , że Ford odpalił a ich drogie fury nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Na koniec właściciel pensjonatu ,który pomagał wszystkim w rozruchu stwierdził oficjalnie , że niby "Ford g.... wort " ale jedyny odpalił bez pomocy. Panowie Wniosek nasuwa się jeden , że chyba dobrze wydaliśmy swoje pieniądze .Pozdrawiam.
obecnie mondeo to już nie tania fura za niedługo przekroczy 200tyś w zakupie
leszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2017, 20:53   #5046
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie, teraz diesel pali 7 ltr/100 km po Krakowie, a 2.0 EB 14 l/100 km (@cattani75).
Nie 14, tylko 16-17 na krótkich odcinkach (poniżej 5 km). Ponad 14 to przy dłuższej jeździe po Kraku, bez korków.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2017, 20:55   #5047
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał Peti77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakie było moje zdziwienie i innych jak mój Mondek po 5 próbie odpalił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , "koledzy" nie mogli wyjść z podziwu jak to możliwe , że Ford odpalił a ich drogie fury nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bezcenne. Po odpaleniu trzeba było odpalić ich fury przewodem .. wtedy byłby triumf całkowity
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2017, 20:59   #5048
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał Peti77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ford odpalił a ich drogie fury nie
Kto by pomyślał... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli w automaniaku był sprzedany test hehe

Nie mogę znaleźć czegoś takiego:
Oświetlenie wnętrza - diodami LED z elementami nastrojowego oświetlenia (w wybranym kolorze z 7. dostępnych)

Podpowie ktoś coś?
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2017, 21:09   #5049
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Masz Titanium. To masz podświetlenie na nogi z przodu, z podłokietnika na nogi pasażerów z tyłu + pod klamką i schowkami w drzwiach. Świeci na czerwono lub niebiesko - kolorki możesz sobie ustawić w menu Synca, Takie punktowe oświetlenia na kolorowych Ledach. W innych autach (Superb, PAssat) chyba wstawiają świecące lsitwy itp.

Ostatnio edytowane przez jvc ; 11-01-2017 o 21:44 Powód: zbędne cytowanie
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2017, 21:42   #5050
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Dzięki, sprawdzałem w sync ,ale coś ta funkcja była nieaktywna, może dlatego że poszedłem do samochodu bez kluczyka i odpaliłem tylko radio.

edit:
Z zapłonem działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

@kaan1 jak odpisujesz bezpośrednio pod postem to nie cytujemy go a przynajmniej nie cały Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się






Ostatnio edytowane przez jvc ; 11-01-2017 o 21:58
jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.