Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-06-2013, 07:58   #541
djatom
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-11-2011
Skąd: Grudziądz
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2005
Postów: 98
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nowa wersja ELMConfiga - 0.2.8b
ja ściągnełem 0.2.8c

djatom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2013, 08:34   #542
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,163
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Tak, wczoraj pojawiły się kolejne poprawki czytania PCMa jako wersja c
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2013, 18:19   #543
grzeg1
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Cytat:
Napisał grzeg1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety mam problem... Wykonałem chyba z 10 prób upgrade ROM-u zegarów przez elmconfig (wyskakiwał błąd) i nagle zegary przestały całkiem odpowiadać. W elmconfig jest błąd, ekran HEC pokazuje wszędzie N/A, na zegarach nic się nie świeci. Odłączenie akumulatora nie pomaga. Bardzo proszę o podpowiedź co teraz z tym mogę zrobić.
Na chwilę obecną niestety efekt jest taki, że zegary nadal są martwe. Przeszły przez 2 elektroników samochodowych którzy próbowali wgrać oprogramowanie flash podłączając się bezpośrednio do mikrokontrolera. Z tego co powiedzieli to nie ma w tej chwili programatora który tę wersję obsłuży. Tak więc na razie pozostaje mi szukanie nowych zegarów. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wniosek: UPGRADE oprogramowania może skończyć się TRWAŁYM USZKODZENIEM zegarów.

W necie od kilku dni widzę tylko wersje z małym wyświetlaczem. Czy ktoś z Kolegów ma może namiar na zegary do diesla z dużym wyświetlaczem?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2013, 18:53   #544
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Witam

Podobno od Kugi tez pasują.
?

Mariusz
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2013, 20:06   #545
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,163
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Cytat:
Napisał madamsz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podobno od Kugi tez pasują.
tak, od Kugi, C-Maxa i FF2 - ale to nie wątek o wymianie zegarów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2013, 12:11   #546
Joshpl
ford::beginner
 
Imię: Josh
Zarejestrowany: 13-03-2012
Skąd: Poznań
Model: C-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 20
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Witam,
Pytanka do znawców.
Jaka jest różnica między driverami (V)CP oraz FTDI 2DXX, który powinienem wybrać?

Czy ELMConfig ma możliwość wykonania Resetu KAM w moim aucie, tj Ford Focus C-Max 2.0TDCI 136KM 2004 rok (zaznaczę, że zegary mam małe dwu linijkowe, chyba z pierwszą wersją softu, tj takie, na których nie działa między innymi chwilowe spalanie)?
Czy ten reset powoduje to, że wartości EGRa ustawiają się na nowo?
Joshpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2013, 20:47   #547
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,065
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

VCP - virtual comm port - czyli jakikolwiek sterownik działający na porcie RS wirtualnym, a więc też jakikolwiek układ interfejsowy do USB w samym kabelku
FTDI 2DXX - specjalny rodzaj driverów (tak właśnie oznaczony u producenta) dla układu intefejsowego do USB produkcji FTDI - ten wybór uzależniony od zainstalowania owych driverów i posiadania kości FTDI w swoim kablu.

Reset KAM w silnku 2.0tdci spróbuj zrobić wybierając typ sterownika PCM SIM28/29. U mnie zadziałało (choć ja mam specyficzny sterownik w swoim samochodzie z powodu PowerShifta). Jeśli się nie uda wybieraj inne typy - ale tylko dla funkcji "Reset KAM"!!! Generalnie diesle nie są wsperane na razie przez ELMconfig, więc można liczyć tylko na łut szczęścia.
Reset KAM powoduje adaptację EGR.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2013, 15:57   #548
pablitto83
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-02-2013
Skąd: UK
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 107
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Witam, mam taki oto problem. Zakupiłem interfejs ELM 327 1.5 Zainstalowałem sterowniki które dostałem na płytce, laptop z win xp. Podpiąłem kabel do auta, odpaliłem fordscan, i działa. Ale po chwili rozłącza. To samo elmconfig. Małe problemy z połączeniem, po czym znó rozłącza. żeby podłączyć jeszcze raz odłączam i podłączam ponownie kabel usb, resetuje elmconfig i działaprzez chwilę. Wywala komunikaty np. " Cannot response from ELM timed. Received response to request "AT L0 : ''
I tak w kółko. W czym może być problem?

Forscan rozłącza po chwili gdy wcisnę odczyt lub test, i przerywa w trakcie. Kabel nie przerobiony.

Co może być winne? Sterowniki, kabel, sam procesor ELM (tania wersja z ebay)?
pablitto83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2013, 19:05   #549
djatom
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-11-2011
Skąd: Grudziądz
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2005
Postów: 98
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Reset KAM powoduje adaptację EGR
a może coś więcej na ten temat bo zawsze mnie ciekawiło co to jest ten "Reset KAM" jak by można
djatom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2013, 21:35   #550
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,664
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.