Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-03-2006, 10:44   #561
KOMANDIR
ford::beginner
 
Imię: Albert
Zarejestrowany: 07-12-2005
Skąd: ok. Sandomierza
Model: Focus mk1
Silnik: 2.0 Pb+Lpg
Rocznik: 1999
Postów: 11
Domyślnie

Witam!!!
Ja tez zastanawiam sie nad zamontowaniem blosa ale mam pytania:czy da radę w mondeo 1.816V gas 2-gen. z komputerem?,katalizator mam, ma ktoś może to zamontowne w mondeo? jak jest z regulacja opisana jest tylko do aut bez kata(wystarczy analizator spalin) a tu jak trzeba?.

KOMANDIR jest offline  
Stary 24-03-2006, 15:59   #562
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie

Cytat:
Napisał KOMANDIR
jak jest z regulacja opisana jest tylko do aut bez kata(wystarczy analizator spalin) a tu jak trzeba?.
a co ma kat do regulacji ?
Struna jest offline  
Stary 24-03-2006, 20:35   #563
maup
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-09-2005
Skąd: Tarnów
Postów: 152
Domyślnie

w mondeo da radę spokojnie, nawet tu na forum jest co najmniej jeden przypadek (akurat Struna montował) i hula.
Co do II gen - cóż - będziesz się musiał pogodzić ze spadkiem do ligi I gen. bo blos nie życzy sobie mieć żadnych elektronicznych bajerów po drodze od parownika do siebie :twisted:
__________________
== ramy dadę ! ============================ maup ==
= http://forum.ford-scorpio.pl ======== http://www.blos.prv.pl ===
maup jest offline  
Stary 25-03-2006, 18:14   #564
miki123
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-03-2006
Skąd: warszawa
Postów: 3
Domyślnie

witamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. powiedzcie mi panowie jak to jest z tymi blosami bo w czakramie jak dzwoniłem to powiedzieli mi że blos jest oznaczony jakąś literką bądź literkami co oznacza od jakiego typu silnika się nadaje. czyli czy do gaźnika czy do wtrysku itp... oczywiście ten typ nie podał jakie oznaczenie do czego bo oczywiście nie miał katalogu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.i teraz nie wiem jaki blosik do mojego auta na gaźniku. może coś doradzicie bo wiem że trochę odób ma na tym forum założonego blosa pod gaźnik i ładnie im to gania....


P.S. oczywiście tylko blosik mechaniczny bez elektroniki bo to co najprostrze to najlepsze...
miki123 jest offline  
Stary 25-03-2006, 19:50   #565
maup
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-09-2005
Skąd: Tarnów
Postów: 152
Domyślnie

Jeszcze raz zatem.
Podstawowym i praktycznie jedynym dostepnym w handlu modelem blosa jest ten z końcówką kodu ...21. Pisze na nim, że może współpracować z przepływomierzem klapowym oraz gorącym drutem (w domyśle - i każdym innym). Widziałem raz w BRC na półce jakieś dziwo z przewodami ciśnieniowymi i zaworem zwrotnym ale nikt nie wiedział o co chodzi a instrukcji po angielsku nie miało. Prawdopodobnie jakieś czary z podcisnieniem.
Generalnie blosy chodzą na gaźnikach, chociaż trzeba się na ogół nakombinować z dolotem. Poza tym może zajść konieczność awaryjnego uchylenia śrubą przegrody na stałe jak gaźnik nie da rady sobie dosyć nassać na wolne obroty.
Uswiadomienie zakładów franszyzowych Czakramu w kwestii blosa jest na poziomie przeciętnym, czyli w najlepszym przypadku kojarzą, że gdzieś kiedyś słyszeli tę nazwę i że to raczej na pewno nie jest coś do jedzenia.
Jak chcecie wiedzy konkretnej, dzwońcie do Tarnowa i próbujcie atakować kierownika serwisu (p.Piotrek).
__________________
== ramy dadę ! ============================ maup ==
= http://forum.ford-scorpio.pl ======== http://www.blos.prv.pl ===
maup jest offline  
Stary 26-03-2006, 08:18   #566
miki123
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-03-2006
Skąd: warszawa
Postów: 3
Domyślnie

no to ok ale co znaczy nakombinować się z dolotem. czy instalacja wymaga jakiejś poważnej przebudowy dolotu czy wystarczy jak np. zamontuje stożek troche rur blos no i zadbam o dolot zimnego powietrza?
miki123 jest offline  
Stary 26-03-2006, 10:41   #567
.Misio.
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-01-2006
Skąd: Kraków
Postów: 24
Domyślnie

Witam.
Ciut po fakcie ale ... chce sie pochwalić
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ponadto jak by ktoś chciał
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
jak by kogoś interesowały większe fotki to porsze o kontakt.
Pozdrawiam.
Misio
.Misio. jest offline  
Stary 26-03-2006, 17:16   #568
maup
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-09-2005
Skąd: Tarnów
Postów: 152
Domyślnie

Cytat:
Napisał miki123
no to ok ale co znaczy nakombinować się z dolotem...
Dosłownie. Wyobraź sobie np. gaźnik, na nim filtr powietrza typu patelnia i weź tu zrób dolot (a są tacy co próbują Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
Nie wiem jak u Ciebie - ważne żeby:
a. jakoś to wszystko ze sobą połączyć przy czym blos ma tkwić kopułką do góry
b. zrobić to idealnie szczelnie na odcinku gaźnik====blos. Naprawdę idealnie.
c. upchać to wszystko pod maską.
__________________
== ramy dadę ! ============================ maup ==
= http://forum.ford-scorpio.pl ======== http://www.blos.prv.pl ===
maup jest offline  
Stary 26-03-2006, 18:54   #569
.Misio.
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-01-2006
Skąd: Kraków
Postów: 24
Domyślnie

Witam.
Jeszcze jedno ... Dobrze by było spróbowac policzyć "dolot" - żeby nowy miał pojemnosć powietrzną zbliżoną do tego fabrycznego. I moze niekoniecnzie odrazu robić docelówkę, tylko prototypy. Większa mozliwość poprawek, a pojemność dolotu ma duży wpływ na moment obrotowy silnika.
Pozdrawiam.
Misio
.Misio. jest offline  
Stary 26-03-2006, 20:03   #570
miki123
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-03-2006
Skąd: warszawa
Postów: 3
Domyślnie

Cytat:
Napisał maup
Wyobraź sobie np. gaźnik, na nim filtr powietrza typu patelnia i weź tu zrób dolot (a są tacy co próbują Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
naszczęście ja u siebie mam oryginalnie nakładkę na gaźnik a później rurami 70mm do filtra więc z upchnięciem blosa nie ma problemuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a i z modyfikacją też damy rade Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał .Misio.
Dobrze by było spróbowac policzyć "dolot" - żeby nowy miał pojemnosć powietrzną zbliżoną do tego fabrycznego. I moze niekoniecnzie odrazu robić docelówkę, tylko prototypy. Większa mozliwość poprawek, a pojemność dolotu ma duży wpływ na moment obrotowy silnika.
narazie mam zamiar załozyć na seryjny filtr i zobaczę jak to wszystko będzie działało.

podsumowując kupować i montować :fcp2
dzieki za przybliżenie tematu pozdrawiam miki :fcp1
miki123 jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.